zuzanna
25.03.15,09:50
dňa 28.01.2015 ma zamestnávateľ vyslal na pracovnú cestu, ktorá trvala od 11.00 hod. do 15.00 hod. vyúčtoval som si cestovné náhrady za spotrebu automobila, keďže som bol na vlastnom + amortizáciu 0,183 za každý kilometer v ten deň som odpracoval na svojom pracovisku 3 hodiny, t.j. od 08.00 do 11.00 mám nárok v tomto prípade na stravný lístok alebo na cestovné náhrady??? zamestnávateľ mi poskytol na tento deň stravný lístok je to správne???
Tweety
25.03.15,08:57
Nárok na stravné podľa Zákona o CN nemáš, kedže PC netrvala aspoň 5 hodín. Ak si dostal stravný lístok, zamestnáv. urobil správne. Pretože pri odpracovaní 3 hodín nemáš nárok na zabezpečenie stravy, ale nedostal si stravné, a PC sa považuje za odpracovaný čas.. Môžeš byť teda spokojný. SL by si nemohol dostať len v prípade, ak by si napr. odpracoval 3 hodiny a 5 hod. bol na PC, za ktorú by si dostal stravné podľa Zákona o CN..
avalik
25.03.15,09:04
Áno je to správne
Pracovná cesta trvala len 4 hodiny, nárok na stravné pri tuzemskej PC je od 5 hodín.

Ak by ale zamestnávateľ zabezpečoval stravovanie napr. vo vlastnom stravovacom zariadení a z dôvodu PC by si nemohla obed odobrať, v tom prípade by ti mohol vyplatiť stravné pre časové pásmo 5-12 hodín.

Nárok na stravný lístok ti vznikol, pretože aj keď na pracovisku si bola len 3 hodiny, čas strávený na PC v rámci tvojho pracovného času sa berie ako odpracovaný a teda si splnila podmienku výkonu prác viac ako 4 hodiny.