milo2
31.03.15,08:28
kopretinka
31.03.15,06:35
to je všetko?
A keď už,tak vlastný.
Letko
31.03.15,06:38
Keď, tak už vlastnÝ a nie vlastnÁ moč :)
milo2
31.03.15,07:24
Veľa ľudí si myslí že moč je odpad, ktorý patrí do záchoda, ale to je už prežitok. Pre pochopenie liečiveho účinku uriny si prv vysvetlime

postup trávenia potravy:

Trávenie potravy začína pri žuvaní kedy dochádza k tvorbe slín, potom prechádz cez pažerák, potom prechádza do žalúdka tu sa natrávi kyselinou chlorovodikovou a enzýmami. Potom postupuje do dvanáctniku (http://cs.wikipedia.org/wiki/Dvan%C3%A1ctn%C3%ADk), kde prebieha ďalej trávenie alkalickými šťávami slinivky brušnej a žlčou. Ďalej v tenkom čreve prebieha vstrebávanie. Poslednou časťou tráviacej trubice je hrubé črevo (http://sk.wikipedia.org/wiki/Hrub%C3%A9_%C4%8Drevo), podiela sa na konečnej úprave stolice, vstrebávaním vody a dalších látok. Črevné anaerobné baktérie (E.Coli, Clostridium welchii a Lactobacilus bifidus) sa zúčastňujú na tvorbeniektorých vitamínov. K týmto bakteriam v čreve chcem dodať, že práve vďaka pôsobeniu ATB obsahujuce mrtve vakcíny, si ich ničíme. Potom sa hmota vylúči konečníkom ako exkrement.

Prečo je urina zázrakom prírody?

na druhej strane je síce urina vylučovaná jako exkrement, ale jej cesta organismem je úplne odlišná. Urina pochádza z krvi, která je mierne zásaditá, a od nej sa separuje vľadvinách, kam krv prechádza cievami zo srdca. Na tvorbe moči v ľadvinách sa účastňuje procesov glomerulárnej filtrácie, resorpcie, sekrécie a osmotického zahusťovania moči. Po odfiltrování hemoglobinu a krvních bielkovín z krvi vznikne prvotná urina.

Obsah látok v moči:

Prvotní urina obsahuje látky tie isté ako má vaša krvná plasma. Keď prvotní urina opustí Bowmanovo puzdro (čast ladvín), putuje do ladvinových kanálov, kde sa z nej do krvy resorbuje voda, glukóza, bílkoviny, vitamíny, elektrolyty atd. Odfiltrováním sodíku, draslíku, amoniaku atd., sa urina stává merne kyslou. Potom sa zbiera v ľadvinovej panvičke, močovodmy je odvádzaná do moč. mechúra a von z organismu.

Z uvedeného vidíme, že urina prechádza úplne sterilním prostredím. K infikovaniu môže dôjsť len vtedy, keď postihne infekcia organizmus. Prítomnost baktérií v urine je dôležitá pre urinoterapii a pri užití uriny je tato genetická informácia podaná organizmu, ktorý vyhlásí infekcii boj. Zdravý človek má moč bez baktérii. Protože krv, z ktorej vzniká urina, prechádza každú bunku, disponuje úplnými informáciami o stave organismu. Informacie v urine sú jedinečné u každej osoby a proto se má při liečbe nemocí používa vlastná urina. Žiadný jednotlivec nemá identickou skladbu zloženia uriny, je to ako odtlačok prstov dôležitý pri vyšetrovaní zločinov.

Použitie uriny: Najviac ju používaju v Japonsku. Urina má informáciu o stave organizmu omnoho skôr ako sa prejavia symptomy nemoci alebo zmeny.

Porovnanie účinku liekov farmaceutického priemyslu a uriny:

Lieky:

- ATB, aminoklykozidy (gentamicín, streptomicín atd..), účinok liekov sa prejaví až dlhším používaním, nehladiac na vedlajšie účinky individualne pre každeho pacienta ináč. Lieky sú v podstate intoxikácia organizmu človeka a narušenie prirodzeneho imunitného systému, na vysvetlenie tu niet času.

Urina:

- pri požití nesie Geneticku informáciu organizmu, teda uzdravovanie začina okamžite bez nejakych vedlajších účinkov. Nepatrné ,nožstvo sposobí aktiváciu organizmu, mobilizuje sa imunitný systém.

Poznatky z výskumu:

Podľa Dr. Ryoichi Nakao reaguje urina pri výstupu z tela chemicky so vzduchom, kontaminuje sa v ňom prítomnými baktériami, a pravdepodobne príjma na denným svetle slunečné žiarenie. Předpokladá sa, že urina na vzduchu prichádza do styku s kyslíkom a oxidom uhličitým, mohly by sa na vzduchu v urine začať nejaké chemické reakcie? Je pravdepodobné, že tomu tak je.
Keď ožiarime urinu slnečným svitom bude mať ine zloženie ako v tme.
Prof. Dr. Ryošuke Uryu povedall, že Japonci odkukali od Europanov liečbu choroby včelím propolisom a pridávajú ju do uriny. Jednak odstraňuje pach uriny a jednak zvyšuje účinnosť. Zistili, že pri vonkajšej liečbe ztuhlého kĺbu urinou obohatenou propolisom sa výsledky dostavia za 2 mesiace, kdežto s urinou bez propolisu za 3 mesiace.

To, že se urinoterapia stála súčasťou výuky na lekárskych fakultách, prinesie v budoucnosti svoje ovocie.
lujza.j
31.03.15,07:38
Peggynka
31.03.15,07:38
Ja keď vidím odkazy na wikipédiu...mám dosť.A odkazovať na ňu v tak závažnej oblasti akou je zdravie,by malo byť trestuhodné.
Peggynka
31.03.15,07:43
buchač
31.03.15,07:48
Urina:

- pri požití nesie Geneticku informáciu organizmu, teda uzdravovanie začina okamžite bez nejakych vedlajších účinkov. Nepatrné ,nožstvo sposobí aktiváciu organizmu, mobilizuje sa imunitný systém.

Koľko si jej už vypil za svojho života ?
Aj dnes si si dal ?
lujza.j
31.03.15,07:51
Na tuto temu je aj mini porada...zalozena
Anika61
31.03.15,07:52
Nazdravie;):D
tannenkau
31.03.15,07:54
Urina:

- pri požití nesie Geneticku informáciu organizmu, teda uzdravovanie začina okamžite bez nejakych vedlajších účinkov. Nepatrné ,nožstvo sposobí aktiváciu organizmu, mobilizuje sa imunitný systém.

Koľko si jej už vypil za svojho života ?
Aj dnes si si dal ?

Každý nech pije podľa Gusta
kopretinka
31.03.15,07:56
hm......milo objavil teplú vodu :---
tannenkau
31.03.15,08:25
hm......milo objavil teplú vodu :---

teplé áno

lenže on o moči
ty o vode
tannenkau
31.03.15,08:27
"" Předpokladá sa, že urina na vzduchu prichádza do styku s kyslíkom ""

Svatá (s)prostoto
arizona
31.03.15,09:53
je to dobry liek, uz davno som si takto chcel liecit sopel ale si neviem trafit do nosa
Obmedz dnes svoju davku alkoholu,snad sa zadari :-D
milo2
31.03.15,14:43
hm......milo objavil teplú vodu :---
noo nie je veľa ludí čo o tom vie. Je potrebné informovať aj ostatných.
milo2
31.03.15,14:45
Koľko si jej už vypil za svojho života ?
Aj dnes si si dal ?

Buchač mal by si viacej čítať.
milo2
31.03.15,14:50
Urina:

- pri požití nesie Geneticku informáciu organizmu, teda uzdravovanie začina okamžite bez nejakych vedlajších účinkov. Nepatrné ,nožstvo sposobí aktiváciu organizmu, mobilizuje sa imunitný systém.

Koľko si jej už vypil za svojho života ?
Aj dnes si si dal ?
jasné aj za teba.
tannenkau
31.03.15,14:52
je to dobry liek, uz davno som si takto chcel liecit sopel ale si neviem trafit do nosa

Skús šikmo poležiačky
hlavou dolu
do nosa lievik
pre istotu začni vo vani :D
tannenkau
31.03.15,15:01
Ja keď vidím odkazy na wikipédiu...mám dosť.A odkazovať na ňu v tak závažnej oblasti akou je zdravie,by malo byť trestuhodné.
čo trepete sprostosti, odkaz je pre tych čo to zaujima. Ak vas to nezaujima tak odchod.




nooooooooo



na tvojom mieste by som bol raččej ticho :D
marjankaj
31.03.15,15:03
"" Předpokladá sa, že urina na vzduchu prichádza do styku s kyslíkom ""

Svatá (s)prostoto
Šak načo vymysleli FELLATIO?:D
buchač
31.03.15,15:11
Urina:
- pri požití nesie Geneticku informáciu organizmu, teda uzdravovanie začina okamžite bez nejakych vedlajších účinkov. Nepatrné ,nožstvo sposobí aktiváciu organizmu, mobilizuje sa imunitný systém.
Koľko si jej už vypil za svojho života ?
Aj dnes si si dal ?
jasné aj za teba.


Koľko si jej už vypil za svojho života ?
Aj dnes si si dal ?
Buchač mal by si viacej čítať.

Môj Ty pekný...prečítal som toho neúrekom, o mňa Ty strach nemaj...dokonca aj ten Tvoj profil a poniektoré príspevky.
Jedno s druhým súvisí.
Takže sa pýtam, ako TEBE pomohla urinoterapia... kedy, kde, za akých okolností ?
Aby bolo jasno, ja sa nepýtam len tak, ako TY skopíruješ internetové zdroje. To nie je problém, to dokáže každý...na "Badatelovi" a iných konšpiračných stránkach je toho plná prdel.
Aby bolo jasno, urinoterapia má svoje dokázateľné účinky, to ja nepopieram...len ako som spomenul, tá TVOJA prax mi tu chýba.
...a láskavo mi tu nedávaj také drísty, že ....Tvojho strýka bratrancova manželka počula, že v okolí Nižného Klatova vyliečili močom pastierskeho psa....
tannenkau
31.03.15,15:21
Urina:
- pri požití nesie Geneticku informáciu organizmu, teda uzdravovanie začina okamžite bez nejakych vedlajších účinkov. Nepatrné ,nožstvo sposobí aktiváciu organizmu, mobilizuje sa imunitný systém.
Koľko si jej už vypil za svojho života ?
Aj dnes si si dal ?
jasné aj za teba.


Koľko si jej už vypil za svojho života ?
Aj dnes si si dal ?
Buchač mal by si viacej čítať.

Môj Ty pekný...prečítal som toho neúrekom, o mňa Ty strach nemaj...dokonca aj ten Tvoj profil a poniektoré príspevky.
Jedno s druhým súvisí.
Takže sa pýtam, ako TEBE pomohla urinoterapia... kedy, kde, za akých okolností ?
Aby bolo jasno, ja sa nepýtam len tak, ako TY skopíruješ internetové zdroje. To nie je problém, to dokáže každý...na "Badatelovi" a iných konšpiračných stránkach je toho plná prdel.
Aby bolo jasno, urinoterapia má svoje dokázateľné účinky, to ja nepopieram...len ako som spomenul, tá TVOJA prax mi tu chýba.
...a láskavo mi tu nedávaj také drísty, že ....Tvojho strýka bratrancova manželka počula, že v okolí Nižného Klatova vyliečili močom pastierskeho psa....

Žiadny pes nemože byť taký blbý, aby ešte raz používal to, čo telo sa rozhodlo vyhodiť

to možu iba :
- blbci ( hubou a kožou )
- spletanisti (hlavou )
- antarktici a himalájski horolezci ( na rekuperáciu )
lujza.j
31.03.15,15:54
milan už sem se lekla,že zase debatuješ sám se sebú:D
lacotinka
31.03.15,15:59
milan už sem se lekla,že zase debatuješ sám se sebú:D

sa mi také už stalo

francúzi tomu vravia : déja vu :D
vlado 33
31.03.15,18:23
Je to možné? Nedočítal som prílohy kvôli napínaniu na ........."všakže" si robíte srandu.
lujza.j
31.03.15,18:34
ja?!ved ja úplne seriózne....ved nech si ho pije....ja som si mojim chvílku umývala ksicht....inak nič výnimočné...v tej dobe mi moja kozmetička hovorila,že má kopec zákazníčok čo.....
a vôbec...čo je na tom...ked mám pluzgier na pate a nezabudnem tak si ho...:D...viem ako sa stravujem aký mám pitný režim....
kopretinka
31.03.15,19:18
Lui,ty by si to nemohla piť,si v ketóze.
buchač
31.03.15,19:52
Lui,ty by si to nemohla piť,si v ketóze.

Piť nemusí...aspoň vykloktá...ale ten čpavok by som teda nechcel cítiť...;)
kopretinka
31.03.15,19:55
taký sa nesmie používať
alaya1
01.04.15,06:01
Vyskusane nemam, ale pri ustipnuti meduzou sa "osetrenie" miesta odporuca "liecit" tymto sposobom. Videla som v Turecku, Grecku,. ako to robia domorodci, zaberalo to.
lacotinka
01.04.15,06:04
Vyskusane nemam, ale pri ustipnuti meduzou sa "osetrenie" miesta odporuca "liecit" tymto sposobom. Videla som v Turecku, Grecku,. ako to robia domorodci, zaberalo to.
na drobnosti takisto pomáha nasliniť

(len sa z toho nerobí také haló !!!!! ako keď si niekto očúra nohu )
lujza.j
01.04.15,06:12
Lui,ty by si to nemohla piť,si v ketóze.
Sak pit som v plane memala a vtedy ked si...ksicht som este nebola ketozova:D
kolovratsk
01.04.15,06:20
Odporúčam knihu od pani MUDr. Partykova https://www.google.sk/search?q=partykova+hladovanie&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=R5sbVaXGKcnUapWpgWg
Počas hladovania sa aktivuje imunitný systém, a hlavne šetrí sa a nemusí kontrolovať stravu a kontroluje telo. Taktiež pani doktorka je odborníčka na urinoterapiu. Nedajte sa odradiť niektorými individuami tu prítomnými a prečitajte a urobte si vlastný názor na základe vynikajúceho materialu odborničky, nie kvazi odborníkov tu na fóre.

Taktiež úroveň jednotlivých diskutujúcich hovorí o tom, že keď nie sú argumenty treba útočiť, ale základ sa je vyjadriť na všetko....lebo keď to nerobím ja, tak všetci ostatní sú blbci...
Takže to berte s rezervou a filtrujte.....
kolovratsk
02.04.15,13:41
tennenkau:) aj tebe zopakujem aby som upokojil tvoje ego, ze su hlupsi ako ty a ja mam tu smolu ze som zo vsetkych najhlupsi...nemal som stastie na dar mudrosti ako niektori tu na porade....
romana147
24.02.23,18:47
Ahojte mam otázku. Kvôli zdravotným problémom na kozi by som chcela praktizovať urinoterapiu. No niečo som si už čítala tak sa chceem spytat niekoho skúseného. Beriem aj antiidepresíva a psychiater mi odporučil ich užívať aspoň pol roka. Viem ze sa nemoze užívať moč pri akýchkoľvek liekoch. Chcem sa však spytat ci si môžem urinu aspoň potierat na problematické partie amožno aj kloktat alebo sa ňou masírovať? Ďakujem srdečne za odbornú odpoveď

Netuším ako je to pri potieraní s urinou,

pred pár rokmi nejaké ženy v blave silno protestovali,ked ich niekto potieral CUDZÍM
ONÝM !
pavol54
24.02.23,19:11
Ahojte mam otázku. Kvôli zdravotným problémom na kozi by som chcela praktizovať urinoterapiu. No niečo som si už čítala tak sa chceem spytat niekoho skúseného. Beriem aj antiidepresíva a psychiater mi odporučil ich užívať aspoň pol roka. Viem ze sa nemoze užívať moč pri akýchkoľvek liekoch. Chcem sa však spytat ci si môžem urinu aspoň potierat na problematické partie amožno aj kloktat alebo sa ňou masírovať? Ďakujem srdečne za odbornú odpoveď

Netuším ako je to pri potieraní s urinou,

pred pár rokmi nejaké ženy v blave silno protestovali,ked ich niekto potieral CUDZÍM
ONÝM !
peniaze zabezpečili že to nebol ten čo mal byť
Chobot
24.02.23,22:46
Keď niekto verí na liečivé účinky moču, tak je to jeho vec. Nikde nebolo preukázané, že by to malo nejaký účinok. Je to placebo. Kto tomu chce veriť, ten tomu verí.

Keď si na ekzém budeš aplikovať vlastnú moč, to ti ekzém neodstráni.
pavol54
25.02.23,10:54
Keď niekto verí na liečivé účinky moču, tak je to jeho vec. Nikde nebolo preukázané, že by to malo nejaký účinok. Je to placebo. Kto tomu chce veriť, ten tomu verí.

Keď si na ekzém budeš aplikovať vlastnú moč, to ti ekzém neodstráni.
Moč v močovom mechúri neobsahuje chroboplodné zárodky, preto ho starí sedliaci používali ako dezinfekciu rany pri náhlom porezaní pri poľných prácach a podobne, pretože nič sterilné v poli nebolo a naviac oni pojem "sterilný" nepoznali. Zachytené z rozprávania mojich predkov.
romana147
26.02.23,11:53
Keď niekto verí na liečivé účinky moču, tak je to jeho vec. Nikde nebolo preukázané, že by to malo nejaký účinok. Je to placebo. Kto tomu chce veriť, ten tomu verí.

Keď si na ekzém budeš aplikovať vlastnú moč, to ti ekzém neodstráni.
Moč v močovom mechúri neobsahuje chroboplodné zárodky, preto ho starí sedliaci používali ako dezinfekciu rany pri náhlom porezaní pri poľných prácach a podobne, pretože nič sterilné v poli nebolo a naviac oni pojem "sterilný" nepoznali. Zachytené z rozprávania mojich predkov.

Ťažšie to bolo riešiť pri "NEnáhlom porezaní"
vtedy si museli do kukurice pustiť wifinu
zobrať nabitý NB do kukurice
OPÝTAť sa KUKURI-čiarky