Jozef263
27.03.15,18:16
Mam plynové hodiny u suseda .Sused umrel a zdedil to jeho syn začal robiť prestavby a chce zrovna terén pri chalupe. Prišiel za mnou že aby zrovna terén musí do nijakej výšky zaviesť hlinou a podlá vseho zavezie aj moje hodiny. Prišiel že mnou že si mam zdvihnúť vyššie hodiny alebo že mi ich zasype. aby som to ujasnil. plot spravil z deteciek a hodiny sú za plotom vo vnútri nechal tam len výrez aby sa dali odčítať hodiny. Chcem sa opýtať ak poškodí hodiny kto by mal platiť poškodenie hodín a opravu? Musím teraz ja nechať na moje náklady zdvihnúť tie hodiny do výšky terénu?
Tweety
27.03.15,17:18
Za stav hodín si zodpovedný.
Jozef263
27.03.15,17:51
A môže my len tak niekto zasypať hodiny a uzáver plynu a SPP povie že ja som zodpovedný aj keď to neje na mojom pozemku
buchač
27.03.15,18:07
Mam plynové hodiny u suseda .
...
Musím teraz ja nechať na moje náklady zdvihnúť tie hodiny do výšky terénu?
Otázka znie inak.
Prečo máš plynomer u suseda ?
Tie Tvoje všetky otázky alebo špekulácie a či riešenia suseda sú bezpredmetné.
Lebo ak chceš dvihnúť plynomer na vyššiu úroveň od zeme, tak MUSÍŠ zavolať majstrov cechu plynárského. Toto to by som na Tvojom mieste (už od začiatku, tzv. dávno) urobil svoju prípojku, keď robili plynofikáciu ulice, obce, mesta...
...a ozaj...sused si nemôže robiť ani na svojom pozemku to,čo chce a čo sa mu páči. Ono takýto zásah nie sranda.
pavol54
27.03.15,18:22
Vieš koľkokrát sa už zmenili normy na umiestnenie plynomerov? Prvý plynomer sme museli mať v stene obvodového múru a zhodou okolností bol k nemu prístup od susedov,pretože bol vysokotlak tak nesmel byť regulátor spolu s hodinami ale najmenej 1 m od stavby. Ďalšia verzia bola samostatná plechová skriňa na hodiny a samostatná skriňa na regulátor tlaku nesmeli byť voľne prístupné (to si realizovali susedia asi o päť rokov neskôr), potom sa vysokotlak rušil a v súvislosti s tým sa umiestňovali hodiny do ohrady(respektíve na kraj pozemku voľne prístupne) tak aby si ich plynári mohli kedykoľvek zobrať. Záver hodiny sú v každom prípade umiestnené minimálne na kraji pozemku užívateľa, takže sused by ich nemal ohroziť.
pmajap
27.03.15,18:47
Skriňa s regulátoromi sú tvoj majetok, sused len súhlasil s umiestnením na svojom pozemku, bohužiaľ spp to v rámci úspor riešil jednou prípojkou pre dvoch aj troch odberateľov. Prekládka prípojky je veľmi nákladná, aj akákoľvek úprava, ak sa jedná o predľženie, to rovno rozmýšľaj nad novou na vlastnom pozemku
pavol54
28.03.15,08:53
ty si býval vedľa mňa? však viem čo mi hovorili plynári a prečo som musel mať pred hodinami regulátor, a na vedľajšej ulici ho nemali, ten vysokotlak viedol okolo nás pre výrobné zariadenie jednej firmy a nám dali šancu sa pripojiť.
misoft
28.03.15,09:33
...a potom bude SPP vysvetľovať. SPP síce pôjdu po tom, ktorý má ten plynomer na krku, ale potom sa obrátia na majiteľa pozemku, prečo poškodil ICH majetok (ak im to držiteľ plynomeru riadne vysvetlí..)

Ovšem i taká úprava pozemku - navýšenie a pod. - na to tiež treba lajstrá... a ak je tam plynové zariadenie, tak aj od plynárov...
pavol54
28.03.15,09:37
keby len od plynárov ale aj od všetkých telekomunikačných operátorov čo je absurdum(ale to je niekedy na rozhodnutí stavebného úradu)