Berňák
30.03.15,17:29
Dňa 9. 3. 2015 som podpisovala výpoveď dohodou, tým dňom PP rovno aj skončil. Ešte v ochrannej lehote som ale zostala PN, t.j. začiatok 13. 3. 2015, ktorú som dnes ukončila. Začiatok PN som preto posielala doporučene do SP, rovnako ako aj ukončenie. Nemohla som to na SP zaniesť osobne, nakoľko bývalý šéf mal sídlo v inom meste a tak som to musela poslať poštou na pobočku tam. Teraz som sa ale dozvedela, že on ma neodhlásil ani zo SP a ani zo ZP. Volala som do ZP kvôli niečomu a tam mi bolo povedané, že ešte za mňa odvádza bývalý zamestnávateľ. Nedalo mi to a volala som aj do SP, tak mi povedali to isté, lenže pani mi nevedela nič viac okolo toho povedať. Doteraz som nedostala vyrozumenie zo SP a neviem či dostanem tým pádom vyplatenú nem. dávku. Neviete poradiť ako to posudzuje sociálka, keď on ma ešte neodhlásil a PN som automaticky poslala im na pobočku?
Ďakujem.
veronikasad
30.03.15,15:34
Pracovný pomer mal končiť 9.3.2015 ?
Berňák
30.03.15,15:43
Áno. Mám v rukách už aj výpoveď, dokonca aj zápočtový list.
veronikasad
30.03.15,15:48
Zisti si u zamestnávatela z akého dôvodu ťa neodhlásil v ZP a SP. Zákonník práce nepozná "výpoveď dohodou". Išlo v tvojom prípade o ukončenie prac.pomeru v zmysle § 60 Zákonníka práce ?
Berňák
30.03.15,15:56
Bolo to podľa § 60 ZP. Viem, že ZP nepozná pojem "výpoveď dohodou", ale ja som šťastná, že tam už nepracujem. No a teraz neviem čo s tou sociálkou. Keď ma on neodhlásil a PN som poslala im...? Snažila som sa mu dovolať, ale nezdvíha. To robil v poslednej dobe vždy, keď sme ako zamestnanci niečo od neho potrebovali.
veronikasad
30.03.15,15:59
Na vydanie Rozhodnutia má SP 30 dní.Ukončenie PN-ky pošli so sprievodným listom, spolu s kopiou dohody a Zápočtovým listom - s poznámkou, že si zistila, že ťa zamestnávatel neodhlásil z poistenia.
Berňák
30.03.15,16:01
Ďakujem veľmi pekne za radu, idem to priložiť do obálky a zajtra to tam pošlem. Prajem krásny deň.
veronikasad
30.03.15,16:04
Nezabudni si koniec PN-ky prefotiť.
Berňák
30.03.15,16:05
Áno, to už som spravila. Ešte raz vďaka. :)