Perfect16
28.03.15,16:22
Dobry deň chcela by som sa opytat či niekto nemá skusenostibz prestupom z jednej strednej školy na inú? Som v prvom ročníku na strednej ale niejako sa mi tam nezalúbilo a chcela by som prestupit na inu problem je v tom že neviem ako na to :) chcela by som vyskušat príjačky ale nwm co je na to potreba .. ano rozum ten mám :D ale čo iné ešte?
ivka70
28.03.15,15:31
Najskor musis vediet, kam chces prestupit a musia s tym byt uzrozumeni aj tvoji rodicia. Potom poziadate riaditela skoly, kam chces prestupit, o suhlas a tam sa aj dozvies, za akych podmienok to ide.

https://www.iedu.sk/zivotne_situacie/prestup_na_inu_skolu/Stranky/StrednaSkola.aspx

Prestup je podmienený v prvom rade súhlasom riaditeľa strednej školy, na ktorú sa žiak hlási. Riaditeľ nie je povinný prijať takéhoto žiaka. Ak ide o žiaka stredného odbornej školy, ktorý sa pripravuje pre konkrétnu organizáciu, prestup prerokuje riaditeľ školy s touto organizáciou. Pokiaľ si prestup na inú strednú školu vyžaduje aj zmenu tejto organizácie, prestup žiaka povolí až po dohode s organizáciou, pre ktorú sa má žiak pripravovať.

Prestup na inú strednú školu na žiadosť žiaka sa povoľuje po vyjadrení zákonného zástupcu. Ak ide pri prestupe na inú strednú školu aj o zmenu študijného alebo učebného odboru, povoľuje ho riaditeľ strednej školy spravidla na začiatku školského roku.

Podmienkou na povolenie zmeny je zdravotná spôsobilosť žiaka na štúdium a spôsobilosť na vykonávanie povolania a úspešné vykonanie rozdielovej skúšky. Obsah, rozsah a termín rozdielovej skúšky určí riaditeľ strednej školy. Pokiaľ žiak prestupuje do rovnakého odboru, rozdielové skúšky škola zvyčajne nepožaduje.
alaya1
28.03.15,16:08
Prijimacie pohovory sa robia len talentove, ale termin si zjavne uz presvihla. Takze vyber si skolu, kde chces studovat, ale prestupovat sa neda z lubovolnej skoly a inu do toho isteho rocnika, jedine opat od prveho.