bajzaa
28.03.15,18:14
Zaujimalo by ma, ako sa postupuje pri SVB pri dodatocnom dorobeni balkonov, pri bytoch, ktore nemaju balkony. Na konci roku 2014 som sa stretol s predsednickou nasho SVB a povedala mi len tak medzi recou, ze vacsina z vlastnikov bytov, ktori nemaju balkony suhlasia s tym, ze chcu dorobit balkony a ze v lete 2015 pri dalsom zhromazdeni SVB sa bude riesit uver na dany projekt. Zostal som mierne v soku, lebo sa to tyka aj mna a ja s dodatocnym t.j. novym balkonom nesuhlasim, pretoze je to dalsie zatazenie a prenesie sa to cca navysenim 1/3 do zalohovych platieb. Ak sa nieco take SVB rozhodne riesit, ako sa postupuje dla zakona? Podla zistenych informacii, by stavba balkonov mala byt odsuhlasena, ked suhlasia vsetci vlastnici nebalkonovych bytov? Ak by som bol jediny, ktory nesuhlasi, moze taky projekt prejst?
sito
28.03.15,17:20
O tom či sa pristavia balkóny bytom bez balkóna rozhoduje nadpolovičná väčšina všetkých spoluvlastníkov domu. Ak na to nemáte peniaze, úver vám treba a na odsúhlasenia toho úveru až dve tretiny spoluvlastníkov treba.

Ak by si bol jediný, áno!
mackoivan
29.03.15,08:29
obzeral som si dlhšie paneláky v BB - niektoré vchody majú pristavené balkóny pre stredné byty a niektoré nie. Dokonca je tak jeden vchod v ktorom jeden byt na vrchu ten balkón nemá pristavený. Asi ho odmietol. Vychádza mi z toho, že si to financujú tie byty bez balkónov sami. Financovanie takýchto balkónov zo spoločných peňazí sa mne zdá nespravodlivé. Keď sa byty prevádzali do osobného vlastníctva, alebo sa kupovali, mali cenu bez balkóna. A teraz vari majú ostatné byty dvíhať tržnú cenu týchto bytov tým .že to budú financovať?
sito
29.03.15,16:48
Ivan, keď sa stavali bytové domy, tak ako celok. Nebolo možné a ani teraz nie je, aby sa postavil podľa požiadaviek budúcich vlastníkov bytov. Chcem bývať na piatom poschodí a dom má len tri.

Pri družstevných domoch, bytoch sa cena domu sa rozrátala na jednotlivé byty podľa m2. Niečo sa uhradilo v hotovosti, ostatok úver, anuita. Niekde bola stabilizačná pôžička od zamestnávateľa.

Balkóny sa už vtedy nepočítali do plochy bytu. Vieš čo z toho vyplýva? Že už vtedy byty bez balkónov prispeli na výstavbu balkónov bytom, ktoré mali z bytu na balkón ako súčasť spoločných častí domu, prístup ním prenajatého bytu.

Tiež spravodlivosť, že?

Ale vždy závisí na spoluvlastníkov domu ako ich dom vyzerá zvonku, z vnútre tiež, spoločné časti, spoločné zariadenia. V bytoch, je to vec každého vlastníka ako a čim si vybaví byt, samozrejme okrem vecí, ktoré v byte slúžia domu, rozvody vody, plynu, vykurovací systém meracie zariadenia na rozpočítanie spoločných nákladov, čo ešte by si uviedol, čo sa v byte spoločné užíva? Postele?
bajzaa
29.03.15,18:54
Zdravim Sito, tieto informacie mas odkial? To co pises sa mi vobec nezda, obdobne ako ked sa menili stare okna za nove, a ti co nesuhlasili tak maju stale stare okna. Nechapem kto ma prinuti si dobudovat balkon ked ja ako vlastnik ho nechcem. Tu sa nejedna o ziadne spolocne casti bytoveho domu, tu sa jedna o komerecne vylepsenie bytu a podla mna o dalsi zaujimavy biznis pre predsedu SVB od stavebnej firmy. Argument, ze sa tym navysi trzna cena bytu je sice pekny, ale ak SVB zobere uver na 10 rokov, tak sa mi navysia zalohove platby o 1/3 a celkova cena za dodatocny balkon bude ovela vyssia ako keby som ho potom predal.
sito
29.03.15,19:11
Ak budú s úverom pre dom súhlasiť dve tretiny a ty neumožníš pristaviť balkón pre tvoj byt, budeš splácať úver, aj ty. Ale len ty budeš bez balkóna.

Existuje niečo ako zákon, ak sa ľudia v bytovom dome nevedia dohodnúť na 100 %. Čítaj! Prípadne si nechaj vysvetliť inde, nie tu na porade.

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vyvlastnenie.sk%2Fpredpisy%2F zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov%2F&ei=DVsYVdOVBMKsPbusgOgK&usg=AFQjCNEhvobRs2mDfubCd9jCp1kqTomNEg&bvm=bv.89381419,d.ZWU
tannenkau
29.03.15,19:20
Rozhoduje
1/2+1
2/3+1
+ 1 statik :D
a tí
prehlasujú 1 frfľoša

PS1
A balkóny musia predsa byť lacnejšie ako zateplenie
Pričom na zateplenie cez úver šfrb+ komerčný stačí
0,72 €/m2/mesiac

PS2
1/3 je relatívne číslo - nič mi to nevraví = daj v centoch
bajzaa
29.03.15,19:21
tak teraz si pekne slapol vedla, ked nebudem mat balkon ako ho mozem splacat, a bav sa a pis slusne, neviem preco pises sposobom ako keby si bol boh. Urcite si tvoje uvedene veci preverim a pockam si aj na ine reakcie
tannenkau
29.03.15,19:41
"" neviem preco pises sposobom ako keby si bol boh. Urcite si tvoje uvedene veci preverim ""

Sitko , vydýššš ??

Nevravel som ti ? :

Urob psovi dobre , ose.e ti plot.

PS
Rozumieť tomu nerozumie, šag preto sa pýta,

ale múdry je potom jak rádio Jerevan
a ešte aj nedotklivý :D :D
sito
29.03.15,22:09
anyčka, len žiadne vulgarizmy, ani skryté, lebo ich nájde tajný tatko, tajko a máme po 3,14 či?

Asi bude už čas poradu opustiť, valí sa tu nová vlna, až hen z Jerevanu ... :);)
tannenkau
30.03.15,06:36
šag už taký jar keď sa dovalí so svojimi drístami = človák aby sa osprchoval :D
mackoivan
31.03.15,10:55
vidím tam aj iný problém - tie dodatočné železobetónové balkóny aj s bočnými stenami nie sú položené na základoch, ale všetkých 8 nad sebou sú zavesené na obvodovom plášti. Statik vzchádza z ideálneho stavu- nepočíta so sfušovanou robotou v panelárni,na stavbe alebo v projekcii. Napr. v okolí zmienených stavieb došlo zrúteniu schodiska, alebo časti stavby pri dilatačke.(byty majú preto neželané oceľové podperné "ozdoby"), z viny projekcie, či technologického postupu. Do nosných stien sa divoko teraz zasahuje- budujú sa bytové jadra -atď. Treba sa len modliť aby neprišlo zemetrasenie st 6
mackoivan
04.04.15,06:05
inak sito- nemyslím si, že byty bez balkónov prispievali, alebo aj teraz nejako prispievajú pre byty s balkónmi. Každý si kupuje byt na aký má, alebo chce.,alebo na aký mal šťastie.. FPÚaO je o niečom inom- po novom sa doň prispieva aj za loggie, či balkóny a nejaká reciprocita je pase
nunenko
04.04.15,06:21
Chcem vedieť, aký zmysel pre dom má to, že pribudnú pár bytom balkóny? Zvýši sa kvalita domu? Prospejú nejako domu?
NIE!!! Aký zmysel má pre spoluvlastníkov s balkónmi, že tí bez balkónov si zvýšia trhovú cenu bytu? Má to pre nich prínos? Žiaden, či zanedbateľný v tom že možno príde solventnejší sused.
Museli by byť masochysti, aby hlasovali, že susedovi budú platiť cez FPÚaO navýšenie hodnoty jeho bytu.
Gapo
04.04.15,08:07
Nie je to pravda, teda úplná, všetko sa odvíja od toho v akom seizmickom pásme sa to robí a podľa toho sa musí aj statik riadiť. Tam kde je to treba sa robia okrem chemického kotvenia aj základy.
Gapo
04.04.15,09:12
Koľko sa prispieva po novom na balkóny a lodžie?
To hádam nemyslíš vážne. Ale to že tí čo balkón nemajú sa podieľajú na údržbe a rekonštrukcii vám nevadí, však? Typicky Slovenské!
nunenko
04.04.15,10:33
typicky slovenské je aj to, že niekto si kúpi byt bez balkónu a chce aby mu nový niekto spolufinancoval, teda spoluvlastníci domu, lebo oni majú... To by sme nikam takto nedošli ja by som chcel komín, lebo niektorí ho majú. A aj môj balkón je nič proti dvom balkónom rohového bytu. Aj ja by som chcel dva.
Preto by som bol za demontáž druhého balkóna miesto jeho GO, keď nemám dva ja , nech nemá ani on.
Gapo
04.04.15,12:30
Neviem ako na takéto tvrdenia prichádzaš, ale odkiaľ berieš, že ak by som si chcel dať urobiť balkón, tak ty mi budeš na neho prispievať. Na to by bola pôžička, ktorú by som splácal ja. A potom by to bolo spravodlivé, rovnaký príspevok do fondu pre všetkých a rovnako aj čerpanie z neho. A stále zamlčuješ v ktorom storočí budeš mať našetrené na rekonštrukciu tvojho balkóna, keďže už platíš do fondu! :D
nunenko
04.04.15,13:47
To je problém toho, čo si kúpil byt bez balkóna a legislatíva ho prinútila na prispievanie balkónov aj keď ho on nemal.
To bolo, a je jedno ak to bolo. Teraz je teraz, pri tomto Brixo-Martvoňskom prístupe je len jedna istota.
Nepochybujem o tom , že sa diala nespravodlivosť.
Ja neobhajujem postup ani za a ani proti, je to aj tak na spoluvlastníkoch, ktorí majú svoj meter spravodlivosti, i keď sa títo menia ako ponožky. A keďže FPÚaO sa tvori spravidla ne jeden rok...A pravidlá platenia do neho sa menili a menili....
Beztak ho raz rozdelia, na Fond prevádzky a na Fond údržby a opráv.
A Fond prevádzky sa bude tvoriť na jeden rok, Údržby a opráv plánovane na neobmedzenú dobu.
Ak si výstavbu nových balkónov financujú sami vlastníci mimo spoluvlastníkov nemám žiadnu námietku.
Gapo
04.04.15,15:27
Ale veď ako inak by to mohlo byť aby to bolo spravodlivé.Ibaže tak by to mali chápať všetci.
nunenko
04.04.15,16:46
Jeden problém je tu, a to, že ak ten na druhom, prvom nebude chcieť balkón, a ten nad ním áno, rozhodovať budú o tom aj tí čo im je to jedno, a balkón už majú.
Ako môžem donútiť niekoho, aby si dal za vlastné peniaze pristaviť balkón, keď ho nechce a je mu len na príťaž a nakoniec ho cezeň aj vykradnú...
Gapo
04.04.15,17:14
Poznám tú problematiku veľmi dobre :D
mackoivan
06.04.15,05:38
0, 72 Eur na m2 je veľa. Keby sa ľudia v domoch nedali oje babrávať stačila by aj polovica. A dá sa z toho aj zatepliť aj vymeniť výťahy, či sanitárne rozvody. Pravdaže nie naraz. A je vrchol ak niekto platí 0.7 a tak tomu bude najbližších 20 rokov, lebo na 20 r. si zobrali pôžičku. Biznis pre korupčný trojuholník ako hrom.
tannenkau
06.04.15,08:12
Ivan.
Aj Macko !

Drístaš, lebo o stavebníctve / odpisoch / financovaní NEMÁŠ ani šajnu !!!!!!!!!!!!!!!!!

PS
Na udržanie nehnuteľnosti v rovnakom stave treba ročne investovať okolo 2 % hodnoty (tak si zrátaj !!! )
- časť použije vlastník vnútri- časť cez FO vonku
- ak má 3 izbový byt hodnotu okolo 50000 €, tak je to ročne 1000 € / výmera okolo 80 m2 ti z toho dáva do FO 550 až 600 € )

(do strojov 5-8 % )

PS1
A mám aj BD, čo má 50 rokov
- pred 3 rokmi sami (sprosto !! ) zateplili
- potom o rok :D vyregulovali
- dali termohlavice
- ja som im :
- - - reštruktualizoval (z 3,95 na 2,15 % ) a rozšíril úver zo 17 na 20 rokov / o 300 majú nižšiu splátku
- - - pridal PRVN
- - - z úveru vymenil stupačky / ležiačky
- - - ešte čaká dolepiť kanalizáciu
- - - a vymaľovať

aby bývali ako ľudia

PS2
na reštruktualizácii som im na úrokoch ušetril 22000
a dostal som 200 :D :D
Možno inde,
ale toto nebol pre mňa biznis
ani hrom
nunenko
06.04.15,14:14
...o pána vďaka ti v ich mene, hlupáčikov jedných.
Teória o tvojich 2% však znamená, že na rovnaký dom v Bratislave je potrebné niekoľkonásobne viac prostriedkov ako vo Veľkom Krtíši, pričom opak bude skôr pravdou (aspoň pri niektorých potrebných prácach).
Ušetril si im 1/4 úrokov? Úroky by boli bývali 88 OOO€ po tvojej revitalizácii len 66 000€?
A to si dostal len 200€?
A ešte si im vymenil stupačky? Fíha, oni to len zaplatili, resp. splácajú?
No čo už, keď správa je niečo viac, ako len odčerpať každomesačne dohodnutú čistku za správu.
tannenkau
06.04.15,19:53
Ja nemožem za to , že ty si pseudoteoretik=mulo, čo sa nevie dopasovať s problémom či sa majú volať PRVN alebo PRT

A kto by to akože mal platiť, keď oni sú vlastníci ????????????????????????????????????????
??????????????????
nunenko
07.04.15,04:53
...čiže si to nechali urobiť oni? a ty si im to fyzicky urobil? alebo len zabezpečil?
To si im ty reštruktualizoval? alebo oni museli schváliť úver na splatenie úveru?

Dobre si vybrali, aby bývali ako ľudia, lebo doteraz bývali, ako prasce.
tannenkau je kandidát na správcu roka, či desaťročia.
To či je to problém PRVN alebo PRT je nie môj problém, je to problém odborníkov ako ty, a tých čo nedokážu zapojiť šedú mozgovú kôru do procesu.

Pomerový
Rozdeľovač
Vykurovacích
Nákladov

nie je pomerový
nie je rozdeľovač
nie vykurovacích
nie nákladov

Pomerový
Rozdeľovač
Tepla

nie je pomerový
nie je rozdeľovač
nerozdeľuje teplo

--------------------------------------------------------
Je to časozberný zaznamenávač teploty vykurovacieho telesa.
Na základe ním zaznamenaných údajov sa nedá logicky a zdôvoditeľne rozdeliť ani teplo, ani vykurovací náklad.
--------------------------------------------------------
tannenkau
07.04.15,12:34
"" čiže si to nechali urobiť oni? a ty si im to fyzicky urobil? alebo len zabezpečil?
To si im ty reštruktualizoval? alebo oni museli schváliť úver na splatenie úveru?

Dobre si vybrali, aby bývali ako ľudia, lebo doteraz bývali, ako prasce ""

Mulo

Skús si to raz v praxi (takú reštruktualizáciu )

vravím : Pseudoteoretik
aj to slabý
mackoivan
07.04.15,15:52
tanenkau - drístaš ty a poriadne - ak chceš môžeš sem dať súkromnú správu, ktorú som ti poslal-
tannenkau
07.04.15,17:49
Prepáč Macko
aj Ivan

ale na to, čo ja zverejním nepotrebujem povolenie

ani od teba :D :D (na to si príliš UCHO )

ale držím sa fair play zásady

ak mi niekto verejne, tak aj ja mu verejne
tannenkau
07.04.15,18:07
"" Do nosných stien sa divoko teraz zasahuje- budujú sa bytové jadra ""

Macko a tebe drbe ? takto všeobecne trieskať

prečíta si to nejaká žena z domácnosti

zapnú JPP zosiľovač

a bude panika
tannenkau
07.04.15,18:31
OK Macko

napísal si okrem iného

"" ja som yariadil, že sme zrušili už podpísané zmluvy na obnovu domu-

(ty povieš = ty máš pravdu = verím :D )

ušetrili sme 2 mil. sk -

(ty povieš = ty máš pravdu = verím :D )

máme zateplené vyregukované , obnova schodísk, generálna oprava výťahov.

(ty povieš = ty máš pravdu = verím :D )

po 3 rokoch sme predčasne splatili pôžičku

ešte asi : (ty povieš = ty máš pravdu = verím :D )
(tak to ste mali nejakú smiešnu požičku ! )

a na účte máme 80 000 eur hotovosť.
(keby povedzme za 2 roky :
80000/24/0,7 = 4700 m2 podlahovej plochy a nič nerobiť z FO )

keby si dal nejaké KONKRÉTNE roky, tak :
(ty povieš = ty máš pravdu = verím :D )

platili sme do fondu 0, 70 EUr teray sme to znížili na 0.50/m2

(ty povieš = ty máš pravdu = verím :D )

( z tých 0,72€/m2/mesiac je za BD mesačne cca 3100 a min 800 by po zateplení a VÝMENE VÝŤAHOV zostávalo )
splácalo by sa šfrb 315000 + cca 80000 komerčný

""
mackoivan
08.04.15,02:50
Do fondu sa malo začať splácať pred 20 rokmi a nie sa teraz spam§tať a nabrať si nevýhodné pôžičky s dobou splatnosti 20 rokov. V tvojom prípade to je mesačne 40 Eur- tak si porátaj .koľko je to za 20r.A k tomu okná či vnútro bytov si ľudia financujú za vlastné- dokonca aj zábradlia, keď si napr, v§čšina yasklila loggie a vymenila zábradlie takže ostatní tiež za vlastné. Ja na rozdiel od teba tu vystupujem verejne- aj ty si o našom dome môžeš zistiť či píšem pravdu a to viem , že viacerí aj z nášho domu čítajú čo píšem. Tak mi do súkromných správ nepíš hov§diny- (Nepísal som výmena ale g. oprava)
Firmy s ľudmi tvojho rangu ti kľudne dajú ponuky aj dvojnásobne predražené , keď si to ľudia nedosledujú a zožerú im to nám tiež bol najprv predložený finančný rozpočet na zateplenie 7.8 mil. sk a yateplili sme aj s výmenou schod. okien a pivničných za 120 tis. Eur
a máme tu aj európske peniaze) SLOVSEFT,) či za systámove poruchy od krajských úradov
mackoivan
08.04.15,06:17
určite tebe
nunenko
08.04.15,06:38
tannenkau je chválenkár, provokatér a trepe.
Už len spôsob vyjadrovania je hodný vyšetrenia u psychiatra.
Vyjadrenia:
"A mám aj BD, čo má 50 rokov "
"ja som im :"

...a popri tom jedne oni ťa platia, za ich peniaze žiješ. Ak sa živíš len správou tak tvoje príjmy sú len poplatky za správu (+ ako Ivan píše korupčné peniaze, provízia za dohodenie zakázky) Všetci sú na hlavu len ty si inteligent. Správca osloví tri spriaznené firmy, s každou má dohodnutú províziu a vlastníci to zaplatia, je jedno kto "vyhrá", víťaz berie províziu a je ním správca. Z cudzieho krv netečie.
Ale už sráčom správcom začína svitať na horšie časy. Kradnutie už nebude také jednoduché (vraj).
tannenkau
08.04.15,15:17
Mulo = nunu
"" a popri tom jedne oni ťa platia, za ich peniaze žiješ. Ak sa živíš len správou tak tvoje príjmy sú len poplatky za správu ""

aby si bol v obraze
poplatky za správu 2 BD tvoria 44 % mojho mesačného príjmu
nie som odkázaný odžubávať vlastníkov (to v 1 BD skor zástupcovia slintajú po provízii :D )

a debilom ako vám predsa nebudem písať že som od novembra do marca od senegalských strelcov (pre ich firmu na Morave) skoro toľko (ešte dobieha kolotoč :D ) ako ya správu za 3 roky

Macko a tvoje reči sú takisto ako moje = bez dokazov

alebo mi pošli starú a novú CP

NUNU je debo
netuší, čo je údržba :D :D :D
netuší ako sa robí , keď je
- relatívne dosť
- málo
- strašne málo
vyčlenených peňazí
(ja som bol 6-7 rokov šéf údržby v strojárskej firme so 600 zamestnancami , takže sa nebudem zahadzovať s prisprostastýmpseudoTEORETIKOM )
nunenko
08.04.15,15:27
mal si tam ostať, preto, že blbosti trepeš, a tvoje dedukcie...škoda komentovať. Ty si takýchrobák Truhlík, čo vyrastal v zábradli v kine.
tannenkau
08.04.15,15:30
NUNU

v živote si nič poriadne robiť nedokázal

o čom by som sa JA mohol s tebou baviť :D
začneme strojarinou ?
elektrinou ?? :D

preto sa realizuješ tu
nunenko
09.04.15,10:01
http://4.bp.blogspot.com/-nT7X5u79sow/VSUeHH5bLnI/AAAAAAAAIwg/zTPBXY_9Biw/s1600/v.png

tannenkau (http://www.porada.sk/member.php?u=332311) , ty reštruktalizátor jeden