jenny5
27.03.15,19:18
Stačí vyhlásenie o schválení účtovnej závierky poslať len na okresný súd ako informáciu o schválení, keďže všetky ostatné dokumenty DÚ postúpi do registra účtovných závierok?
Chcela som ho poslať prostredníctvom finančnej správy elektronicky ako prílohu k oznámeniu o schválení ÚZ, ale nedovoľuje mi tam pridať prílohu.
Prípadne poradíte ako ho podať?
ariadna22
27.03.15,18:40
to má na starosti du
jenny5
27.03.15,18:52
Ale ja by som im to vyhlásenie v zmysle zákona o Obchodnom registri mala podpísané štatutárom nejako poslať a nejde mi to.
Pozerala som zákon o Obchodnom registri a tá požiadavka tam stále uvedená je, hoci sa písalo o tom, že sa to má novelizovať, ale zmenu som nenašla.
ariadna22
28.03.15,22:15
tak to pošli cez všeobecné podanie
ariadna22
28.03.15,22:15
ako samostatné podanie pošli aj schválenie aj to všeobecko, čiže 2 podania
Tinaho
30.03.15,13:25
Prosím Vás podarilo sa Vám podať Vyhlásenie o schválení účtovnej závierky - cez ktoré všeobecné podanie ste nahrali prílohu, je tam Register - Všeobecné podanie alebo účtovné výkazy a tam je tiež všeobecné podanie, ale nikde sa mi to nehodí.
jenny5
30.03.15,16:17
Pokúšala som to podať cez všeobecné podanie, ale píše mi, že nie je možné pridať prílohy, takže ju nemám kam pripjiť, skúšala som aj cez Oznámenie o schválení účtovnej závierky.
Vám tam idú pridať prílohy?
IwankaS
30.03.15,16:20
Nie tiež mi nejdu priložiť subory a tiez hladam nejake info o tom ako dalej postupovat. Poslala som len ozanamenie o schvaleni ten dokument na FS a dalej neviem...
jenny5
30.03.15,16:25
Ja to isté, chcela som vyhlásenie poslať ako prílohu oznámenia a nedovoľuje poslať prílohy ...
IwankaS
30.03.15,16:38
Takze da sa to spravit takto: Cely ten hlavny dokument - CEZ vseobecne podania......vypisat aj zaskrtnut policko Súčasťou podania je príloha... Aj do textu podania cosi napisat ... Potom som dala KONTROLOVAT,a potom sa da prikladat priloha
jenny5
30.03.15,17:16
Iwanka, ďakujem krásne za pomoc, nakoniec sa podarilo. Ja som nedávala kontrolovať dopredu a preto mi to nešlo, po odkontrolovaní pustilo :-)
Tinaho
31.03.15,04:27
Aj ja ďakujem za radu, ešteže sú tu takí šikovní ľudia :) Usmiaty deň prajem všetkým.
jana
31.03.15,06:05
na finančnej správe máš Oznámenie o schválení účtovnej závierky, posielaš to samostatne, nie ako prílohu
evuš
31.03.15,06:13
...pokiaľ bola už aj schválená, aj tak treba robiť oznámenie na DU?
Žabinka
31.03.15,06:48
keď som zaškrtla v účtovnej závierke "schválená", neposielam nič..
evuš
31.03.15,06:50
Však preto...lebo ani ja som neposlala - veď by to mali dva krát :D
jana
31.03.15,06:51
Ak účtovná jednotka (ÚJ) nemá povinnosť elektronickej komunikácie a nemá zriadený prístup na elektronické predkladanie dokumentov, môže schválenú účtovnú závierku (ÚZ) doručiť aj v písomnej podobe na daňový úrad; vyplní políčko „schválená“ v časti typ závierky a uvedie dátum schválenia. Register účtovných závierok (RÚZ) ani Ministerstvo financií SR priamo ÚZ ani ďalšie dokumenty neprijíma
jana
31.03.15,06:52
Podľa § 23a ods. 4 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov účtovná jednotka ukladá do registra aj neschválenú účtovnú závierku (ďalej ako „ÚZ“) a dodatočne po jej schválení ukladá oznámenie o dátume schválenia ÚZ najneskôr do piatich pracovných dní od jej schválenia. Ak je schválená účtovná závierka rovnaká ako tá, ktorá už bola uložená, účtovná jednotka nemusí ukladať znova celú ÚZ. Oznámenie o schválení účtovnej závierky sa podáva vždy elektronickou formou prostredníctvom elektronickej podateľne FR SR a jeho súčasťou je povinná príloha, v ktorej sa uvedie dátum schválenia účtovnej závierky. Postup ukladania oznámenia o dátume schválenia ÚZ je rovnaký ako pri ukladaní ostatných dokumentov (prostredníctvom elektronickej podateľne FR SR). Ak účtovná jednotka nemá zriadený prístup na elektronické ukladanie dokumentov, musí uložiť celú účtovnú závierku znova aj s vyplneným dátumom schválenia.
Žabinka
31.03.15,06:54
evuš
31.03.15,06:56
Jani, dík ...
Donadze
09.04.15,20:56
ja by som snáď len poukázal na tento dokument https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/dp/2015/2015.03.04_Metodicky_pokyn%20MF%20SR%20%20k%20ukla daniu_a_zverejnovaniu.pdf, kde na strane 6 je aktuálny postup oznamovania dátumu schválenia ÚZ