japeni
18.05.06,11:10
Viem, že nie je koniec roku,ale nastúpila som len teraz do firmy. Mám problém s účtu 343, neviem ho odkontrolovať a nie je tu nik, kto by mi povedal, čo sa v tom účtu nachádza a či sedeli konečné stavy v rokoch
2004 a za rok 2005 mi účtovná firma nenechala inventarizáciu tohto účtu.
Vie mi niekto poradiť, ako najrýchlejšie sa dopracujem k nejakému konkrétnemu zostatoku a overeniu správnosti účtu. Ďakujem a pekný deň
rosemary
18.05.06,09:13
Najlepšie sa to dá skontrolovať podľa daňových priznaní, mala by si mať ku každému riadku priznania evidenciu, čo v tomto riadku je.
Tweety
18.05.06,09:14
Viem, že nie je koniec roku,ale nastúpila som len teraz do firmy. Mám problém s účtu 343, neviem ho odkontrolovať a nie je tu nik, kto by mi povedal, čo sa v tom účtu nachádza a či sedeli konečné stavy v rokoch
2004 a za rok 2005 mi účtovná firma nenechala inventarizáciu tohto účtu.
Vie mi niekto poradiť, ako najrýchlejšie sa dopracujem k nejakému konkrétnemu zostatoku a overeniu správnosti účtu. Ďakujem a pekný deňPočiatočná súvaha k 1.1.2006= konečná k 31.12.05, výpisy účtu počas roka 2006 , DP k dph. To vzájomne prelúskať.
blondy
18.05.06,09:34
to bola asi ":(dobrá:(" účtovná firma, keď ti nenechala dokladovú inventarizáciu k účtom, pred robením DP je to pre mňa samozrejmosť urobiť najprv inventarizáciu účtov, tam sa tiež dajú vychytať nejaké chybičky krásy...
ayya
18.05.06,09:36
hmm... neviem ako presne si myslela tu kontrolu... zostatok k 1.1. je suma, (v idealnom pripade) ktora mala byt odvedena 25.1. ... ak ti tam vyskoci rozdiel tak to je zauctovana depeha, ktora ale z nejakeho dovodu este nemohla byt uplatnena... napr. to bolo zauctovane zo zalohovej faktury, ale nebola k dispozicii ostra faktura...
alebo - pri fakturach napr. za mobil sa take moze prihodit - cast nakladov mi patri do decembra, cast do januara ... a s tou fakturou suvisiaca depehacka tiez do januara, takze nemohla byt uplatnena za december
neviem, kolko mesiacov dozadu by si to chcela kontrolovat... moze sa ti tam vyskytnut aj z roznych dovodov neuplatnena aj viac rokov starsia depehacka, ktora sa uz ale nebude dat uplatnit...
a na ktorej strane mas zostatok? na MD, alebo na D strane? to je tiez dolezite... este z tohoto pohladu preskumaj aj analytiku na tom ucte
ak ti to nepomohlo, tak sa este ohlas, ok? :)
apsgroup
18.05.06,09:47
alebo - pri fakturach napr. za mobil sa take moze prihodit - cast nakladov mi patri do decembra, cast do januara ... a s tou fakturou suvisiaca dph TIEZ DO JANUARA
S týmto si ma nejako doplietla?? naklady treba časovo rozdelit ,ale DPH???
Ja si DPH kontrolujem tak, že zostatok účtu 343000 napr. k 31.1. musi súhlasit s danovým priznanim za január 2006, v pripade že nie sú nedoplatky na DPH, alebo že nemáš nejakú neuplatnenú DPH z čias, kedy musela byt zaplatená, a samozrejmu ked učujes DPH do toho mesiaca, kedy ju aj evidujes v danovej evidencii.
ayya
18.05.06,10:13
alebo - pri fakturach napr. za mobil sa take moze prihodit - cast nakladov mi patri do decembra, cast do januara ... a s tou fakturou suvisiaca dph TIEZ DO JANUARA
S týmto si ma nejako doplietla?? naklady treba časovo rozdelit ,ale DPH???
Ja si DPH kontrolujem tak, že zostatok účtu 343000 napr. k 31.1. musi súhlasit s danovým priznanim za január 2006, v pripade že nie sú nedoplatky na DPH, alebo že nemáš nejakú neuplatnenú DPH z čias, kedy musela byt zaplatená, a samozrejmu ked učujes DPH do toho mesiaca, kedy ju aj evidujes v danovej evidencii.
nechcela som ta dopliest ;) ale zalezi na softe... mne ju software drzi v samostatnom chlieviku ako "neuplatnitelnu"... a az ked zadam (co mozem aj dodatocne) datum zdanitelneho plnenia, vtedy mi ju zaradi do konkretneho mesiaca...
samozrejme ze depehacku casovo nerozlisujem...