berta888
25.03.15,09:47
Dobrý deň. Som invalidná dôchodkyňa a zároveň aj živitelka rodiny.Môj manžel nemá žiadny príjem. Pred pár dňami mi bol zablokovaný účet v banke kde mi chodí môj jediný prijem vo výške 287eur. Na druhý deň od zablokovania učtu mi prišiel papier od exekutora.Zavolala mu a zodvihla jeho sekretárka či čo to bolo a povedala mi, že učet bude odblokovaný až vtedy ked mesačná splátka pohladávky bude predstavovať sumu ktorou to bude splatené do roka čo je cca 150eur mesačne čo je pre mňa nemyslitelné. Inakšie nedá príkaz na odblokovanie účtu. Pokial viem životné minimum je cca 200eur a na vyživovanú osobu cca 100eur . Chcem sa opýtať či môže exekutor takto postupovať a siahnuť aj na životné minimum. Prosím Vás o radu. Neviem ako dalej postupovat a ani s čoho ideme žiť. Dakujem
Chobot
25.03.15,09:26
Asi by trebalo napísať, z čoho je ten dlh? A prečo si to nechala dôjsť až do exekúcie?

Predsa musela existovať nejaká možnosť dohodnúť sa s veriteľom na splátkach. Alebo musela si dostať od veriteľa nejakú výzvy na splatenie dlhu alebo nejaký iný dokument, kde ten dlh bol uvedený.

Teraz je už neskoro plakať, exekútor ti účet neuvoľní, jeho úlohou je vymôcť dlh, nie riešiť tvoju sociálnu situáciu.

Jediná možnosť je, (nepíšeš aký to je príjem ani od koho) dať si ten príjem posielať trebás poštovou poukážkou na adresu alebo na účet niekoho, komu veríš a nemá exekúciu. A čo najskôr splatiť svoj dlh, lebo sa bude ešte navyšovať o trovy exekútora.
berta888
25.03.15,16:26
Príjem je zo socialnej poistovne kedže som invalidná dôchodkyňa.Nemala som to z čoho platiť preto to došlo tak daleko...
AmmiS
25.03.15,22:12
Dobrý večer, môžem sa opýtať, či máte úver z nebankovky? ak áno, v ktorom roku ste podpísali zmluvu? podpísali ste aj iné dokumenty (nar. zmenku alebo plnú moc na záložné právo).
mikella
26.03.15,09:19
V prvom rade si dat posielat dochodok poštou a nie na účet ... a potom sa už len s exekútorom snažiť dohodnúť ale odblokovanie učtu vždydlho trvá aspon tka viem ...