Kabaka123
26.03.15,11:48
Mám slovenský excel 2003. Potrebujem, aby mi v stĺpci G automaticky písalo rovnaký dátum ako v predchádzajúcej bunke, kým ho nezmením..... a znovu rovnaký dátum, kým ho nemením...

viď príloha

no už viem, že to asi bude vyzerať takto

DATE(2015;3;1)+1 toto mi síce zvýši dátum o 1, ale nerobí to automaticky

asi to bude treba podmieniť....
ak bunka B3 bude vyplnená... vyplň aj dátum... správne?

IF( (B3)>"0");(DATE(2015;3;1)+1) samozrejme na začiatku =

správne? len neviem... ako s tými apostrofmi, čiarkami a zátvorkami
IIla
26.03.15,11:44
Možný postup:
(V bunke G3 máte napísaný dátum.)
Do bunky G4 napíšem =G3.
Do bunky G5 napíšem =G4.
Označím si bunky G4 a G5 do bloku.
Dvakrát kliknem myšou na štvorček, ktorý je v dolnej časti bloku vpravo. (Keď sa priblížim myšou na správne miesto, uvidím krížik.)
Automaticky sa mi vyplnia všetky bunky v stĺpci G až do konca tabuľky.
Hotovo.

(Jedna nevýhoda: ak doplníte dátumy a neskôr zistíte, že potrebujete prepísať nejaký dátum vyššie, prepíšu sa aj dátumy pod ním, v ktorých ostali vzorce až po najbližší pevný dátum.)

Je možné použiť aj vzorec s "date", no neviem, prečo by sme tam dávali podmienku.
Kabaka123
26.03.15,12:28
vyskúšam... aj to je riešenie... ale nierieši mi to situáciu, nakoľko potrebujem, aby sa dátum sám zadával práve pri písaní textu napr. v bunke B3 .... ale použijem aj toto a uvidím... zatiaľ
excel.sk
01.04.15,08:37
.
Dobrý deň,

do bunky G3 napíšte dátum. Do bunky G4 dajte vzorec =G3. Vzorec nakopírujte alebo vyplňte do všetkých buniek v stĺpci G, kde chcete opakovať dátumy.

Pri zmene dátumu prepíšete vzorec dátumom a od toho miesta bude pokračovať nový dátum.

Ak chcete podmieňovať zobrazenie dátumu vyplnením stĺpca B, tak to upravte nasledovne: =IF(B4="";"";G3)

Pekný deň!
.
Kabaka123
01.04.15,09:43
ďakujem ja za takéto riešenie