Bazalka3
30.03.15,13:29
Chcela by som sa spýtať či majú nárok učiteľky MŠ na tzv. výmenné dni, t.z. jeden deň pracuje 8,5 hod. a na druhý deň má voľno. V našej škôlke sa to dosť často praktikuje a potom majú učiteľky toľko voľna že si nemajú kedy čerpať dovolenku.
Podľa mňa keď nie je prítomná v práci tak by mala mať buď dovolenku, alebo priepustku.Týmto si vlastne aj skracujú pracovnú dobu. Chcela by som vedieť či si čerpajú takéto voľno aj v iných škôlkach. Ďakujem.
veronikasad
30.03.15,11:32
aký týždenný pracovný čas má učitelka v pracovnej zmluve ?
Neviem či dobre rozumiem tomu výmennému dňu - jeden deň pracuje celý deň jedna učitelka a na druhý deň druhá (hoci jej prac.čas je len 4 hod. denne) ?
Papierniková
30.03.15,11:35
Všetko to záleží od pracovného poriadku MŠ, či im takúto možnosť umožní. Treba si uvedomiť, že okrem základnej vyučovacej povinnosti je aj ostatná činnosť ... v pracovnom poriadku by malo byť upravené, akým spôsobom vykonáva a vykazuje túto činnosť. V našich zariadeniach sa takého výmenné dni nepraktizujú.
Bazalka3
31.03.15,06:21
Každá učiteľka má v pracovnej zmluve 37,5 hod týždenný prac. čas
Bazalka3
31.03.15,06:30
Ďakujem vám za výstižnú odpoveď, o tom ako majú rozdelenú pracovnú dobu som samozrejme vedela, viacej ma zaujímalo či sa aj niekde inde praktizujú takéto výmenné dni. Teraz idú Veľkonočné sviatky a u nás už majú 4 učiteľky nahlásené VD a podobná situácia sa opakuje pred každým sviatkom alebo prázdninami. Ešte raz vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.