noglade
26.03.15,18:52
je povinný podať živnostník daňové priznanie, keď nemá žiadne príjmy ani výdavky (resp. možno zo zakonneho poistneho) a nevykazoval danovu stratu za predchadzajuce obdobie?
veronikasad
26.03.15,18:53
ak nemá príjmy a platil poistné vykazuje predsa stratu - či sa mýlim ?
noglade
26.03.15,18:59
no teoreticky ano....a je potrebne podpisat nieco danovemu uradu? ci nebude ho riesit, ak nepoda danove priznanie?
veronikasad
26.03.15,19:02
ak má stratu, tak je povinný podať DP typu B
JankaO
26.03.15,19:02
§ 32/1 zákona č. 595/2003
noglade
26.03.15,19:40
a ak by neplatil zdravotne (cize by mu vznikol zavazok voci poistovniam) a tym padom nemal ani ziadne prijmy, tak nemusi podavat a nic oznamovat DU?
noglade
26.03.15,19:44
a ak iny zivnostnik neplatil ziadne preddavky na dan, ani neodvadzal zrazkou podla §43....tak sa mu vypocita dan na zaklade danoveho priznania ...a tu nasledne odvedie