BAMBUĽKA☆
26.03.15,14:21
Čo mám robiť,ak ma bývalý manžel nechce ani na nariadenie samotného súdu - vyplatiť z DRUŽSTEVNÉHO
KÚPENÉHO bytu,ktorý je práve
v predaji,hneď po jeho predaji,
a v HOTOVOSTI ???!!!
ivka70
26.03.15,13:22
A co je napisane v rozhodnuti sudu presne?
A ako vies, ze ta nechce vplatit?
A ak a bude cena bytu, ked chces vyplatit v hotovosti? Neprekroci to sumu, ktoru moze vyplatit v hotovosti?
BAMBUĽKA☆
26.03.15,13:41
Si zlatá,vďaka za Tvoj záujem!Jedná sa o toto: súd rozhodol v môj prospech a nariadil býval.manžel.do doby urč.zákon.,zaplatiť mi súdom určenú sumu z predaja tohto bytu!Teraz sa byt predáva,a vzhľadom k zlej a zákernej povahe bývalého manž.,(psychicky ma napr.roky týral a iné veci...),je takmer viac ako isté,že ak neexist.zákon,kt. nariaďuje vyplatiť jedného z býv.manželov v hotovosti a hneď,tak mi dotyčný nedá buď nič,alebo v najmenších splátkach až do smrti!!! Nepracuje,živí sa sa "načierno"pochybnou nezákonnou,no finančne výhodnou činnosťou a hoci peniaze má,akýkoľvek svoj majetok,nemá totiž napísaný na svoju osobu! Takže by mu exekútor vlastne nemal čo zobrať!
misoft
26.03.15,14:32
Tak si to upresnime: súd určil vyplatenie z podielu bytu PO predaji.... predaj ešte nie je ukončený, resp. vykonaný - takže čo ti má teraz zaplatiť?
Ak sa predá - potom nastupuje rozhodnutie súdu - vyplatiť protistranu - vzhľadom k tomu, že vysporiadanie BSM bude ukončené vyplatením 1/2 hodnoty - do tej doby si de facto spoluvlastníčkou a teda budeš vedieť, za koľko sa predá.
Keď sa predá, je povinný ti vyplatiť požadovanú sumu na základe rozhodnutia - ak je tam napísané v celku a v hotovosti (na účet, iná forma...) - musí to splniť (ak by chcel v splátkach, musela by si s tým súhlasiť), inak by sa dopustil marenia výkonu súdneho rozhodnutia, na základe súd. rozhodnutia sa dá vystaviť PR, ak by to s ním nehlo - exekútor.... Ale v každom prípade - i taká žaloba na neho pre bezdôvodné obohatenie - kúrňa - to by sa už pripočítalo i to marenie výkonu súdneho rozhodnutia - a vtedy súd je ku**vský nekompromisný....
arizona
26.03.15,15:55
Ty si spoluvlastnicka,takze potrebuje asi aj tvoj podpis k predaju bytu,nie? Takze mozes ziadat do zmluvy napisat,aby dana ciastka bola kupujucim poslana priamo na tvoj ucet,nie na ucet byv.manzela. prv by som zmluvu nepodpisala,pokym to tam nebude
fortunka
26.03.15,16:06
Do kúpnopredajnej zmluvy si urcite presne aku sumu kam zaplatia... cize dajme tomu ak bude byt 40000, tak 20 na tvoj ucet a 20 na jeho... a hotovka. Ved v kupnopredajnej zmluve musis byt aj ty, a ty ju musis aj podpisat ak nesplnomocnite napr. advokata. Byty sa v hotovosti nepredavaju ;)