gufy
28.03.15,19:10
Dobrý deň, som SZČO a som povinný vykonať si v prenajatej miestnosti deratizáciu proti hlodavcom. Kúpil som malé balenie za cca 2 €, ale neviem, do ktorej kolonky to v JU zaúčtovať (zásoby? ostatné výdavky?), mohol by mi niekto poradiť? Hľadám niečo o zadeľovaní položiek bývalej "réžie", nedarí sa mi....
Ďakujem.
Tweety
28.03.15,18:12
Sú to zásoby.
gufy
28.03.15,18:21
Veľmi pekne ďakujem za bleskovú odpoveď!
DanielaSL
28.03.15,20:02
Nemusíš viesť jednoduché účtovníctvo, môžeš ak spĺňaš podmienky viesť daňovú evidenciu. Potom členíš len na daňové a nedaňové výdavky a príjmy. Je to podstatne jednoduchší spôsob a nemusíš sa riadiť zákonom o účtovníctve.
gufy
28.03.15,20:34
Ďakujem, práve som sa o tom dnes niečo málo dočítal. Ukončím 2014 a vrhnem sa na informácie. Nevadí mi robiť účtovníctvo, možno skôr naopak, len som už znechutený z nekonečných zmien.. A nekonečných hrozieb sankcií -všetko sa do haliera v poriadku odvedie, ale len sa niečo zle zaeviduje, alebo opomenie mizerný zošit, ktorý sme ako novinku nepostrehli, a už sa jedná s nami ako s najhoršími vrahmi....
Fungujem na minime (aj reálne) a keď mi kontrola zavalí 300€, v reálnom preklade ma odsúdi na mesiac nútených prác(!) Samozrejme, s potešením. A práce nikde. Nechcem sa rúhať, ale tak trocha mi to v takýchto prípadoch pripomína cynické výpalníctvo....

srry za ot