Paula Forgáčová
30.03.15,13:09
Dobrý deň želám :) Budem veľmi vďačná ak mi niekto z Vás poradí. Od 1.1.2015 som bola zamestnaná na pracovný pomer s 3-mesačnou skúšobnou dobou. 12.1.2015 som bola hospitalizovaná v nemocnici kvôli zdravotným problémom a odvtedy som bola na PN-ke s tým že na konci každého mesiaca čo som bola na PNke som na konci mesiaca bola odniesť tlačivo zamestnávateľovi aby ho odoslal do zdravotnej poistovni na vyplatenie dávok. Takto to bolo na konci mesiaca v Januári aj vo Februári. Pred pár dňami som poštou dostala papier v ktorom stálo že ukončuju so mnou pracovný pomer v skúšobnej dobe ktorý končí dňom 31.3.2015. Čiže od 1.4.2015 nastupujem na Urad práce kým si nenajdem prácu. Ale tiež môj doktor ukončuje mi Pnku 31.3.2015. Chcem sa preto spýtať, mám nárok na vyplatenie PN za marec keďže PNka končí mi dňom 31.3. 2015 však? A môžem si poslať tlačivo o vyplatrenie dávok sama na zdravotnu poisťovňu či mi tm treba pečiatku od zamestnavateľa? A tlačivo o ukončenie PNky mám poslať tiež do zdravotnej poistovne či komu to mám dať? A je mi povinný zamestnávateľ poslať nejaké dokumenty aby som to dokladovala na Urad práce či stačí len ten papier čo mi poslal o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe? Alebo nemám isť do práce podpísať ukončenie pracovnej zmluvy? ďakujem veľmi veľmi pekne za odpoveď.
veronikasad
30.03.15,11:14
Nemocenské vypláca sociálna poisťovňa. ukončenie PN-ky treba poslať tam a kopiu odovzdť zamestnávatelovi. Zamestnávatel ťa k 31.3. odhlási zo zdravotného a sociálneho poistenia.
K evidencii na UP budeš potrebovať zápočtový list od zamestnávatela, ktorý je dokladom o skončení prac.pomeru. Ak máš vychádzky, doporučujem zajtra osobnú návštevu zamestnávatela. Zaevidovať sa na Úrade práce treba do 7 kal. dní.
Šípková
30.03.15,11:19
PN za mesiac marec budete mať vyplatenú, ale nie zdravotnou, ale sociálnou poisťovňou. Ukončenú PN by som odovzdala ešte zamestnávateľovi (a keď PN, tak by som tam nechala aj papier na peniaze). Od zamestnávateľa budete potrebovať ukončenie prac.pomeru a zápočtový líst k evidencii na úrade práce.