pdvl
26.03.15,14:06
Poprosím o upresnenie: odberateľ ponúkol možnosť úhrady cestovného SZČO, ktorý uviedol na faktúre CESTOVNÉ a sumu. Mal to aj zaplatené. SZČO používa vlastné auto, avšak nie je prihlásené na DÚ. Dobre myslím, že nakoľko auto nie je prihlásené, tak uhradené cestovné nie je oslobodené od dane? Teda sumu uhradeného cestovného treba dať do príjmov?
veronikasad
26.03.15,14:51
U SZČO nikdy nie je cestovné oslobodené od dane. Dopad na ZD je ale nula, lebo rovnakú sumu si uvedie aj vo výdavkoch. Ak auto je používané na podnikanie, treba do konca januára nasl. kal.roka podať DP k dani z mot.vozidiel a zaplatiť DzMV.

Oslobodenie sa vzťahuje len na zamestnancov.
UctoPRO
26.03.15,14:53
1/ na faktúre - vystavená faktúra, ale hlavne pri SZCO 2/ bolo zaplatene. Zdanitelny prijem. Co sa tyka nakladov - pozrite si zakon o cest nahradach. // ps: Oslobodenie od dane sú prijmy, ktore su presne uvedene v zakone o dani z prijmu.
pdvl
27.03.15,05:44
Ďakujem za odpoveď, pomohli ste mi.Ohľadne oslobodenia od dane som sa zle vyjadrila, mala som na mysli, že keď auto nie je prihlásené na DÚ, SZČO si nemôže uplatniť cestovné ako výdavok.
pdvl
27.03.15,05:47
Ďakujem za odpoveď, za pomoc!
avalik
27.03.15,16:26
auto sa uz "neprihlasuje na DU" uz tusim od decembra 2012 ... a teraz sa uz ani "neodhlasuje", pozri zakon 361/2014 o dani z MV
pdvl
30.03.15,04:49
Ďakujem za odpoveď!