mozna
29.03.15,17:53
veduci mi dal podpisat kratenie prac casu.dovod uviedol ze su na mna staznosti.v dodatku to nieje uvedene.dovod kratenia prac.casu.az ked som niesla na personalne oddelenie rozhodnutie soc poistovne ze som znevyhodnena o 45%tam mi ona povedala ze kratenie pracovneho casu na zmene dodatku zmluvy mam ako dovod uvedeny zdravotny stav.a ale na mojej dohode o zmene nie je uvedeny dovod.mne povedal veduci ze koli sstaznostiam na mna.
terezamaria
29.03.15,16:05
Zmenu pracovnej doby musíš aj Ty podpísať....to je čo, že nechcela ukázať.....veď musia spraviť dodatok k pracovnej zmluve, kde bude napísané, že pracovná doba sa kráti trebárs na 6 hodín denne z dôvodu..............pokiaľ nepodpíšeš dodatok, budeš robiť tak, ako doteraz. Je možné, že pokiaľ nebudeš chcieť podpísať krátenie, dajú Ti výpoveď.....ale z toho ti vyplýva aspoň odstupné.
mozna
29.03.15,16:16
ved prave ze som podpisala,zmenu,ale veduci tvrdil ze su na mna staznosti co neboli,prisla som po dlhodobej PN 1.krat ssom bola vypisana pracujem tam 15 rokov,ale inej zamestnankyni ktora mala 6,5 hod zvyssil cas,lebo jej znamy jej to vzbavil.nevadilo mi to,ale zacal ma sikanovat a tak som odniesla rozhodnutie soc.poistovne na personalne kde som a dozvedela ze v jej spisoch je urobena zmena koli zdravotnemu stavu chcela by som namietat neplatnost lebo na zmene nemam ze prac.cas sa mi krati preto....personalistka povedala ze ma este 14 rokov do dochodku a treba jej robit uz to naznacuje ze je tam nieco nekale,v pondelok chcem dat neplatnosst do podatelne urobim dobre
terezamaria
29.03.15,16:22
Píšeš toho veľa a niektoré veci celkom neviem posúdiť......podpísala si krátenie pracovnej doby, tak žiadaj, aby do toho krátenia /dodatku k PZ/ bolo dopísané, že to je pre zhoršený zdravotný stav....najprv to podpíšeš a potom chceš namietať neplatnosť tvojho rozhodnutia? Skús sa porozprávať s vedúcim a žiadaj zmenu od neho tak, ako si to predstavuješ.....pokiaľ nevyhovie, potom len na súde.....
mozna
29.03.15,16:26
ide o to,ze veduci uviedol dve verzie kratenia casu.nie ja som ziadala kratenie casu.
terezamaria
29.03.15,16:30
napíš, čo tam máš napísané....určite si to čítala a kópiu si mala dostať do rúk.....
mozna
29.03.15,16:36
dohod.prac.cas zamesst.je 32,50hod mimo prestavky a odpocinku.zamestnanec bude vykonavat bprace bez zmeny prac.naplne.ostatne casti zmluvy nezmenene.dovod tu nieje napisany ziadny
misoft
29.03.15,16:40
terezamaria
29.03.15,16:48
a prečo si to podpísala? Či aj ty si chcela, aby si mala kratšiu prac.dobu? Jednoducho to vidím tak, že ti chcel skrátiť prac.dobu, aby ušetril peniaze a Ty si mu to v pohode odsúhlasila svojím podpisom....
mozna
29.03.15,17:05
netuila som ze az tak vedia daleko zajsst poniektori ludia.robim pracu upratovacky ide o minimalnu mzdu ale chcem poziadat o neplatnost nakolko veduci hrubo porusil ZP § 13 a 119A moze mi to prejst je to velka institucia
terezamaria
29.03.15,17:14
prečo si mu to podpísala, keď si nesúhlasila? Podpíšeš = súhlasíš. Čím Ťa diskriminuje a ako porušil mzdový nárok?
mozna
29.03.15,17:20
za rovnaku pracu rovnaka odmena za tie roky som nemala ani raz osobny priplatok ani odmenu.upratovacka nevyzaduje kvalifikaciu,no ja mam strednu sskolu a kolegyne zakladnu a priplatky mali vzdy.oni maju plochu na upratanie 2440m dve,ja sama 2220m.
terezamaria
29.03.15,20:27
vieš, toto je to "zváženie" šéfa....na osobný príplatok, ani na odmenu nemáš právny nárok.....dal ju tým druhým upratovačkám a ver mi, vždy si to zdôvodní, aj keď Ty to budeš cítiť úplne inak.....o tej rozdielnej ploche si už dávno mala so šéfom rozprávať, viem že pokiaľ nás "topánka netlačí", neriešime.....niekedy zo strachu, inokedy preto, aby sme nestratili pracovné miesto.....