MATUSA1
26.03.15,20:09
Dňa 30.04.2015 mi končí pracovný pomer dohodou.Od 01.05.2015 budem pracovať na dohodu u iného zamestnávateľa. Ako mám postupovať ? Mám sa prihlásiť na úrade práce ? Dohoda bude na jeden mesiac a potom, ak tak budem mať riadnu pracovnú zmluvu.
veronikasad
26.03.15,19:12
aký príjem z dohody predpokladáš ? Prac.čas bude rozvrhnutý na všetky prac.dni v týždni (po-PI) ?
Katy a R
26.03.15,19:13
ako chceš - evidovať sa na UPSVaR je síce právo občana - ale nie povinnosť.
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti.html?page_id=213
....
ak chceš dostať dávku v nezamestnanosti - tak sa musíš zaregistrovať! A splniť podmienky - napr hranica príjmu .... ak prekročíš, vyradia ťa - a nebude ani dávka v nezamestnanosti
MATUSA1
27.03.15,18:02
ešte nemám dohodnutý rozvrh prac.času.Budem mať nárok na výplatu dávky v nezamestanosti ak áno chcela by som to využiť,mám odpracovaných nepretžite viac ako 8 rokov.
veronikasad
27.03.15,18:24
Podmienku 730 dní poist. v nezam. splňaš, nárok na dávku v nezam. ti vznikne. Ale tvoj príjem z dohody nesmie prekročiť 148,57€ mesačne, inak ťa z evidencie vyradia. Tiež treba nahlásiť začiatok výkonu práce na dohodu a mesačne predkladať potvrdenie o príjme na predpísanom tlačive.
Ak predpokladáš z dohody vyšší príjem ako stamnovený limit a výkon práce bude každý prac.deň, evidencia na UP na jeden mesiac je zbytočná, pretože z dohody budeš platiť zdr.poistenie.