anonym16
26.03.15,12:07
Dobrý deň,
na slovensku mám jeden zápis v registri trestov,
chcem sa spýtať či sa mi to objaví aj ak si požiadam o výpis z registra trestov v čr ?
Kôli pracovnej pozícii v Česku.
Nepotrebujem nijaký európsky alebo neviem aký výpis ale taký klasický ktorý si požiadam na czech pointe .... dajú mi teda výpis z "českého" registra ? a bude tam aj ten môj "slovenský" zápis ?
Ak by to tam nebolo, tak je možné, žeby mi to tam "presunuli" ak by som si vybavil prechodný alebo trvalý pobyt v čr, prípadne české občianstvo ?
Ďakujem a prajem pekný deň
avalik
14.05.15,16:41
Áno, v rámci EÚ je zriadený Európsky informačný systém registrov trestov.
buchač
14.05.15,16:49
Kvôli pracovnej pozícii môže zamestnávateľ kľudne požiadať aj o ten slovenský.

Ale platí aj :


Vykonávací protokol k zmluve medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Českej republiky o výmene údajov z informačných fondov obsiahnutých v registri trestov

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky a Ministerstvo spravodlivosti Českej republiky sa dohodli podľa článku 7 Zmluvy medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Českej republiky o výmene údajov z informačných fondov obsiahnutých v registri trestov na tomto vykonávacom protokole:


Článok 1

1) Dožiadanie o poskytnutie údajov z informačných fondov obsiahnutých v registri trestov (ďalej len na "dožiadanie") a jeho vybavenie sa uskutočňuje v elektronickej forme.

2) Dožiadaná strana poskytne dožadujúcej strane všetky požadované údaje najneskôr v prvý pracovný deň nasledujúci po dni, kedy obdržala elektronické dožiadanie.


Článok 2

Dožiadanie musí obsahovať:

a) identifikačné údaje o osobe, ktorej sa dožiadanie týka,

b) identifikačné údaje zamestnanca dožadujúcej strany, ktorý zaslal dožadanie,

c) dátum a čas zaslania dožiadania.


Článok 3

Vybavenie dožadania musí obsahovať:

a) identifikačné údaje o osobe, ktorej sa dožiadanie týka,

b) v prípade negatívnej informácie sa vo vybavení dožiadania uvedie text "Nemá záznam v registri trestov",

c) v prípade pozitívnej informácie sa vo vybavení dožiadania uvedie počet právoplatných odsúdení a ich plné znenie vo forme odpisu registra trestov,

d) identifikačné údaje zamestanca dožiadanej strany, ktorý dožiadanie vybavil,

e) dátum a čas vybavenia dožiadania.


Článok 4

1) Dožiadanie a jeho vybavenie podľa článkov 1 až 3 zabezpečuje v Slovenskej republike Register trestov Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky v Bratislave a v Českej republike Register trestov so sídlom v Prahe.

2) Riaditelia Registra trestov Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky v Bratislave a v Českej republike Registra trestov so sídlom v Prahe (ďalej len "riaditelia registrov trestov") sú oprávnení prijímať spoločné organizačné a technické opatrenia na účely operatívnej a hospodárnej výmeny údajov z informačných fondov obsiahnutých v registri trestov.

3) V mimoriadnych prípadoch, hodných osobitného zreteľa, po dohode riaditeľov registrov trestov, sa môže výmena údajov uskutočniť v papierovej forme.

4) Ak sa riaditelia registrov trestov nedohodnú na vykonaní spoločných opatrení požiadajú, aby sa o nich dohodol generálny prokurátor Slovenskej republiky a Ministerstvo spravodlivosti Českej republiky.


Článok 5

Ragister trestov Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky a Register trestov Českej republiky so sídlom v Prahe si navzájom nevymieňajú originály trestných listov; ak vznikne potreba ich predloženia príslušným orgánom činným v trestnom konaní alebo potreba overenia správnosti vybaveného elektronického dožiadania, každá zo strán sa zaväzuje doručiť na požiadanie dožadujúcej strane kópiu trestného listu opatrenú odtlačkom pečiatky s textom "Kópia originálu trestného listu podľa medzinárodnej zmluvy" do troch pracovných dní.


Článok 6

Zrušuje sa Vykonávací protokol k zmluve medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Českej republiky o výmene údajov z informačných fondov obsiahnutých v registri trestov podpísaný v Prahe 18. decembra 1995.


Článok 7

Tento vykonávací protokol nadobúda platnosť dňom jeho podpisu oboma stranami.

Dané v Prahe ....7. 2009 v dvôch pôvodných vyhotovaniach, každé v slovenskom jazyku a v českom jazyku, pričom obe znenia majú rovnakú platnosť.



Za Generálnu prokuratúru Za ministra spravodlivosti

Slovenskej republiky Českej republiky

JUDr. Ctibor Koštál JUDr. Marek Görges