noglade
27.03.15,09:02
je to stále omielajúca téma, ale mohli by ste mi povedať, ak živnostník stratil bločky od PHM, je daňovo uznaný papier s priemernou cenou PHM zo štatistického úradu?

už som volal na viacero daňových úradov a vždy ma odkázali na daňového poradcu
avalik
27.03.15,08:09
nie, ako zivnostnik musis mat doklad/blocek ... cena zo statistickeho uradu je len pre vyuctovanie cestovnych nahrad zamestnancov
marjankaj
27.03.15,08:12
Nemáš telefonovať, ale napísať dotaz na stránku FS.
Alebo si takéto telefonáty nahrávaš ako dôkaz?
Tweety
27.03.15,08:15
Súhlas s avalik a že je to tak, priložím výber z § 7 Zákona o CN.
§ 7
Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách
(5) Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len "doklad o kúpe"). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len "štatistický úrad").(6) Spotreba podľa technického preukazu sa použije takto:
noglade
27.03.15,08:25
čize ani konateľ (ak nie je zamestnancom) si nemôže dať papier zo štatistického úradu ako podklad o kupe PHM?
Tweety
27.03.15,08:27
konateľ sa podľa tohoto zákona považuje za zamestnanca
marjankaj
27.03.15,08:29
A ty si sa nepýtal na živnostníka?:eek: Tak aký konateľ?
noglade
27.03.15,08:40
ja sa zaujímam o všetky možnosti danej témy
karakul
27.03.15,09:10
... to chceš vydať odbornú publikáciu ?
prečítaj si niečo o Porade - čo otázka to nová téma.