sonab
17.05.06,16:07
Poradte mi prosim niekto: existuje nejaka vseobecna pravna uprava tykajuca sa leasingu?
Konkretne mi ide o leasing osobneho automobilu sukromnej osobe - a ci ma tato osoba narok na nejaku cast uz uhradenych splatok v pripade kradeze vozidla po uhrade poistovne na ucet leasingovky. Akym sposobom sa to pocita?
Vopred dakujem.
josh
18.05.06,04:28
velmi casto je vseobecna uprava leasingu popisana vo vseobecnych obchodnych podmienkach, ktore si mal dostat pri podpise zmluvy. Inak nieco najdes aj v §§ 489 - 496 zakona c. 513/1991 Z.z.
sonab
18.05.06,05:02
Dakujem. Ide prave o to, ze v tych ich vseob. podmienkach to nikde nevidim. Skusim ten zakon...
Zita5
18.05.06,05:06
Poradte mi prosim niekto: existuje nejaka vseobecna pravna uprava tykajuca sa leasingu?
Konkretne mi ide o leasing osobneho automobilu sukromnej osobe - a ci ma tato osoba narok na nejaku cast uz uhradenych splatok v pripade kradeze vozidla po uhrade poistovne na ucet leasingovky. Akym sposobom sa to pocita?
Vopred dakujem.

Záleží akou sumou ohodnotí poisťovňa motorové vozidlo . Plnenie zašle lízingovke ,táto si stiahne svoju čiastku a v prípade zostatku túto vráti nájomcovi .

Mne ukradli 3-mesačnú novú octáviu s akontáciou aj splátkami som mala uhradené celkom 250 000 Sk a lízingovka mi vrátila 108 000 Sk...čiže cca142 000 strata .

Takže treba počítať s tým najhorším .