veronkaj
27.03.15,07:22
Poraďáci prosím Vás o radu v takomto prípade:
- szčo platca dph je opravár áut, na jeho aute ktoré má v majetku platí poistky sa stala poistná udalosť. je logické že si to opraví sám. Tým že je auto poistené môže sám sebe szčo vystaviť faktúru ako odberateľ aj dodávateľ teda s vyúčtovaním materiálu a prác na poisťovňu.? dph odvedie a plnenie z poisťovne bude jeho príjem za výrobky a služby ako hociktorá iná faktúra.
aký je postup v takomto prípade? Používa ho aj na súkr. účely a tak inak všetky výdavky kráti percentom. dakujem
Mila123
27.03.15,06:30
mňa zarazilo, že platiteľ DPH a výdavky kráti percentom..........
aj tá fakturácia?????divná
veronikasad
27.03.15,07:46
mňa zarazilo, že platiteľ DPH a výdavky kráti percentom..........
aj tá fakturácia?????divná
Riešila som v minulosti takýto prípad s klientom poisťovákom - podľa jeho informácie sa v takomto prípade vystavuje vnútropodniková faktúra.

Nepíše o paušálnych výdavkoch, ale kráteniu kvoli využívaniu na firemné aj súkromné účely - to je OK.
lacotinka
27.03.15,07:51
mňa zarazilo, že platiteľ DPH a výdavky kráti percentom..........
aj tá fakturácia?????divná
Riešila som v minulosti takýto prípad s klientom poisťovákom - podľa jeho informácie sa v takomto prípade vystavuje vnútropodniková faktúra.

Nepíše o paušálnych výdavkoch, ale kráteniu kvoli využívaniu na firemné aj súkromné účely - to je OK.


" môže sám sebe szčo vystaviť faktúru ako odberateľ aj dodávateľ "



totonatovobecnevyzerá :D
veronkaj
13.04.15,11:56
mňa zarazilo, že platiteľ DPH a výdavky kráti percentom..........
aj tá fakturácia?????divná


nechápem odpovedi??? ide o to či môže sám sebe ako szčo vystaviť faktúru za opravu na vozidle, ktoré má v majetku?
veronkaj
13.04.15,11:57
čítam a čítam a niekde tvrdia že áno a niekde že nemôže - pre potreby poisťovne áno ale pre DU nemôže, môže vraj len požiadať o vyplatenie rozpočtom ale vtedy sa zase znižuje výška poistného plnenia z poisťovne.
takže nemôže sám sebe faktúrovať
veronikasad
13.04.15,11:59
mňa zarazilo, že platiteľ DPH a výdavky kráti percentom..........
aj tá fakturácia?????divná


nechápem odpovedi??? ide o to či môže sám sebe ako szčo vystaviť faktúru za opravu na vozidle, ktoré má v majetku?
môže - vnútropodnikovú faktúru, z ktorej odvedie DPH
marjankaj
13.04.15,12:11
aký je postup v takomto prípade? Používa ho aj na súkr. účely a tak inak všetky výdavky kráti percentom. dakujem
A krátil aj nákup náhradných dielov za opravu? A aj mzdy zamestnancov a poistné?
veronkaj
13.04.15,18:53
Nema zamestnancov a ano krati cestnu dan,poistne,vsetku udrzbu,odpis,phm a aj nalezitu dph
marjankaj
13.04.15,19:58
Nema zamestnancov a ano krati cestnu dan,poistne,vsetku udrzbu,odpis,phm a aj nalezitu dph
Na to som sa nepýtal.
Na opravu treba aj kúpiť náhradné diely. Tie si dal do nákladov v plnej výške?