laborcode
31.03.15,19:34
Daňové priznanie som podala vo februári s nedoplatkom, viackrát som bola zisťovať na Daňovom úrade číslo účtu, kam mám daň uhradiť, ale dostala som len odpoveď, že číslo účtu mi príde poštou v priebehu apríla, že majú problém so softvérom. Keď som to chcela písomne odmietli. Ste v podobnej situácii? Ani cez generátor OUD mi nič nevygenerevalo. Môžem sa spoľahnúť, že keď nemám kam daň uhradiť, tak ju nemusím uhradiť?
Katy a R
31.03.15,17:45
Ak naozaj nemáš číslo pridelené, tak počkaj, príde ti list s číslom - do vlastných rúk - tam budeš mať aj termín, dokedy treba zaplatiť.:)
problém by si mohla mať, ak už číslo máš niekde v šuflíku doma tri roky ;) najneskôr dnes musíš zaplatiť!
kopretinka
31.03.15,17:47
Môžem sa spoľahnúť, že keď nemám kam daň uhradiť, tak ju nemusím uhradiť?
a to ti kto povedal? Veď ti to majú poslať v priebehu apríla a apríl sa ešte nezačal.
Katy a R
31.03.15,17:48
zatiaľ nemusí ;)
laborcode
31.03.15,17:55
Ano, pardon, len že dnes ju nemusim uhradit. Danove priznanie a dan platim 1x ako zamestnanec, lebo zamestnavatel je v likvidacii.
kopretinka
31.03.15,17:59
lenže to vyznelo,že ju nemusí zaplatiť vôbec
Katy a R
31.03.15,18:01
nika.sum
31.03.15,19:12
Treba pozriet na stranke Financnej spravy, platenie dani, da sa tsm zistit ci bolo uz pridelene. Ak nebolo, tak cakat na list z DU.
Ing. Ľubomír Janoška
01.04.15,05:55
Ja som si vyžiadal pridelenie OÚD doporučeným listom. Takže viem preukázať, že na ťahu je DÚ.
Anik
01.04.15,17:32
Ak ešte nebolo číslo vydané tak je to v poriadku. Moja jedna klientka mala vydané toto číslo, ale odišla na SVK živnostenský list pracovať do zahraničia. Nikomu to číslo nevydali takže sme o tom nevedeli. Keď sa podalo DP v podstate
sme aj zaškrtli, že číslo nebolo vydané, nedalo sa ani získať tou pomôckou čo bola na internete tak sme čakali. Chodila som na DÚ sa informovať (tam najprv na registri nič nepovedali, lebo to musí prísť daňovník osobne. Nakoniec prišla pokuta za nezaplatenie.
Ak dostaneš to číslo je potrebné do 8 dní to zaplatiť