milvin
18.05.06,05:54
Viete mi niekto poradit? Na rocno zuctovani mi vyslo ze mam platit preddavky pred upravou zakonom 160Sk. Mam teda zacat platit preddavky, alebo nie? Som SZCO aj zamestnanec. Aky zakon o tomto hovori, ze kolko je minimum ked som SZCO+zamestnanec.
Dakujem.
stuko
20.05.06,07:29
Viete mi niekto poradit? Na rocno zuctovani mi vyslo ze mam platit preddavky pred upravou zakonom 160Sk. Mam teda zacat platit preddavky, alebo nie? Som SZCO aj zamestnanec. Aky zakon o tomto hovori, ze kolko je minimum ked som SZCO+zamestnanec.
Dakujem.

ak sa bavime o preddavkoch do zdravotnej poistovne, myslim, ze preddavky sa uhradzaju, ak je suma vyssia ako 100 Sk, ale priznam sa, ze nie som si na 100 % isty
Pepa
20.05.06,15:29
Viete mi niekto poradit? Na rocno zuctovani mi vyslo ze mam platit preddavky pred upravou zakonom 160Sk. Mam teda zacat platit preddavky, alebo nie? Som SZCO aj zamestnanec. Aky zakon o tomto hovori, ze kolko je minimum ked som SZCO+zamestnanec - zákon o zdravotnom poistení
Dakujem.
Si SZČO popri zamestnaní. Preddavky vo výške 160,- Sk budeš platiť od 1.7.2006 pretože sú vyššie ako 100,- Sk. U SZČO popri zamestnaní neplatí minimum 6900,- Sk, takže ak ti vyšlo 160,- Sk budeš toľko aj platiť.