apetre
30.03.15,20:58
Dobrý deň,*

chcel by som sa informovať či je v poriadku keď má sestrička požiadala o prevod 9,96€ na účet s tym že na vyšetrenie mám priniesť potvrdenie a potom mi ponúkla konkrétny termín v ambulancie.
*
Je toto konanie v súlade zo zákonom aj v sulade s nedavnym zrušenim poplatkov za prednostné ošetrenie?

Ďakujem*
ajka432
30.03.15,19:21
nie je a nechapem preco stale ste ochotni platit doktorom za terminy. Ved naco by sa doktori snazili zorganizovat si cas, ked ludia su stale ochotni platit.
misoft
30.03.15,19:26
Žiadala? Mohla - prd by dostala. A čo tak Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? A čo tak zriaďovateľ? Kontrola by sa im zišla na ambulancii....
Poplatky sú zrušené - sestrička nech sa naučí, čo jej zákon káže!
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/348298-poslanci-prelomili-veto-opat-odobrili-upravu-poplatkov-u-lekarov/
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/345478-prednostne-vysetrenie-u-lekarov-sa-zrusi/
veronikasad
30.03.15,20:03
Kedy si bol na vyšetrení ? Novela zákona platí od 1.4.2015
arizona
30.03.15,21:14
Nie kazdy ma cas a chut stravit niekolko hodin v cakarni a cakat pokym pride na radu. Ja som tuto sluzbu casto vyuzivala. Ale na druhej strane je pravda, ze vela lekarov to zneuzivalo,bez objednania ani nevysetrili...
Neviem ako inde,ale u nas babky z dedin chodia na prvy ranny autobus,aby sa dostali skor na radu.Takze ak tam pride "normalny " pacient po 8. hod. nema sancu,aby bol vysetreny :-(
BXLmiami
31.03.15,08:57
Až kým VUC neschvália nový cenník,dovtedy platí starý .Najneskôr koniec júna :-)
apetre
31.03.15,10:28
ou, termin mam na zajtra 1.4. o 11tej.
apetre
31.03.15,10:31
chapem, aj ja som "sluzbu" z casu na cas vyuzival, skor ma zarazilo to ze u kontretneho lekara sa da iba telefonicky objednat a teda automaticky kazdy pacient plati za tuto sluzbu co uz nie je uplne v poriadku.
apetre
31.03.15,10:37
posielal som podnet na urad, odpoved je ze: v pôsobnosti úradu nie je podávať výklad zákonov, ani vyjadrovať sa k správnosti postupu a rozhodnutia ošetrujúceho zdravotníckeho pracovníka ( lekár, sestra) pri poskytovaní služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti ( výber poplatkov za prednostné ošetrenie), a dalej odporúčili obrátiť sa na lekára miestne príslušného samosprávneho kraja, ktorý Vám poskytne bližšie informácie k výberu poplatkov za služby spojené s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.
misoft
31.03.15,13:25
Nuž - tak sa obráť. Poplatky schvaľuje zriaďovateľ/samospráva.... Dokonca oni i licenciu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti udeľujú - takže ju môžu aj odobrať. A dochtorko si inde miesto môže hľadať....
mareko
31.03.15,14:14
Mňa viacej zaráža to, že si má pacient najprv uhradiť 10 éčok, potom prísť s potvrdenkou o úhrade a až potom dostane termín...v živote by ma tam nik nevidel :(