bozkabb
24.03.15,21:41
Pri prenájme bytu sa započítava do príjmu aj preplatok za SIPO a preplatok za elektrickú energiu?
Mila123
25.03.15,05:27
áno, v tom prípade, že preplatok sa viaže na obdobie kedy bol už byt prenajímaný....
dmc
25.03.15,06:54
Nepises ci zmluvu na dodavku energii ma najomca a ten ich aj uhradza alebo zmluvu na dodavku energii ma prenajimatel a v zmluve su samostatne uvedene ako platba prenajimatelovi.

Preplatok za energie (ak ich platil prenajimatel) su prijmom.


Pokial je v zmluve uvedene ze preplatky za energie sa vracaju najomcovi tak by to mal byt zaroven aj vydavok (Toto by som si rad ujasnil s "danovakom")
Mila123
30.06.15,15:17
mám k Vám prosbu,
majiteľka dvoch domov , prenajíma oba, na jednom , ktorý je zaradený v OM vykazuje stratu a druhý je v pluse....
je možné v roku 2014 takto vykazovať výdavky ? Ďakujem
sito
01.07.15,05:10
Mila123 (http://www.porada.sk/member.php?u=216986) (25.03.15 07:27) áno, v tom prípade, že preplatok sa viaže na obdobie kedy bol už byt prenajímaný....

dmc

"Preplatok za energie (ak ich platil prenajimatel) su prijmom.

Pokial je v zmluve uvedene ze preplatky za energie sa vracaju najomcovi tak by to mal byt zaroven aj vydavok (Toto by som si rad ujasnil s "danovakom")"

Vlastník bytu, ak ho užíva uhrádza náklady za užívanie bytu, elektrinu, plyn zálohovo. Pri vyfaktúrovaní nákladov, ak je preplatok, dodávateľ služby mu ho vráti ako výdavok.

Ak byt vlastník prenajíma vykonáva to isté, len k spomínaným zálohám si pripočíta nájomné vo výške x €. To je jeho príjem z toho by mal platiť dane, že?

Predstavte si, že v obchode uhradíte nákup 30 €, 200 euroukou výdavok, je 170 € a z tých 170 € vám štát, teda MY stiahneme daň z príjmu pretože ste ho prijali?

Ale, sme na Slovensku, krajine neobmedzených možností a obmedzených úradníkov ...

Do zboja sa oni dajú zo Slovákov všetko vycucajú ... cudzincom však dajú prázdniny, nech sa im hrnú prijmi ako voda z ríny ...



Jedno je, aj laviu, aj praviu stranu môžu mať, zo štátnej, spoločnej kasy sa je im dobre brať, plnej, plnej, plnej ...