AlexandraViki
25.03.15,07:36
SZČO účtuje v JÚ. Aké výkazy musí prilôožiť (urobiť) k DP B? Je to Výkaz o Príjmoch a výdavkoch, Výkaz o majetku a záväzkoch a Účtovna závierka?
fortunka
25.03.15,06:38
učtovná závierka ;) PaV a VMaZ su predsa jej súčasťou už.
kn-alka
25.03.15,06:39
alexandra - najprv sa kukni, čo obsahuje účtovná závierka!!!

kebyže sa najprv pozrieš, nezadáš túto otázku
AlexandraViki
25.03.15,06:43
Vám sa to povie, keď to robíte stále, som chcela len radu ...
AlexandraViki
25.03.15,06:44
Vám sa povie ľahko, keď to robíte stále, ja som chcela radu, ak nechcete poradiť, tak nepíšte
kn-alka
25.03.15,06:47
ale akú radu? máš pred sebou tlačivo? ak áno, určite vidíš, ta účtovná závierka obsahuje výkaz o príjmoch a výkaz o majetku, tak prečo chceš vyplňovať aj to-aj to?
kn-alka
25.03.15,06:48
Nevypĺňaš všetky tri - sú to rovnaké tlačivá.

Ak si mala živnosť ukončenú kedykoľvek počas roka 2014 - vypĺňaš po starom: výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch
Ak si neukončila živnosť - stále trvá - vypĺňaš tlačivo účtovná závierka (ktorá vlastne obsahuje tieto 2 výkazy)
Kabaka123
25.03.15,06:52
http://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Danove-priznanie-pre-fyzicke-osoby-za-rok-2014-v-roku-2015-&idc=205

Prílohy k daňovému priznaniu typ „B“:

kópie všetkých potvrdení (dokladov) o príjmoch zo závislej činnosti,
kópie potvrdení o príjmoch, z ktorých sa daň vybrala podľa § 43 ZDP za rok 2014,
doklady preukazujúce nárok na uplatnenie daňového bonusu za rok 2014,
kópie dokladov preukázateľne zaplatených úhrad zdravotníckeho pracovníka za jeho ďalšie vzdelávanievzdelávacej ustanovizni uskutočňujúcej študijný program akreditovaný Ministerstvom zdravotníctva SR v roku 2014,
kópia ročného zúčtovania preddavkov na daň za rok 2014, ak bolo vykonané, s doplneným údajom o vysporiadaní daňového nedoplatku alebo preplatku alebo daňového bonusu,

Daňovník, ktorý účtoval v sústave jednoduchého účtovníctva k daňovému priznaniu typ „B“ prikladá účtovné výkazy:
účtovná závierka v JÚ
ktorá obsahuje Výkaz o Príjmoch a výdavkoch, Výkaz o majetku a záväzkoch

Daňovník, ktorý uplatňoval výdavky percentom z príjmov alebo viedol daňovú evidenciu podľa § 6 ods. 14 a 15 ZDP podáva daňové priznanie typ „B“ bez účtovných výkazov.

a pozri toto
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9344