lyka60
26.03.15,18:04
Ako reagovať na zamestnankyňu, ktorá počas OČR s dieťaťom prišla odrobiť chýbajúce hod.ktoré vznikli jej skorším odchodom z práce k lekárovi, kvôli uvedenej OČR. A odrobila ešte o 2 hod. viac. Nik ju o odrobenie nežiadal. Zrovna som nebola v tých dňoch v práci.:eek::confused:
fortunka
27.03.15,08:13
No nadriadeny o tom nevedel, ja by som sa k tomu asi postavila podla zvykov vo firme. Ak nadcasy urcuje zamestnavatel, nadrabanie tiez, tak by osm to neuznala, dalsia vec je, ze ked je OCR nema co robit v robote.. to potom mohla rovno pracovat... ale na druhej strane z ludskeho hladiska... ten den co odisla skor mala uz OCR? mozno by som jej to zaratala tam, ze neodisla skor z prace alebo bola tam. Je to podla mna na dohode...
Netusim ako sa k tomuto stavia zakon, ale som si ista, ze ak je niekto OCR ma by doma a starat sa o choreho :) a nie nadrabat v praci...
lyka60
27.03.15,19:39
veď práve, myslela som tým eticky prístup, kde mala dieťa keď odrábala hodiny? z ľudského hľadiska áno, ale z toho jej prístupu mám zvláštne pocity tak- buď alebo, ono to je tak, že ja musím volať za ňu brigádničku, pretože pracov.proces to vyžaduje takže platím dvojmo a hlavne naštvala ma tým, že ešte 2 hod. si urobila nadčas, ktorý som nepotrebovala-kvázi bola tam. Dík za názor chcela som vedieť aj od iných ako by reagovali.
Tweety
27.03.15,19:49
Nemôže čerpať OČR a zároven aj pracovať. Druhá rovina je etická. Tie hodiny by som jej neuznala.
ivka70
27.03.15,20:35
Tie hodiny jej prehodte na iny den, kedy pracovala.
A po ocr to s nou prejdite, ze toto robit nemoze, kludne ju postraste Socialnou poistovnou, ze jej nevyplati osetrovne, ak to tak nechate- ako zle to urobila. Aj ked to mozno myslela dobre.
fortunka
28.03.15,10:12
no tak mozno chcela dobre, zohnala si na tych par hodin niekoho k dietatu... ale neda sa to takto robit bez dohody... mala zavolat, povedat ze vie prist, lebo o dieta sa postara pol dna babka.... a bolo by ;)