Dominika 21
18.05.06,09:38
Prosim vas,

vie mi niekto poradit zakon aj paragraf z ktoreho vyplyva, ze ak pouziva SZČO sukromne vozidlo na podnikanie zakupene na leasing nemoze si uplatnit 6,20 sk/km?:confused:
Milan Benka
18.05.06,07:48
§ 19 / odst.2 písm p)
Tweety
18.05.06,07:53
§ 19 / odst.2 písm p)Nepomýlil si sa? :cool:
Zita5
18.05.06,08:39
§ 19 / odst.2 písm p)


Opravím §19/odst.2 písm. e.


http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&uroven=2&obsah=7&cid=10923
renča1
18.05.06,08:40
§ 19 ods.2 písm.e) zákon o dani z príjmu.


e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu,

Tak teraz to je dokonalé.:D Zitka zasa sa mi predbehla
Zita5
18.05.06,08:49
To je zhoda náhod .:)
Dominika 21
18.05.06,09:35
Dakujem, renca1 ale kde je napisane ze ak ma auto na leasing nemoze si uplatnit naradu 6,20 SK/KM?
Milan Benka
18.05.06,09:40
Ďakujem za opravu kočky, ani som si to písmeno neuvedomil.

Ak má auto na leasing, je síce držiteľom, ale nie vlastníkom MV. --- viď prísp. 5 od renča1 (zvýraznená časť)
Zita5
18.05.06,09:42
Dakujem, renca1 ale kde je napisane ze ak ma auto na leasing nemoze si uplatnit naradu 6,20 SK/KM?

Pozrela si si môj priložený link , tam to máš pekne rozpísané .:)
Dominika 21
18.05.06,09:46
Pozrela si si môj priložený link , tam to máš pekne rozpísané .:)

Dakujem, pyta registraciu, musim sa zaregistrovat a pozriem sa na to.....:D
Zita5
18.05.06,09:49
Dakujem, pyta registraciu, musim sa zaregistrovat a pozriem sa na to.....:D

Dominika len sa zaregistruj , pretože aj tam je veľa úžitočných rád.:)
Zita5
18.05.06,09:50
http://img.dashofer.sk/cif/enl/ico_enls.gif Automobil na lízing nezaradený v obchodnom majetku a uplatňovanie cestovných náhrad
Lízing - Lízing a dane, vydanie: 1/2006, vyšlo: 16.1.2006

Ako podnikateľ FO som si obstaral osobné motorové vozidlo na lízing. V technickom preukaze je ako vlastník vozidla zapísaná lízingová spoločnosť a ako držiteľ osvedčenia ja ako podnikateľ FO. Motorové vozidlo som nevložil do podnikania, neúčtujem do výdavkov mesačné lízingové splátky, ale vyúčtovávam si služobné cesty.



Môžem si účtovať do výdavkov priemernú spotrebu PHM, náhradu 6,20 Sk a stravné prislúchajúce podľa doby trvania služobnej cesty? Ak nie je možné uplatňovať všetky náhrady pri služobných cestách, prosím o usmernenie, čo si môžem účtovať do výdavkov.
Odpoveď
V zmysle § 19 ods. 2 písm. e) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov daňovými výdavkami sú výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa zákona o cestovných náhradách, a to na:
stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a
v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa zákona o cestovných náhradách.
Ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní si výdavky vo výške náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa zákona o cestovných náhradách. Z uvedeného vyplýva, že v prípade, že činnosť vykonávate na inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonávate, máte nárok na cestovné náhrady vo výške a rozsahu ako majú zamestnanci v pracovnom pomere. Aj keď v zákone nie je definované čo je to miesto, v ktorom je činnosť pravidelne vykonávaná, určite by nemalo ísť o cestu z trvalého bydliska do miesta výkonu práce (obchodu, dielne, kancelárie). Na náhradu za spotrebované pohonné látky a základnú náhradu 6,20 Sk za každý jeden km jazdy nárok nemáte, pretože nepoužívate vlastné osobné motorové vozidlo, ale vozidlo na lízing.

Zdroj: www.e-noviny.sk (http://www.e-noviny.sk)
Zita5
18.05.06,09:59
Dominika ja som si teraz všimla , že Ty si už raz dávala obdobnú otázku ...v jej jadre fakticky tú istú , a uvedený link čo Ti priložila renča si už určite čítala .:)

Pozri
http://www.porada.sk/t26186-szeo-a-phm.html