tinka111
18.05.06,06:42
Dobry den!
Sme skolka. Vcera si jedna nasa zamestnankyna - ucitelka polozila na stol stolicku pri vyzdobe triedy a spadla. Na urazovke jej povedali ze ma roztriestenu kost na ruke. Podla tohto nedodrzala pravidla bezpecnosti pri praci. Este som sa s tymto nestretla mozete mi prosim napisat ake mi z toho vyplyvaju povinnosti? Co treba vypisat a kde?
Zatial dakujem!
SilviaS
18.05.06,05:07
Tinka nezabudni vypísať Záznam o úraze to je tlačivo,ktoré ti dajú na SP
to treba mať 3 krát, potom Oznámenie o poistnej udalosti to ti dajú tiež
na SP,potom treba ísť na Inšpektorát práce tiež odniesť tlačivo a nezabudni ked je zamestnankyňa chorá tak treba dať hromadné oznámenie
do príslušnej poisťovne a to je všetko.
Pekný den.
Silvia:) :)

P.S. Sociálna poisťovňa ti dá ešte tlačivo Hlásenie úrazu na účely nemocenského tak aj to treba vypísať a popísať ako sa ten úraz stal.
tinka111
18.05.06,05:12
Prosim Ta mozes mi este napisat ci z tohto firme vyplinu nejake naklady - ked nebola dodrzana bezpecnost pri praci a keby sme sa rozhodli ze napiseme ze tu bezpecnost pri praci predsi len dodrzala?
A na ten Inspektorat prace ake tlacivo?
SilviaS
18.05.06,05:16
:) :) Tinka na Inšpektorát treba odniesť Záznam o úraze a kópiu si daj potrvdiť
aby si mala dôkaz že si to podala,môže sa stať,že prídu na kontrolu.
Firme zemstnankyňa nespôsobí žiadne náklady všetko by to mala uhradiť
SP.
Aj za pracovný úraz by mala dostať peniaze to tiež zo SP.
Silvia

P.S. Nezabudni si všetko vypísať aspoň 2 krát aj do SP aj na Inšpektorát
odo mňa chceli až 3 krát.
brm
18.05.06,05:23
a nechaj si na kópie capnúť pečiatku o prevzatí...v poslednej dobe sociálka rada stráca doklady
tinka111
18.05.06,05:28
Az na to ze mam teraz hlavu v smutku - ked som mavala PN - ky zamestnancov vzdy som ked to bolo do 10 dni im to len preplatila a koniec, ked nad 10 dni tak som vypisala vsetky tie potrebne tlaciva do SP, no nikdy som nedavala to hromadne oznamenie o poistencoch. Mozu nas teraz za to nejakj pokutovat? Som nevedela ze to treba. Za posledny necely rok co to robim boli asi 3 PN. Co teraz dat to spatne???? Za rady ohladom toho pracovneho urazu moc pekne dakujem! Dufam ze to zvladnem... Ale co s tymto???
Zita4
18.05.06,05:34
Tinka, táto povinnosť je od septembra 2005, tak za toto obdobie vyhotov potrebné hromadné oznámenia a doruč ich na zdrav. poisťovne (radšej osobne). Podľa mňa vždy lepšie neskoro, ako nikdy.
SilviaS
18.05.06,05:35
Tinka 111 Hromadné oznámenie o poistencoch dávaš na zdravotnú
poisťovňu,ak bol zamestnanec chorý tak musíš označiť začiatok choroby
a dátum a ked skončí chorobu tak koniec choroby ukončíš na tom Hromadnom oznámení.
Ja to robím tak ked niekto ochorie tak hned napíšem začiatok choroby
a ked donesie že už je zdravý tak ukončenie.
Ja to robím takto.
Silvia:) :)


P.S. Daj to dodatočne to hromadné oznámenie!!!!
Lebo oni to dosť kontrolujú aspoň našú firmu,ak im niečo nesedí
hned volajú.
tinka111
18.05.06,05:37
Tak to aj urobim - dakujem! Teraz to vyznie hlupo - ale keby sa ten pracovny uraz nestal ktovie kedy by som prisla na to ze to oznamenie tam treba zasielat... Idem pohladat tie tlaciva - ak by som mala este nejake nejasnosti "dobehnem"...
Zatial prajem pekny den!
tinka111
18.05.06,05:54
Prosim nasla som tie tlaciva: Oznamenie poistnej udalosti aj to hlasenie urazu na ucely nemocenskeho.
Ale nedari sa mi najst ten Zaznam o uraze. Neviete kde by som ho nasla?
SilviaS
18.05.06,05:56
Tinka 111 ja som to tlačivo našla na Internete na stránke Sp,skús to
pohľadať!!!!
Peknú prácu praje Silvia:) :)
Zita4
18.05.06,06:05
Prosim nasla som tie tlaciva: Oznamenie poistnej udalosti aj to hlasenie urazu na ucely nemocenskeho.
Ale nedari sa mi najst ten Zaznam o uraze. Neviete kde by som ho nasla?
Našla som:
tinka111
18.05.06,06:06
Este raz dakujem!
tinka111
18.05.06,06:22
Este sa chcem opytat k tym "dodatocnym" hromadnym hlaseniam. Ked je tato povinnost od 9/2005 tak za PN od 8.8.2005 do 29.8.2005 toto hlasenie nemusim spatne podavat?
bv_alexandra
18.05.06,06:24
[quote=SilviaS]:) :) Tinka na Inšpektorát treba odniesť Záznam o úraze a kópiu si daj potrvdiť
aby si mala dôkaz že si to podala,môže sa stať,že prídu na kontrolu.
Z našich skúseností viem že na inšpektorát práce treba nahlasovať prac. úraz vtedy ak je hospitálizácia v nemocnici dlhšie ako myslím3 dni. Mali sme prac. úraz na stavbe, chlap spadol odviezla ho sanitka, ale bezpečák najskôr čakal na vyjadrenie z nemocnice, či bude hospitalizovaný. Nebol a tým pádom povedal že na IP to netreba nahlasovať.
Zita4
18.05.06,06:26
Este sa chcem opytat k tym "dodatocnym" hromadnym hlaseniam. Ked je tato povinnost od 9/2005 tak za PN od 8.8.2005 do 29.8.2005 toto hlasenie nemusim spatne podavat?
Nemusíš. :)
Zita4
18.05.06,06:29
Tu je vyhláška, ktorá hovorí o pracovných úrazoch:
http://66.102.9.104/search?q=cache:nBUJ9twU5y8J:www.ipbb.sk/vyhlaska.php+pracovn%C3%BD+%C3%BAraz&hl=sk&gl=sk&ct=clnk&cd=4
tinka111
18.05.06,06:32
sa mi to neda otvorit....:-(
SilviaS
18.05.06,06:34
Skús Tinka ešte raz aj mne to nešlo ale teraz som to už otvorila.
Pekný den.
Silvia:) :)
tinka111
18.05.06,06:38
Stale sa neda......
Summer
18.05.06,06:53
Odo mna pytali aj zapisnicu zo skodovej komisie
Zamestnávatel.....
poskodeny .......
Vec: pracovny uraz
vyjadrenie zamestnavatela.........
vyjadrenie svedkov.................
zaver: ake porusil zamestnanec predpisy, aku vinu nesie zamestnavatel, ci tam bol alkohol ap.
podpisy: poskodeny, svedok, zamestnavatel
Zita4
18.05.06,06:55
sa mi to neda otvorit....:-(
Skúsim to vložiť inak (bez Googla ;) ):
http://www.ipbb.sk/vyhlaska.php
tinka111
18.05.06,07:00
Uz som to otvorila :-)))
Este sa chcem opytat na tie hromadne oznamenia o poistencoch - mozem tam dat do jedneho riadka zaciatok s kodom 19 platnost Z a datumom zacatia a do druheho riadka s kodom 19 platnost K s datumom konca PN? Alebo to radsej napisat na dve oznamenia?
SilviaS
18.05.06,07:03
No vieš Tinka 111 môžeš to dať aj tak!!
Lebo to aj tak dopisuješ dodatočne,aj ked ja dávam na dvoch oznámeniach lebo tá nemoc stále trvá.
Ale ty to kľudne môžeš dáť na jednom oznámení.Nezabudni na kópiu si dať potvdiť v príslušnej zdravotnej poisťovni.
Silvia:) :) :)