acco
27.03.15,16:58
Mozno niekomu pomoze toto moje zistenie: robila som danove priznanie typ B , v ktorom boli prijmy z prenajmu + z dohod v SR a ČR. Prijmy z dohod v SR + ČR neprekrocili odpocitatelmu polozku na danovnika, na riadku 81 mi vysla dan len z prijmov z prenajmu. Akonahle som vsak vynala prijmy z ČR (v ČR bola dan nulova, lebo sa uplatnovala odpocitatelna polozka), vynulovalo mi dan aj z prenajmu, takze v celovom danovom priznani uz bola dan nula. Kedze som sa s tym trapila, kde robim chybu a neporadila si, zavolala som na linku financnej spravy, kde mi bolo povedene, ze je to uz nejake obdobie chyba v medzinarodnom systeme, ale ze je to tak, teda pokial je zaklad dane z prenajmu nizsi, ako prijem na vynatie zo zahranicia, znuluje sa dan z prenajmu. Odstranenie tejto chyby si vraj vyzaduje dlhy procesny ukon, takze zatial nam to setri peniazky na ukor statu :o)
Katy a R
27.03.15,16:01
tak veru ;)
vieme ... už je to takto pár rôčkov. (ja si myslím, že zámerná chybička) :)
veronikasad
27.03.15,16:54
nie si sama, včera som sa tiež s tým dlho trápila ... Včera ma presviedčali o správnosti na infolinke FS, dnes som si to ešte overovala v KROS-e
Anik
27.03.15,16:57
taky tak
SonF
29.03.15,21:03
Poradíte mi prosím detailnejšie? Teraz to robím 1x - mám príjem zo závislej činnosti v ČR a príjem len z prenájmu v SR. Čo mám podať kde? Doteraz mi to bolo viac-menej jasné, ale teraz mi to zase jasné nie je :-/
Ďakujem za radu!
veronikasad
29.03.15,21:07
Pochopila si o čom je táto debata ? Ak by si mala príjem zo zamestnania zo SK a tiež príjem z prenájmu zo SK, príjem z prenájmu je pasívny príjem (bez možnosti uplatniť si NČZD na príjem z prenájmu)

Pokial máš príjem z ČR, z týchto príjmov uplatníš metodu vyňatia príjmov a príjem z prenájmu rovnako nezdaňuješ.
Robíš DP ručne alebo elektronicky ?
Leggo
27.10.15,20:55
Zdravím, asi velmi nechápem. S manželkou nemame na SR žiaden príjem okrem s prenájmu nehnuteľnosti.
V zahraničí mimo EU mam príjem len ja na pracovnú zmluvu.
Za akých okolnosti sa daň nuluje-vyňatie?
Dakujem vopred
avalik
28.10.15,07:14
Otazky sa nezsdavaju do komentarov - dole na stranke mas etiketu a navod
Moniqe
09.01.16,14:29
prosím kedy sa tie príjmy vynímajú? odchádzame žiť do Rakúska a tu chceme prenajať náš dom, zatiaľ bude robiť iba muž, to vynatie platí len ak sú príjmy nízke?