jarsza
30.03.15,11:48
Dobrý deň mám zamestnakyňu - ukrajinku , ktorá začala pracovať v priebehu roka 2014. Trvalý pobyt ma na Slovensku. Avšak má 92 rokov veku. Nemám od nej žiadne potvrdenie o dochodku. Podala mi žiadosť o vykonanie RZD. Mám jej dať odpočitateľnu položku na danovníka, teda tých 3803,33 alebo nie. Podla mna jej dôchodok ide na Ukrajine. Prosim o radu.
ďakujem
veronikasad
30.03.15,09:52
Z "podla mňa" sa RZD nerobí. Ak nemáš kompletné podklady k RZD, mal si jej vydať potvrdenie o zdan.mzde (do 10.3.), aby si DP - ak jej vznikla povinnosť - urobila sama.

Akú mala výšku hrubých príjmov ?
Tweety
30.03.15,09:54
Kedže nepredložila potrebné doklady, RZD jej nerob, mala si jej v termíne dať potvrdenie o príjmoch.
jarsza
30.03.15,11:02
Ďakujem Vám za odpovede. Výšku príjmov mala 1080,91 EUR, takže DP nemusí ani podávať. Ona mi vypísala žiadosť na vykonanie a podpísala ju. No neuviedla tam že je dochodca nič.Takže tak. No ona tomu asi ani nerozumie, a ked sa jej opýtam tak mi tiež nerozumie, na všetko hovorí ano, nie. Takže asi to RZD zruším a nechám to tak. Čo myslíte?
veronikasad
30.03.15,11:06
Ďakujem Vám za odpovede. Výšku príjmov mala 1080,91 EUR, takže DP nemusí ani podávať. Ona mi vypísala žiadosť na vykonanie a podpísala ju. No neuviedla tam že je dochodca nič.Takže tak. No ona tomu asi ani nerozumie, a ked sa jej opýtam tak mi tiež nerozumie, na všetko hovorí ano, nie. Takže asi to RZD zruším a nechám to tak. Čo myslíte?
Žiadosť zruš po dohode s ňou. Bola jej strhnutá daň ? Ak ano a sama si podá DP typu A podľa § 46a), DU jej zrazenú daň vráti - bez ohladu na výšku dôchodku. Ale musí to urobiť najneskôr zajtra, príp. oznámiť DU predlženie lehoty na podanie DP.
Inak dostane pokutu za enskoro podané DP, aj keď jej povinnosť podať DP nevznikla
kn-alka
30.03.15,11:06
a bola jej počas roka strhnutá daň? Lebo ak podá DP, má nárok na vrátenie celej dane, pri RZD jej to nevieš vrátiť, ale pri DP áno.
Katy a R
30.03.15,11:06
Aj by sa jej oplatilo spraviť DP - ale to už nech si dakoho nájde . predpokladám, že má preddavkovú daň