gufy
29.03.15,12:33
Dobrý deň, v minuloročnom ročnom zúčtovaní Zdravotnej poisťovne bolo popri uvedenom preplatku jasne uvedené, že už bola z neho zrazená daň a aj v akej výške.
V tohtoročnom oznámení o výsledku RZ popri preplatku o dani neuviedli nič, slovo daň sa nespomína ani v rozsiahlej analytike na rube oznámenia. Je to už zdanené, prosím?
Tweety
29.03.15,10:33
Je už zdanený zrážkovou danou.
gufy
29.03.15,10:41
Veľmi pekne ďakujem!
Katy a R
29.03.15,11:58
ja len že tohto roku ti ešte nemohlo prísť oznámenie o ročnom zučtovaní za rok 2014.

možno teraz posielajú preplatky zo zálohových platieb.:confused: (pozri si presne)
gufy
29.03.15,13:13
To ja som zle napísal, hlavu mám časovo posunutú v JU2014,
Tweety vzhľadom na moju včerajšiu otázku asi vie vo co u mňa gou :)
Ale dobrý postreh!
Katy a R
29.03.15,14:53
;) - teda 2013 .. - myslela som, že tam uvádzajú aj zrazenú daň ? (ale už dávno som nemala preplatok;))
gufy
29.03.15,15:55
V posledne zaslanom oznámení (v 2014) sa už asi prejavili opatrenia šetrenia atramentom :)
Inak kvôli ne-preplatku žiadne slzy - sú to len naše peniaze (dtto ZSE, SPP, správa bytov, atď) - ktoré nám boli neprávom zadržiavané, či sme ich štátu požičali - ako inak - zadarmo.

Zaujímavosťou je napr. ZSE:
- vyrúbia preddavok - v plnej výške(!)
- to sa im podniká za naše peniaze
- v prípade preplatku (a ten sa snažia udržať) pri vyfakturovaní tento do xy dní síce zašlú
- ale medzičasom stihnú zaslať ďalší predpis na preddavok
- ak ten preddavok nezaplatíme včas - beda, idú pokuty a penále
- nikoho nezaujíma, že práve zadržiavajú NAŠE peniaze
- (aj) za ktoré by ste zaplatili nový preddavok
- že v podstate sú NAŠE peniaze u nich, a tých pár mizerných dní na začiatku máme aj tak (plne!) pokrytých - NAŠIMI peniazmi u nich
- a že zasa ide o kompletné predplatenie služieb - čiže podnikanie za naše peniaze
- a tak dookola
- a že žiaľ, tak majú nastavený systém
- pýtame sa - čí systém???

srry zasa za ot :)
veronikasad
29.03.15,16:14
ktorá ZP ?