belakm
25.03.15,07:01
Mam internetovú predajňu, platím skladové priestory, nie je to prevádzka.
Chcel by som ponúknuť službu aj požičovne, tovaru ktorý predávam v eshope. Nechcem pritom prevádzku. Aký informačný nápis by som mal dat na dvere skladu, aby to organy nehodnotili ako prevádzku z právneho hľadiska. Kontakt bude na mobil.
jumo
26.03.15,04:49
Toto presne riešim aj ja. Zatial ma napadlo tam napísať (príklad):
POŽIČOVŇA JADROVÝCH PONORIEK - sklad
tel. 09xxxxxxxxxx

myslím, ze by to mohlo byť
bomo
26.03.15,11:56
A budú do týchto priestorov chodiť zákazníci? (požičiavať si ten tovar a podpisovať zmluvu o výpožičke?) Ak áno, tak to bude považované za prevádzku, navyše tam budete musieť mať aj reklamačný poriadok.
belakm
28.03.15,10:56
No sem tam hej. Je to iba skladový priestor.
ČO sa týka eshopu tak iba v regióne pri osobnom odbere tovaru. Doklady dostava zákaznik s tovarom v zmysle legislatívy (reklamačné tlačivo, odstúpenie od zmluvy ...).

Čo sa týka požičovne, je to vyzdvihnutie tovaru na zapožičanie a samozrejme s podpísaním nejakej tej zmluvy.
Ale prevádzka ako taká by mala mať aj otváracie hodiny a tie ja mať nebudem, nakoľko celú činnosť robím popri hlavnom zamestnaní, takže kontakt by bol iba na dotaz na mobil a s následným dohodnutím termínu.
ivka70
28.03.15,16:26
Ale ak mas pri e-shope aj osobny odber, tak tam, kde je, je uz prevadzka.
belakm
29.03.15,18:14
Tu som napriklad nasiel pre tento typ ci je prevadzka alebo nie je prevadzka. Cast priklad:
http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/1626/category/registracne-povinnosti/article/prevadzkaren.xhtml