bomo
26.03.15,14:35
Podrobný článok o virtuálnych registračných pokladniach - ako to funguje, ako sa registrovať, výhody a nevýhody, porovnanie s klasickými ERP, ako doručuje finančný úrad prihlasovacie údaje, aplikácia pre mobily (Androi, iPhone), overenie dokladov z VRP atď.
karakul
26.03.15,14:05
... už na viacerých miestach som čítal o výhodách a nevýhodách virtuálnych ERP..... len také všeobecné pokecy.
zarazila ma však jedna informácia (som zvedavý, ako to bude vo finálnej verzii) - toto si asi málokto uvedomil - prihlásite sa do V-ERP - vytlačíte bloček, pracuje ďalej, potrebuje vytlačiť ďalší - a ejhla - znova sa potrebujete nalogovať - z bezpečnostných dôvodov po pár minutách používania ste odhlásení...
čiže V-ERP fakt iba pre tých, čo majú minimum dokladov a hodne trpezlivosti.
bomo
26.03.15,21:13
To je dobrá poznámka, tiež som zvedavý na reálne použitie vzhľadom na bezpečnostné odhlasovanie. Tak či tak VRP je určená len do 1000 dokladov mesačne, čo je 33 dokladov za deň, teda vysoká frekvencia používania sa aj tak neočakáva...
Rasto78
27.03.15,10:05
Nieje to nič hrozné, je to v pohode. Dnes mi prišli prihlasovacie údaje, tak som sa s tým trochu hral. Prihlasovanie - Vo firefoxe si zapamätá prihlasovacie meno a heslo, stačí zadať prvý znak prihlasovacieho mena (v mojom prípade to je nula) a potom meno a heslo automaticky doplní, potom stačí už len enter, čiže nič hrozné. Odhlasovanie - neni nutné odhlasovať stačí zatvoriť prehliadač, odhlási automaticky. Jediné čo sa mi nepáči na doklad nevytlačí tzv. "poznámku" V kolonke "Nový tovar/služba" si vytvorím čo potrebujem do poznámky som chcel zadať rozsah záruky u mojich poskytovaných služieb, avšak po vytlačení "bločku" tam táto poznámka neni :-( čo mi trochu komplikuje život.
zuzana
30.03.15,07:04
Ak máme na firme ERP/miesto podnikania/ na predaj tovaru a teraz máme ešte povinnosť evidovať tržbu na cintoríne za cint.služby, chce tam klient mať virtuálnu pokladňu, treba nahlásiť pokladňu na firmu/miesto podnikania/ a miesto prevádzkovania /kde bude pokladňa umiestnená/adresu cintorína?Alebo je možné túto tržbu príjmať cez tú jednu pokladňu čo je na mieste podnikania/trvalej prevádzkárne/?Treba niečo nahlasovať aj na mestský úrad?