Rockbige
30.03.15,10:59
Pracovala som na ZŠ od augusta 2013. Od decembra 2014 som začala pracovať ešte aj na ZUŠ na polovičný úväzok, čiže som mala dve zamestnania. Tiež v decembri som otehotnela a keď som sa to dozvedela, dala som výpoveď v prvom zamestnaní (kvôli stresu a prostredí, už som dlhšie uvažovala nad výpovedou.) Na ZŠ som mala hrubú mzdu okolo 650eur. Ešte som tam pracovala do konca januára 2015. Od 1. februára som už len na ZUŠ, kde mám hrubú mzdu len 334 eur. Na ZUS mi slúbili že od februára budem na 100% úväzok, ale tento slub sa nesplnil. Nadalej dostávam v čistom len 230 eur, čo je velmi málo. Preto uvažujem nad tým, či by som nemala radšej ísť na PN, keďže prvé zamestnanie som ukončila v ochrannej lehote. Dostávala by som viac penazí? A pri vypočítaní materskej mi budú započítavať aj mzdu z 1. zamestnania? Dakujem za odpoveď.
marjankaj
30.03.15,09:23
A do kómy sa nechceš dať uviesť?:eek:
Rockbige
30.03.15,09:41
Prepáčte ale to je už aký komentár? Prvá vec, že cudzieho človeka nebudem tykať. Druhá, že neviem, koľko zarábate, ale mesačne 230E je málo. Bola som vlastne oklamaná, keďže mi slubovali pracovný pomer na 100% a aj učím toľko hodín aby mi to vyšlo ale ostatné hodiny neberú do úvahy ako na ZŠ. Nebudem tolko pracovať skoro zadarmo. Pekný den.
marjankaj
30.03.15,09:55
A to je čo za otázku? To si každý vyberie PNku kedy si vymyslí? Koľko dáš lekárovi do vačku?
tannenkau
30.03.15,09:58
ani ja nemám rád janka
ani Mariana.

Napriek tomu
" Prvá vec, že cudzieho človeka nebudem tykať "
1, a čo by ti mal písať ? :

Milostivá pany učytelka ?

2, učytelka (aj telocviku) by mala poznať gramatiku
tannenkau
30.03.15,09:59
Ktovie či do vačku
a ktovie, či vobec dá
marjankaj
30.03.15,10:00
Pozri aj etiketu bod. 7.
http://www.porada.sk/etiketa-porady
marjankaj
30.03.15,10:01
Milanko už mi chýba ku šťastiu iba to, aby si ma mal rád.:rolleyes:
Rockbige
31.03.15,12:19
Závidím Vám čas, ktorý máte na opravu gramatiky na fórumoch. Pritom sa ospravedlnujem za chybu, nechcela som nikoho hlboký cit pre dokonalosť uraziť. Musím vysvetliť, že každý deň hovorím 3 cudzími jazykmi, a slovenčina neni medzi nimi. Tak tá gramatika mi ušla. Práve tak, ako otázka Vám. Ak Vás tiež uráža prvá časť otázky, prosím všimnite si aj druhú otázku. Nemusíte ma nijak oslovovať, stačí ak si Váš neúctivý tón necháte na fórum iného typu. Nemyslím si, že na tomto fóre (či hocikde) by sa mali gravidné ženy urážať. Mali by ste si prečítať otázku bez toho aby ste uvažovali nad samotnou profesiou, berte to jednoducho ako zamestanie iného typu. Tak ten cinizmus sa možno stratí. PN si môže žiadať gravidná žena ak to situácia vyžaduje. A ak existuje možnosť aby som nemusela každodenne šoférovať kilometre za prácou ktorá nie je finančne ohodnotená, by som bola nesmierne šťastná. Potrebujem odpoveď na otázku z uhlu pohladu poistenia a píjmu. Dakujem.
Katy a R
31.03.15,12:32
podľa mňa by si mala mať nárok na materské z dvoch poistení - z prvého OL (bola si už tehotná) a aj z druhého - ak to druhé zamestnanie bude trvať 270 dní (do pôrodu).
samozrejme - nie je to bežný nárok - over si to radšej priamo na stránke SP (poradňa) - zadaj presné svoje údaje - odpovedajú celkom rýchlo .... tak dalo by sa to "overiť" aj tou DPN - ale tehotenstvo nie je choroba ;)..
mimotemytémy. ja tykám práve preto, že sa nepoznám s diskutujúcimi. - a keď ideš na takéto verejné fórum, musíš vedieť zniesť aj rôznych "srandistov" (ten nadpis témy nie je veru šťastne zvolený) - a to je ten lepší prípad ešte .. býva aj horšie :mee:
Rockbige
31.03.15,15:56
Dakujem velmi pekne za odpoveď.
off - Viem, že tehotenstvo nie je choroba, ale aj to, že každá žena to znáša inak. Mne sa zdá že si myslíte, že mi práca smrdí ale musím povedať že to tak nie je, Od 15. rokov sa živím sama, väčšinou som mala 2-3 zamestnania. Práve preto si teraz chcem zvážiť situáciu, či sa mi oplatí každodenne riskovať a šoférovať 30-40 km za 230 eur, alebo môžem ostať doma za viac penazí a trošku si tehotenstvo užiť (ide o 3 mesiace) Rada pracujem a aj túto prácu milujem, len som dosť demotivovaná z toho, že sa stále stretávam s nespravodlivosťou zo strany zamestnávatela.
Nechápem prečo je nadpis neštastný, je úprimný, ale máte pravdu, možno som mala napísať že "ak keby som mala rizikové tehotenstvo, kolko by som dostala". Nemyslela som si, že sa na tejto stránke stretnem s takýmito "srandistami", mne sa stránka zdala seriózna.