peter23modrovsky
30.03.15,19:19
Zdravím. Plánujem vstúpiť do dssky, neviem sa však rozhodnúť do ktorej. Rád by som keby ste mi napísali do ktorej ste vstúpili, či ste spokojní prípadne dôvody výberu danej dssky u vás. Za všetky názory vopred ďakujem.

Moje top 3 sú Axa, VUB Generali a ING.

Axa:
+dlhodobo najlepší index fond
+velká firma
- na internete nenájdete na nich dobré slovo

VUB Generali:
+ 3 zo 4 fondov sú najlepšie
+ dobre prepracovaný portál
- dlhodobo slabší index (pri potrebe presunúť peniaze na iný fond, prípadne pri využívaní 2 fondov sa rozdiely dorovnajú)

ING:
+ v súčasnosti najelšie výsledky indexu
+ dobrá povesť
- ako index používajú EUROSTOXX 50 (pri problémoch eura to nieje diverzifikované ako pri ostatných 2 konkurenčných indexoch)

Ďakujem ešte raz za názory.
arizona
30.03.15,21:49
Teraz? Nijaku. /som v Axe...len som leniva to zrusit/
Ing. Ľubomír Janoška
31.03.15,05:16
Na dlhodobý odhad si nikto netrúfne, pretože výsledný efekt vo veľke miere závisí na konaní politikov - napríklad je možné veľmi ľahko politicky namotivovať investorov, aby investovali prednostne do štátnych dlhopisov, alebo naopak, ich demotivovať gréckym príkladom.
duves
31.03.15,05:17
ja som pred rokom odišiel z DSS poštovej banky, maju tam na pobočkach chaos, bordel a neinformovanosť. Som teraz v AXE, možem teraz z PC meniť rozloženie investicii v 2 ich fondov - t.j. nemusim isť na žiadne ich obchodne miesto.
arizona
31.03.15,10:04
ja som pred rokom odišiel z DSS poštovej banky, maju tam na pobočkach chaos, bordel a neinformovanosť. Som teraz v AXE, možem teraz z PC meniť rozloženie investicii v 2 ich fondov - t.j. nemusim isť na žiadne ich obchodne miesto.
Ja som Axe pred 2. rokmi nahlasovala zmenu adresy. Odpovedali mi, ze musim iba osobne na nejakom ich obch.oddeleni. Nemam cas niekam cestovat a hladat ich obch.oddelenie, takze doteraz mi posta od nich chodi na staru adresu a asi sa vracia naspat. Vobec ich to netrapi...
No, sluzby naozaj hodne 21.storocia :-(
Katy a R
31.03.15,10:12
ja som pred rokom odišiel z DSS poštovej banky, maju tam na pobočkach chaos, bordel a neinformovanosť. Som teraz v AXE, možem teraz z PC meniť rozloženie investicii v 2 ich fondov - t.j. nemusim isť na žiadne ich obchodne miesto.

ak si to trošku sledoval - napíš aj viac info (ak uznáš za vhodné) - možno sa zíde dakomu .

inak, čo teraz trošku sledujem - zdá sa že aj voliči smeru používajú svoj vlastný "sedliacky" rozum - keď ide o ich peniaze :)
peter23modrovsky
31.03.15,12:40
ja som pred rokom odišiel z DSS poštovej banky, maju tam na pobočkach chaos, bordel a neinformovanosť. Som teraz v AXE, možem teraz z PC meniť rozloženie investicii v 2 ich fondov - t.j. nemusim isť na žiadne ich obchodne miesto.
Ja som Axe pred 2. rokmi nahlasovala zmenu adresy. Odpovedali mi, ze musim iba osobne na nejakom ich obch.oddeleni. Nemam cas niekam cestovat a hladat ich obch.oddelenie, takze doteraz mi posta od nich chodi na staru adresu a asi sa vracia naspat. Vobec ich to netrapi...
No, sluzby naozaj hodne 21.storocia :-(

presne toto som myslel tou zlou povesťou, na ich FB stránke je toho teda pomerne dosť + stránky ako openiazoch.sk, sme.sk a iné keď si človek naštuduje zistí, že sa správajú minimálne veľmi divne.
duves
03.04.15,08:25
ja som pred rokom odišiel z DSS poštovej banky, maju tam na pobočkach chaos, bordel a neinformovanosť. Som teraz v AXE, možem teraz z PC meniť rozloženie investicii v 2 ich fondov - t.j. nemusim isť na žiadne ich obchodne miesto.
Ja som Axe pred 2. rokmi nahlasovala zmenu adresy. Odpovedali mi, ze musim iba osobne na nejakom ich obch.oddeleni. Nemam cas niekam cestovat a hladat ich obch.oddelenie, takze doteraz mi posta od nich chodi na staru adresu a asi sa vracia naspat. Vobec ich to netrapi...
No, sluzby naozaj hodne 21.storocia :-(
To je nič. Zmenu adresy by som chapal. Ale....ja som v januari 2013 mal 50-ku a mal som 100% v dlhopisovom fonde. Všimol som si, že indexovy fond posledne obdobie slušne vynaša. V auguste 2013 som navštivil riadne pracovisko Poštovej banky a spísal som s pracovničkou pobočky požiadavku na presun 90% do indexoveho fondu. V januari 2014 ked som mal 51 rokov, mi všetko vratili do dlhopisoveho. To som bol už dosť vytočeny. A uplne mi došla trpezlivosť, že pracovnička pobočky Pošovej banky nevedela, čo od nej chcem. No chcel som dať do indexoveho fondu 80%. Pokušala sa niekde telefonovať a marne. Tak to mi vtedy docvaklo. Končím. Od 01.04.2014 som v AXA.
duves
03.04.15,08:27
toto je dobry članok, čo mna teda hlavne zaujima: https://dennikn.sk/26089/poistovne-dochodcom-ponukaju-nepredajny-produkt/

citujem "Ak takáto stratégia poisťovní bude dlhodobejším javom, existuje množstvo alternatívnych produktov, ktoré je možné pustiť na trh. Anuita je síce preferovaný produkt, ale osobne si myslím, že zamieňanie legislatívnej preferencie s nedotknuteľnosťou by mohlo poisťovne stáť viac ako len pár nahnevaných sporiteľov. Anuity tu majú byť pre sporiteľov, a nie sporitelia pre anuity."
duves
03.04.15,08:33
ja som pred rokom odišiel z DSS poštovej banky, maju tam na pobočkach chaos, bordel a neinformovanosť. Som teraz v AXE, možem teraz z PC meniť rozloženie investicii v 2 ich fondov - t.j. nemusim isť na žiadne ich obchodne miesto.

ak si to trošku sledoval - napíš aj viac info (ak uznáš za vhodné) - možno sa zíde dakomu .

inak, čo teraz trošku sledujem - zdá sa že aj voliči smeru používajú svoj vlastný "sedliacky" rozum - keď ide o ich peniaze :)
No včera večer do noci som si v exceli robil prehlad, čo som do toho dal a aky mam vynos. Ja som registrovany v 2.pilieri od 02/2005, čo je vlastne teda od začiatu. Neviem prečo, ale z opatrnosti som sa rozhodol len pre dlhopisovy fond. Nebudeš veriť, ale asi 1 rok trvalo, než som konečne preťal tzv.nulovu čiaru. Čiže od vtedy mam na konte viac ako som do toho dal. No spočiatku žiadna slava. Hlavne teraz je tam narast teda brutalny. Aktualne tam mam viac ako 5000€ než tam išla suma odvodov. Len aby to vydržalo.
Gapo
03.04.15,08:50
Ak DSS fungujú ako akciové fondy, kde nie je záruka ani vrátenia istiny, tak ďakujem!
duves
03.04.15,12:58
Tohoto mladeho bloggera mam dporučeneho a aha, čo sa dialo/deje v DSS Poštová banka: http://cmorej.blog.sme.sk/c/323316/ako-som-zautocil-na-postovu-banku.html
duves
03.04.15,13:00
Dôchodková blamáž alebo ako sme si naleštili guľu a videli budúcnosť
http://cmorej.blog.sme.sk/c/374759/dochodkova-blamaz-alebo-ako-sme-si-nalestili-gulu-a-videli-buducnost.html
duves
03.04.15,13:08
Ak DSS fungujú ako akciové fondy, kde nie je záruka ani vrátenia istiny, tak ďakujem!
"Páni a dámy, ani klaunom v cirkuse neveríte každé slovo, tak prečo Ficovi? Po prvé, argumentovať výškou terajších dôchodkov z prvého piliera je tvrdé zavádzanie, keďže ich výška je neudržateľná. Už dnes je skoro 30 % z výšky prvopilierových dôchodkov dotovaných priamo zo štátneho rozpočtu, tzn. nie z odvodov, ale z daní. Ako to bude fungovať, keď sa pomer pracujúcich a dôchodcov zhorší?"


http://cmorej.blog.sme.sk/c/376709/co-vas-zaujima-druhy-pilier-ropa-eurodolar-a-grexit.html
Chobot
03.04.15,13:16
Ak DSS fungujú ako akciové fondy, kde nie je záruka ani vrátenia istiny, tak ďakujem!

Gapo, DSSky majú aj garantované fondy, kde o istinu nikdy neprídeš. Zaviedla to nedávna novela zákona o DSS. Tie ale majú najnižšie výnosy.

Ale nikto ťa nenúti uzatvoriť si DSS.
duves
03.04.15,13:21
Ja som len zvedavy, až začnu odchádzať do dôchodkov silné ročníky z druhej polovici 50-ych rokov a začiatky 60-ych. Všetci tí, čo budu pracovať, budu mat asi 50% zražky zo mzdy (odvody, alebo dane).
Ing. Ľubomír Janoška
03.04.15,13:51
Ja som len zvedavy, až začnu odchádzať do dôchodkov silné ročníky z druhej polovici 50-ych rokov a začiatky 60-ych. Všetci tí, čo budu pracovať, budu mat asi 50% zražky zo mzdy (odvody, alebo dane).
15-20 ročná prognóza nepatrí medzi podporované témy :(
Gapo
03.04.15,17:29
Ak DSS fungujú ako akciové fondy, kde nie je záruka ani vrátenia istiny, tak ďakujem!
"Páni a dámy, ani klaunom v cirkuse neveríte každé slovo, tak prečo Ficovi? Po prvé, argumentovať výškou terajších dôchodkov z prvého piliera je tvrdé zavádzanie, keďže ich výška je neudržateľná. Už dnes je skoro 30 % z výšky prvopilierových dôchodkov dotovaných priamo zo štátneho rozpočtu, tzn. nie z odvodov, ale z daní. Ako to bude fungovať, keď sa pomer pracujúcich a dôchodcov zhorší?"


http://cmorej.blog.sme.sk/c/376709/co-vas-zaujima-druhy-pilier-ropa-eurodolar-a-grexit.html
To nemá s Ficom nič spoločné. Jednoducho som doteraz nenašiel presný mechanizmus, ako sa budú moje peniaze v DSS zhodnocovať. Pretože ak sa ročne nepripočíta prípadný zisk a tým sa navýši istina, tak potom je to iba o tom, aký bude kurz v daný deň, keď skončím s prispievaním a budem chcieť čerpať. No a ak je to tak, ako si myslím, môžem tam nakoniec mať iba svoje ušetrené a nič viac, aj to je možné.
duves
03.04.15,18:01
Pretože ak sa ročne nepripočíta prípadný zisk a tým sa navýši istina, tak potom je to iba o tom, aký bude kurz v daný deň, keď skončím s prispievaním a budem chcieť čerpať. No a ak je to tak, ako si myslím, môžem tam nakoniec mať iba svoje ušetrené a nič viac, aj to je možné.
Z toho čo píšeš, mi je jasne iba to, že tam asi nie si zapojeny. Lebo
1.) nerozumieš sporiacej faze a určite taky mudrc ako ty, by do takeho systemu, ktoremu nerozumie nikdy nevystupil
alebo sa mylim o 180 stupnov a všetkemu rozumieš ale potom mi
2.) je divnô že sa pytaš na spôsob zhodnocovania príspevkov sporiteľa
Gapo
04.04.15,08:57
Nemôže byť každý múdry ako ty, preto som zvedavý ako tá "sporiaca fáza" funguje a preto sa pýtam. Ibaže mi je divnô, že múdrej odpovedi nieto, iba taľafatky ktoré nič nehovoria.
Čo ti bráni vysvetliť to nevedomému
:D
duves
04.04.15,10:23
A čo ti brani si o tom prečítať čo treba?
Gapo
04.04.15,12:22
Rád by som, ale dozviem sa iba toto: S uzatvorením zmluvy s dôchodkovou správcovskou spoločnosťou je spojené aj riziko a doterajší alebo propagovaný výnos portfólia dôchodkového fondu v jej správe nie je zárukou budúceho výnosu portfólia dôchodkového fondu. Takže radšej budem investovať s J&T.
duves
04.04.15,15:01
Každá investícia je spojená s rizikom, dokonca aj v J&T
duves
04.04.15,15:08
Ako vidim, neprečítal si si štatút zo žiadnych fondov DSS a nechceš čítať cmorejov blog
http://cmorej.blog.sme.sk/c/318282/Dobry-dovod-pre-II-pilier.html
duves
04.04.15,15:09
Druhý pilier vám pomôže. Občas si k rožku budete môcť dovoliť aj šunku. Ale nie každý deň.

Demografia je v kýbli. Husákove deti to nezachránia. Slušná časť tejto spoločnosti vymiera.

Švajčiarske dôchodky nebudú.

Trend náhrady príjmu v dôchodku od štátu na celom svete klesá. Kto sa o seba nepostará sám, bude trieť na dôchodku biedu.

Ak ste dlhodobo alebo často nezamestnaný, budete na dôchodku trieť biedu.

Ak ste živnostník, príjmy optimalizujete, kde sa dá a platíte odvody iba z najnižšieho, čo je možné, budete na dôchodku trieť biedu.

Ak máte nízky príjem, budete mať nízky dôchodok. Z každého piliera.
Gapo
04.04.15,15:21
Duves priateľu,
ja nechcem čítať štatúty, chcem vedieť ako sa budú peniaze zhodnocovať, mechanizmus. Ak z toho robia všetci tajnosti, asi vedia prečo. Ja som pri prvej kríze prišiel o dosť peňazí, ešte som nevedel ako to chodí, už ma neo...bú :D
duves
04.04.15,15:27
Duves priateľu,
ja nechcem čítať štatúty, chcem vedieť ako sa budú peniaze zhodnocovať, mechanizmus. Ak z toho robia všetci tajnosti, asi vedia prečo. Ja som pri prvej kríze prišiel o dosť peňazí, ešte som nevedel ako to chodí, už ma neo...bú :D
Ja som zachranil moju hodnotu tym, že som v roku 2005 pri vstupe zvolil dlhopisovy garantovany fond, vynos bol 2%, ale pri prepade trhov som nič nestratil.
Apropo, tu tento bloger píše, prečo tie straty boli take velke:
"Že DSS peniaze spravovať nevedia, dokázali ešte v dobe pred zavedením garancií. Z rastu trhov profitovať nedokázali a akcie predali, až keď boli skoro na dne. Opätovný rast trhov opäť nevyužili, lebo „nemohli, kvôli garanciám". Pekne to popísal Filip Glasa.

Filipov článok odporúčam prečítať aj z dôvodu, že popisuje spôsob ako sa jedna z našich slovenských veľkopodnikateľských skupín môže veľmi ľahko dostať k peniazom dôchodkových sporiteľov. Konkrétne ide o DSS Poštovej banky a skupinu J&T."

http://cmorej.blog.sme.sk/c/296924/Co-robit-so-svojim-II-pilierom.html

Inak tam rozobera tvoju oblubenu skupinu J&T, citujem: Že DSS peniaze spravovať nevedia, dokázali ešte v dobe pred zavedením garancií. Z rastu trhov profitovať nedokázali a akcie predali, až keď boli skoro na dne. Opätovný rast trhov opäť nevyužili, lebo „nemohli, kvôli garanciám". Pekne to popísal Filip Glasa.


plus link na blog Filipa Glasu: http://glasa.blog.sme.sk/c/296107/Je-indexovy-dochodkovy-fond-rizikovy.html
Gapo
04.04.15,17:21
Čítal som to, aj Glasu aj Cmoreja. Na to sa nedá skoro nič povedať.
duves
09.04.15,12:25
Najviac sa 2.pilieru rozumejú tí, čo v ňom nie sú zapojení. Denne sa o tom presviedčam na pravďáckej debate. Dokonca som sa dozvedel, že všetci tí, čo sú zapojení, okrádajú tých, čo do toho nevstúpili.
peter23modrovsky
10.04.15,14:40
dakujem za vsetky prispevky, neukamenujte ma ale pytal som sa na to, ktoru dss by ste si vybrali. Kto nechce vstupit tak nech nevstupuje, je to jeho nazor nik mu ho neberie ale nik sa ho ani nepytal na otazku ci vstupit alebo nevstupit , otazka znela ktoru dss a preco
lacotinka
10.04.15,15:02
dakujem za vsetky prispevky, neukamenujte ma ale pytal som sa na to, ktoru dss by ste si vybrali. Kto nechce vstupit tak nech nevstupuje, je to jeho nazor nik mu ho neberie ale nik sa ho ani nepytal na otazku ci vstupit alebo nevstupit , otazka znela ktoru dss a preco

A prečo chceš silou mocou do niečoho (v)stúpiť

ak si konzervatívny, tak toľko rozumu ako oni , máš aj ty

Nakúpiš dlhopisy a počkáš 10 (20) rokov

PS
A keď pojdeš do dochodku, nikto ti (zákonom) nebude kafrať do toho, čo si si nasporil
peter23modrovsky
12.04.15,08:10
kazdy ma svoje dovody preco vstupit, nevstupit na to tu je milion diskusii, mozeme o tom diskutovat v nejakej inej teme .. ja som sa chcel v tej diskusii zamerat na porovnanie jednotlivych DSS pretoze to nikdy nieje a ludia co googlia sa dostanu len k niekolkorokov starym temam
tannenkau
12.04.15,08:16
kazdy ma svoje dovody preco vstupit, nevstupit na to tu je milion diskusii, mozeme o tom diskutovat v nejakej inej teme .. ja som sa chcel v tej diskusii zamerat na porovnanie jednotlivych DSS pretoze to nikdy nieje a ludia co googlia sa dostanu len k niekolkorokov starym temam

fakt nechápem, čo také by si chcel porovnávať na DSSkách

Veď ak má druhá voči tretej o polovicu lepšie yhodnotenie, tak pre teba to ynamená akurát tak : PRD

Príklad
nasporíš 10 000 evri
tretia má zhodnotenie 1%
druhá 1,5 %
Rozdiel ? 50 evri

Fakt založíš tému aby si si podebatoval ,
či v tretej DSS budeš mať 10 100
alebo v druhej 10 150 ??????????????

Tvoje starosti tak mať :D
peter23modrovsky
12.04.15,10:27
porovnat sa daju aj ine veci ako len vynosy, napriklad jednotlive fondy ... to ze ma kazda dss rovnako nazvany fond neznamena ze su rovnake, potom pristup do portalu cez internet, pripadne rychlost reakcii dss pri poziadavke na zmenu ... co som googlil tak napriklad taka axa ma problem s rychlostou vybavovania poziadavok, toto su veci co ma zaujimaju, na jednom blogu som sa docital ze dss postovej nakupuje dlhopisy/akcie J&T ...
tannenkau
12.04.15,11:16
porovnat sa daju aj ine veci ako len vynosy, napriklad jednotlive fondy ... to ze ma kazda dss rovnako nazvany fond neznamena ze su rovnake, potom pristup do portalu cez internet, pripadne rychlost reakcii dss pri poziadavke na zmenu ... co som googlil tak napriklad taka axa ma problem s rychlostou vybavovania poziadavok, toto su veci co ma zaujimaju, na jednom blogu som sa docital ze dss postovej nakupuje dlhopisy/akcie J&T ...

pokál tam nemáš nad 10k € :D
Jana Motyčková
29.04.15,13:05
Prehľad zhodnotení nájdete tu:
http://druhypilier.sme.sk/moje-fondy
ziv123
17.06.15,10:29
Syn chce vstúpiť do II. piliera. Ktorú DSS by ste odporúčili? Rozmýšľam medzi Allianzom alebo AXA. Aké sú za a proti týchto dvoch spoločnosti? Allianz ma na Slovensku väčšie zázemie , nemci stoja za Allianzom, AXA francúzi, ale či tu budú ešte o 40-50 rokov ak syn odíde do dôchodku myslím AXA na Slovensku.Vychádza mi teda Allianz, ale neviem čo mu poradiť.
marjankaj
17.06.15,10:49
.... ale či tu budú ešte o 40-50 rokov ak syn odíde do dôchodku myslím AXA na Slovensku.Vychádza mi teda Allianz, ale neviem čo mu poradiť.
Čo tu bude o 50 rokov( a dokonca ani zajtra ), tak to nezistí ani Sybila.:eek:

Aj ja som si myslel, že dôchodok sa mi bude počítať z posledných 10 rokov, a v roku 2004 prišiel Kaník a všetko je inak. Ráta sa vyše 30 rokov. A všetky.
misoft
17.06.15,10:51
Čo tu bude o 50 rokov( a dokonca ani zajtra ), tak to nezistí ani Sybila.:eek:
....len či aj nejaká Sybila bude......:D:D:D
Chobot
17.06.15,10:55
Syn chce vstúpiť do II. piliera. Ktorú DSS by ste odporúčili? Rozmýšľam medzi Allianzom alebo AXA. Aké sú za a proti týchto dvoch spoločnosti? Allianz ma na Slovensku väčšie zázemie , nemci stoja za Allianzom, AXA francúzi, ale či tu budú ešte o 40-50 rokov ak syn odíde do dôchodku myslím AXA na Slovensku.Vychádza mi teda Allianz, ale neviem čo mu poradiť.

V podstate má úplne jedno, do ktorej vstúpi. Hlavné, že si založil II. pilier (ak sa už raz pre neho rozhodol). V priebehu sporenia môže medi tými spoločnosťami prestúpiť, po určitom období dokonca bez poplatku. A či tu budú tie spoločnosti alebo nie, na jeho dôchodkový účet to nemá vplyv. Jeho účet sa v prípade ukončenia činnosti tej ktorej spoločnosti presunie k inému správcovi.

Väčší vplyv na to má hospodárenie spoločnosti s fondami.
ziv123
17.06.15,12:52
Teraz som si pozrel VUB Generali dss. Manželka je tam tak som sa mohol dostať na ich portal. Majú celkom dobre prepracovaný portál. Zmena fondov a podobne.Jedine čo ma znepokojuje že to vlastnia taliani. Intesa Sanpaolo , talianska banka...Tak ma znepokojuje či sa dá veriť južanom, aby taliani nedopadli ako gréci.
Chobot
17.06.15,13:14
Teraz som si pozrel VUB Generali dss. Manželka je tam tak som sa mohol dostať na ich portal. Majú celkom dobre prepracovaný portál. Zmena fondov a podobne.Jedine čo ma znepokojuje že to vlastnia taliani. Intesa Sanpaolo , talianska banka...Tak ma znepokojuje či sa dá veriť južanom, aby taliani nedopadli ako gréci.

Nemáš pravdu, ich akcionárom nie sú Taliani. 50% vlastní VUB a 50% Generali poisťovňa.

A VUB má akcionára 97% Intesa a Generali vlastní 100% Generali B.V. (Holanďania). Takže Taliani nevlastnia ani polovicu VUBGenerali dss.

Ale je úplne jedno, kto ich vlastní. DSS sa riadi našim právom a keby aj akcionár skrachoval, tak môže maximálne predať dcérsku spoločnosť inému akcionárovi alebo inému záujemcovi. Keby aj ukončili činnosť DSS, tak portfólio klientov sa presunie do inej DSS.

To nie je ako v prípade banky, kde peniaze klientov sa stávajú aktívom banky. Tu je financovanie DSS úplne oddelené od spravovania klientských fondov.