zujahu
25.10.04,09:02
Prosim, poradi mi niekto, ci potrebujem na podnikanie v oblasti cestovneho ruchu (ide len o SR) splnat nejake zvlastne podmienky? Som SZCO, staci mi rozsirit predmet cinnosti alebo nie? Velmi pekne dakujem. Raz ked budem velmi mudra, poradim zase ja.
anita
25.10.04,09:34
Do živnosti som si dala zahrnúť aj prevádzkovanie cestovnej agentúry. Potrebovala som preukázať minimálne 3 roky praxe v tejto oblasti. Ak chceš mať vlastnú cestovnú kanceláriu, tam sú podmienky už tvrdšie, nehovoriac o poistení, ktoré vyplýva zo zákona. Presné info ti poskytnú na živnostenskom úrade či ako sa to dnes už volá.
Dadena
25.10.04,11:10
Neviem, či dobre rozumiem, ale podľa mňa podnikať v cestovnom ruchu neznamená rovno mať cestovnú agentúru. Do pojmu "poskytovať služby v cestovnom ruchu" sa dajú zahrnúť poskytované služby ako: reštauračné, ubytovacie, resp. doplnkové služby v cestovnom ruchu (záleží od toho kde podnikáte). Ak máte predmet podnikania v Bratislave, ťažko tám dáte ako doplnkové služby v CR napr. sauna, naproti tomu, ak podnikáte mimo Bratislavského regíónu a už máte napr. nejakú reštauráciu (alebo ubytovanie ) ako doplnková služba to môže byť.