Anka Ha
26.03.15,19:13
Zdravím,
prosím o pomoc, čo robiť v prípade ak daňovník mal v roku 2014 len príjmy zo zahraničia. Do 11.8.2014 bol evidovaný na Úrade práce na SR, od 12.8.2014 bol zamestnaný ako pracovník v Anglicku. Zahraničný zamestnávateľ mu vykonal ročné zúčtovanie dane, musí podať daňovník aj podanie na SR? ĎAkujem.
Anik
26.03.15,18:45
môže to byť aj áno aj nie.
Napísala by som to tak, ak sa považuje za rezidenta - človeka s pevnými väzbami na SVK tak by mal zdaňovať celosvetové príjmy na SVK a v anglicku mu zdanili len príjmy z anglicka.
Ak sa plánuje vrátiť a potiažne niečo vybavovať na SVK (myslím tým napr. nejaké pôžičky atď. je lepšie DP podať daň tu nezaplatí.
Ak veľmi nepočíta so skorým návratom môže si zájsť na daňový úrad v anglicku kde mu potvrdia, že je rezidentom anglicka a voči SVK by nemal žiadne povinnosti
Anka Ha
29.03.15,09:55
Zdravím, ďakujem pekne za odpoveď. Neviem ako pokračovať, mal len príjmy z Anglicka na Slovensku nemal žiadne príjmy za rok 2014 a bol len evidovaný na ÚP. Takže voči Anglicku si svoje záväzky splnil , ale môže mať za to na SVK nejakú pokutu? Je to protizákonné?
Anka Ha
31.03.15,17:56
Prosím , ak môžte reagujte :) Ďakujem
Anik
31.03.15,18:45
Anka ja osobne by som bola podala, ale to je na každého rozhodnutí čo sa rozhodne ako si to obháji. Je to individuálne. Odpovedám Ti asi ako z finančnej správy - zo široka a všeobecne. Mám však tú skúsenosť, že kto nechce podať tak bude stále opakovať, že tú povinnosť nemá a hotovo. V podstate by mal mať z Anglicka papier o daňovom domicile a teda, že nemá povinnosť na SVK. Tvrdiť však, že po 3 mesiacoch práce v Anglicku som ich rezident a s SVK nemám nič....
Sám sa musí rozhodnúť
Janinkaaa
01.04.15,04:32
Ja by som podala.
Môj sused prišiel z UK a zaevidoval sa na ÚP.
Jednou z podmienok, aby mu vyplatili podporu v nezamestnanosti bolo, že musel doniesť z DÚ potvrdenie, že podal daňové priznanie u nás.