juraj507
29.03.15,21:00
Dobry den, mam velky problem, bola som na dovolenke a fotila som si fotky do mojho telefonu HTC desire 500, vecer som si na hoteli pozrela fotky a rano uz v mobile namiesto fotiek boli trojuholniky s vykricnikmi. Ked som pozrela informacie o fotke, tak mi pisalo, ze rozlisenie je -1x-1, prosim Vas poradte mi ako fotky dostat naspat, resp ako ich prerobit aby sa zasa zmenili na fotky. Dalsi den som skusila zasa nieco nafotit a fotky zostali, presli 3 dni a dalsie fotky co som nafotila za jeden den znova sa zmenili na trojuholniky s vykricnikmi. Ani v pocitaci sa mi nedaju otvorit. Prosim Vas o urgentnu radu. Dakujem pekne.
buchač
29.03.15,20:18
Kde si ukladáš foto ? Do pamäte mobilu alebo na externú?
Skús si v nastaveniach fotoaparátu zmeniť úložisko , zvoľ pamäť telefónu-najlepšie na externú.
Potom skús nafotiť pár fotiek a uvidíš výsledok. Ak je kladný a fotky sú OK, tak následne presuň aj tie ostatné do toho úložiska-na tú externú pamäť.
juraj507
30.03.15,05:38
Mobil mam už rok, mám v nom 32 GB sd kartu. Cely rok tento fotak vyuzivam a nikdy sa nic nestalo, az zrovna na dovolenke. Viem mala som si ich aj zalohovat, uz som si to nastavila. Ja ale potrebujem poradit ako tie fotky dostanem spat, pretoze maju normalne velkost okolo 800kb, normalne zaberaju miesto na disku, len rozlisenie sa zmenilo na -1x-1 A ja potrebujem aby sa to rozlisenie zmenilo naspat. Takze mobil si robi co chce, niektore mi zostanu, niektore sa zmenia na trojuholniky s vykricnikmi, a zasa dalsi den fotene mi zostanu, takze je to len hop alebo trop
misoft
30.03.15,09:23
Asi len hádam - ale! Pokiaľ sa to ukladalo na internú pamäť, HTC ich jednoducho skomprimoval. Teoreticky sú tam, ale spakované.
Ak je možnosť pripojiť to HTC k PC, zisti, akú extension (príponu) majú tie súbory a aká je ich skutočná veľkosť.
Pretože 800kb by pre farebnú fotku (hĺbka 32bit, rozlíšenie 1920*1080 [príklad]) znamenalo, že je spakovaná. Farebné fotky, ak máš nastavené napr. 2M - dávajú 2Mb, ale nie 800kb!
juraj507
31.03.15,09:22
Hned ako som prisla domov, tak som fotky dala do PC, pripona je jpg, takze v poriadku, fotky v mobile sa mi ukladaju na externu 32 GB pamat. Niektore fotky maju aj 1,4MB a priponu jpg ale proste neotvori mi ich ani v PC, napise mi ze format nie je podporovany, a pritom ostatne fotky co som fotila este pred tym alebo aj dnes co som skusila mi normalne otvori v PC. Ja si len myslim, ze by nejako stacilo upravit len rozlisenie, len neviem ako. Pretoze ked pozrem vlastnosti tých fotiek co mi akoze zmizli s fotkami ktoré su OK, tak jediny rozdiel je v rozliseni, je tam -1x-1
Taserda
19.05.15,05:07
Škoda že neuvádzaš značku karty. To isté sa stalo mne aj dcére. Problém hľadaj v karte. Mi obaja sme mali King***n. Ak kartu nevyberieš po čase budeš riešiť pokazený telefón.
Nandrolon
19.05.15,05:11
Alebo to skvelé HTC používa internú pamäť ako swap a je mu jedno že si použije aj obsadené miesto.
Mne takto miznú z času na čas fotky, hudba a všetko na karte v Nokii C6-01 - evidentne chyba firmwéru, po reinštalu to na chvíľu pomohlo, ale stačí niečo nekorektne ukončiť a je to znovu.
Teraz ten telefón mám už iba na telefonovanie, takže mi je to jedno...
Myslím, že na 99,9% tie fotky nijako nezachráni.
Nandrolon
19.05.15,05:19
To je komentár na mňa? Kartu mám Kingston MicroSDHC class10 made in TAIWAN.
Mne to už robí ale viac ako 2 roky určite.
Taserda
19.05.15,07:32
Bolo to na otázku juraja507 ale vidím že je tu možno dalšia obeť Kin*****u. Tento výrobca má spoľahlivé USB kľúče ale s kartami žiadna sláva. Aj môj telefón so spomínanou kartou šľapal 1,5 roka najmenej, sem tam zmenšené obrázky, potom sekačka. Karta už nefunkčná ani v PC. Telefon bez nej je v poriadku.
Nandrolon
19.05.15,07:38
Práve že Kingston má kvalitné aj RAMKY do PC a notebookov, preto som išiel do tejto značky...
juraj507
19.05.15,14:47
No ja mam 32 GB micro SD samsung.....je to urcite chyba karty, lebo uz aj jeden znamy mi povedal, ze mu toto urobili fotky ale v normalnom fotoaparate nie v mobile.......tak uz viem kde je chyba, len stale neviem ci tie fotky este nejako dostanem späť.....
Kabaka123
19.05.15,16:48
podobný problém a tiež HTC mobil a tiež Samsung karta... ale aj iné karty

http://androidforum.mojandroid.sk/android/vymazane-foto-t4074.html

Nafotim fotky. A za nejaku chvilu, bud zmiznu alebo sa nedaju zobrazit. Miniatury su viditelne, ale zvacsit sa nedaju. A nakoniec namiesto miniatur sa zobrazia sede ikony s trojuholnikom a vykricnikom. Uz som vymenil aj druhu pamatovu kartu a robi to tiez. Jedna cisto nova karta mi po jednom dni odisla, tak som ju vratil a kupil som druhu. Robi to stale. Nemate poobne skusenosti? Nevim ci je to chyba karty, mobilu HTC Desire 500 dual sim alebo Androidu.

Skús si v nastaveniach fotoaparátu zmeniť úložisko , zvoľ pamäť telefónu.
Nafoť pár fotiek a pozri v akom stave sú , či sa to správa tak isto.

SD karty sú od rovnakého výrobcu ?

Od vcera som tam vlozil staru 2GB Nokia kartu a zatial je vsetko OK. Nic sa zatial nevymazalo. Jedna karta co mi odisla bola SAMSUNG 32GB - kupoval com ju cez Bazos, bola zabalena v baleni. Tu som vratil, lebo odisla po dni pouzivania. A potom som kupil NO NAME kartu tiez 32GB a na obcho kartach mi to spravilo. Ale zaujimave je ze o nic ine len o fotky som prisiel. A to aj takou zahadnou cestou. No som zvedavy v com bude chyba.
jelalim
19.05.15,20:05
Prave tento vikend mi odisla MicroSD karta od Kingston.

Da sa reklamovat len microSD karta, alebo potrebujem to povodne balenie?