lukas.kisel
25.03.15,13:29
Dobrý Deň, kúpil som chatu a presťahoval som sa na ňu. Na LV je označená ako druh stavby: 20 - Iná budova.

Na Katastrálnom úrade mi dala tlačivo: Návrh na záznam. žiadam o zápis do KN/ zmena bydliska

bez toho mi nemôžu zmenit druh stavby na: stavbu na šport / individuálnu rekreáciu, na miestnom urade.

Povedala, že mi to potvrdia na miestnom úrade.

Na miestom úrade pri zmene trvalého pobytu mi úradníčka povedala, že oni mi to nemôžu potvrdiť a mám isťna stavebný

úrad. Už som zúfalý, Prosím poraďte mi, že kam ešte pôjdem alebo či mi to mala potvrdiť na MÚ.

Ďakujem pekne.
Oliwa
25.03.15,12:45
Behanie po úradoch síce nepoteší, ale na zúfalstvo to rozhodne nie je... ;)
Z Tvojho zadania nie je jasné, či budeš bývať v obci alebo v meste, keďže spomínaš len miestny úrad. Pretože:
obecný úrad = evidencia obyvateľstva, hlásenie pobytu aj stavebný úrad súčasne
mestský úrad = evidencia obyvateľstva, hlásenie pobytu, ale zmena účelu stavby sa vybavuje na stavebnom úrade
Peggynka
25.03.15,13:56
Musíš si uvedomiť,že ak ti obec umožní mať trvalý pobyt v extraviláne,vyplývajú im z toho povinnosti (napr. odvoz odpadu,zimná údržba atď.) a sú s tým spojené ďalšie veci.Jeden môj známy si musel dať trvalý pobyt ku kamarátovi v meste,kde mu chodí aj pošta.Pozri tu:
http://www.e-obce.sk/clanok.html?id=678&akcia=novykomentar
lukas.kisel
11.04.15,09:11
Ďakujem ešte raz. Je to v meste, viete mi poradiť aké dokumenty potrebujem na ten stavebný úrad. Srdečná vďaka.