mapope
30.03.15,00:03
Mame zamestnanca, ktory je vo firme pracuje od r. 2008. Urobila som mu RZD, zatial neprebehlo cez vyplaty, udaje neboli odoslane na DU, takze oprava je este mozna. Zamestnanec mi v piatok oznamil, ze v 8/2014, kedy cerpal dovolenku 4 tyzdne, bol pracovat v Taliansku. Prinesie mi aj nejaky doklad o prijme. Neviem ako postupovat, zrejme mu musim urobit DP typ A. Nedari sa mi dohladat na nete nejaky podobny pripad. Ak mate niekto skusenost, budem velmi vdacna za kazdu radu.
veronikasad
29.03.15,22:21
"Nemusíš" mu urobiť DP typu A. Vydáš mu kopiu Ročného zúčtovania dane a podanie DP typu A je povinnosťou zamestnanca. V Žiadosti o vykonanie RZD prehlásil, že žiadny iný zdanitelný príjem nemal.
mapope
30.03.15,06:19
dakujem, ja viem ze to nemusim, ale chcela som to opravit, nech sa nemusi robit dodatocne priznanie... a ak by som podala RZP a on si urobi dodatocne, je tam aj nejaka pokuta z DU za to? aj to je jedno z rieseni, lebo uz je dost neskory termin a ja stale neviem, aky doklad ma on z toho Talianska...
veronikasad
30.03.15,06:22
ešte stíha opravné - bez postihu. Myslím, že ani pri dodatočnom (po 1.4.) by postih nebol, lebo pri príjmoch z Talianska uplatní metodu vyňatia príjmov a k žiadnemu dodaneniu nepríde.
Alebo nech do 31.3. oznámi predlženie lehoty na podanie DP - môže až do 30.9., lebo má zahr.príjmy