bovi
17.05.06,10:58
Ahojte, potreboval by som poradiť v tomto.
dostal som upovedomenie o začatí exekúcie s tým že do 14 dní mám uspokojiť pohľadávku oprávneného a aj trovy exekúcie, jedná sa o nedoplatok pre sociálnu poisťovňu. V § 56 exekučného poriadku sa píše :
Exekútor môže s písomným súhlasom oprávneného uzavrieť písomnú dohodu s povinným o postupnom splatení vymáhanej pohľadávky. to mám požiadať exekútora aby dohodol splátky, alebo musím splátky dohodnúť so soc.poisť. ja??? ďalej v 288/1995 Z.z. VYHLÁŠKA Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky o odmenách a náhradách súdnych exekútorov v §5 (2) Ak súdny exekútor upustí od vykonávania exekúcie podľa § 46 ods. 3 zákona, patrí mu 50 % z odmeny vypočítanej podľa odseku 1. Ako tomu rozumieť?. Ak uhradím pozdlžnosť do 14 dní tak exekútorovi patrí len 1/2 z vypočítanej odmeny? veď on pýta uhradiť aj jeho trovy do 14 dní, ako sa mu to potom zníži na tú 1/2???
účtovník 007
17.05.06,09:27
Ak máš finančné prostriedky na uspokojenie pohľadávky, je dobré celú sumu vyplatiť a požiadať exekútora o vyúčtovanie. Ak bude Tvoje plnenie dobrovoľné a do doby uvedenej v ex. príkaze, exekútor upraví svoju odmenu na 50%. Odporúčam uvedenú čiastku zaplatiť priamo v kanc. exekútora a priamo požiadať o zníženie trov exekúcie. Ak nemáš dostatočnú hotovosť, dohodni si s ex. splátky. Každý ústretový krok z Tvojej strany máš k dobru. Hlavne nezostaň nečinný.