eva vs vanova
31.03.15,22:33
ja som v zahranici moze sa nejako vybavovat sudne konanie bez toho aby som odcestovala na slovensko ? da sa to riesit aj cez skype alebo mobil? aalebo nejakym sposobom preposlat kumne domov do gb listiny ktore odoslem spet na okresny sud aj s mojou odpovedou aby ma hned aj vyplatili na moj ucet alebo nejakou nehnutelnostou.......
arizona
31.03.15,20:54
Mozes niekoho splnomocnit,aby ta na dedicskom konani zastupoval.
lacotinka
31.03.15,20:56
samo, že s tamo overenými podpismi
a tunaka si to potom preložia a použijú
lacotinka
31.03.15,21:00
" odoslem spet na okresny sud aj s mojou odpovedou aby ma hned aj vyplatili na moj ucet ""

tebe nejako prudko a divne utekajú kone :
Prečo by ti niečo mal platiť súd ??????????
a k tomu okresný :D

to ty ako dedička budeš platiť
notárovi, ktorého určí súd
za prejednanie dedičstva
buchač
31.03.15,21:56
"...aby ma hned aj vyplatili na moj ucet alebo nejakou nehnutelnostou......."
=============================
Okresný súd zrazí opätky a sudca sa do talára poserie.
------------------------------------------
...ozaj, ako sa dá vyplatiť nehnuteľnosťou do GB ?
To akože rozoberú, naložia na TIRák a pošlú ?
=============================

Kua, toto je už fakt choré...to ako keby sa eva vs vanova už angličankou stala...tí ostrovania sú trochu pribrzdení...
dmc
01.04.15,04:17
V prvom rade - uprimnu sustrast.

V druhom rade

"...aby ma hned aj vyplatili na moj ucet alebo nejakou nehnutelnostou......."

Ako ranné čítanie ku káve je to fakt dobré. Hneď mám veselšie ráno.


Ked sa dostavís na Slovensko. .....( hadam prides na pohreb svojej matky ).....tak mozes splnomocnit osobu ktora ta bude zastupovat v dedicskom konani.
willma
01.04.15,06:30
možno už na pohrebe bola, teraz už len rýchlo rýchlo majetok, včera som nereagovala, lebo po prečítaní zadania som zostala v nemom úžase a keby som sa rozbehla a napísala, bola by som asi nepríjemnejšia a sarkastickejšia ako najznámejší sarkastici na Porade.
Žabinka
01.04.15,06:45
wilmuš. tiež si radšej hryziem do jazyka.. a ostávam v nemom úžase.. ešte že je dnes ten 1.apríl..
mareko
01.04.15,07:01
100 bodov :D
Mária27
01.04.15,07:48
Splnomocni niekoho na zastupovanie s tým, že zároveň určíš, ako má konať.
kn-alka
01.04.15,08:11
My sme 3 sestry. Jedna býva v zahraničí. Aby nemusela chodiť na SK, po vzájomnom dohovore ma splnomocnila a jednala som aj v jej mene.

Ak si dobre pamätám, notárka hovorila, že musí byť osobne zastúpených viac ako 50% dedičov.

T.j. my sme boli 3, aspoň 2 z nás museli byť osobne.
Peggynka
01.04.15,08:13
Dobre zváž,koho poveríš,aby ťa zastupoval.Osobne si myslím,že by si radšej mala osobne byť na prejednávaní a ak sa nedá,tak jasne v splnomocnení definovať,na čo dotyčného splnomocňuješ.Komunikuj s notárom,ktorý dedičstvo prejednáva (zašli mu kópiu splnomocnenia).Ak sú viacerí dediči,treba sa dohodnúť na podstatných veciach a spôsoboch vyrovnania (nevieme,o aký majetok ide),ak je to väčší majetok,radšej si to vybav sama.Vzor splnomocnenia nájdeš a upravíš (je ich na nete dosť).
tannenkau
01.04.15,08:13
50 % kusov
alebo podielov ????
Peggynka
01.04.15,08:17
Niekde som čítala,že to je konflikt záujmov,že mnohí notári nechcú prejednávať dedičstvo na základe splnomocnenia ak dotyčný je sám dedičom v danom prípade (rozumej,že by to mal byť niekto,koho sa dedičstvo netýka).
kn-alka
01.04.15,08:19
tannenkau - 50% kusov :D ...... u nás to takto prešlo, nebol problém.... ale my sme neboli rozhádané ani pohádané a dopredu sme boli dohodnuté, takže notárka len spísala dedičné konanie podľa nášej dohody, nakoľko sa jednalo o zrieknutie podielu v prospech druhého.
tannenkau
01.04.15,08:19
Len nech nemudrujú !!!!!!!!!!!!!

Súd ho určil na prejednanie a nie mudrovanie :D
tannenkau
01.04.15,08:24
Splnomocnenie sa dá urobiť v dosť širokom rozsahu (až po tzv generálnu plnú moc )

ale na dedenie je lepšie predjednať so spoludedičmi
(čo je notára do toho ako sa dediči (polla zákona) dohodnú ?? !!! )

a dať to konkrétne do splnomocnenia
kn-alka
01.04.15,12:16
čo je notára do toho???? .... však notár ti spíše dokument: dedičné konanie - tak snáď musí vedieť, čo tam má vlastne napísať !!!!
kn-alka
01.04.15,12:17
mne notárka dala splnomocnenie, ktoré bolo treba vyplniť a dať overený podpis - mali ho predtlačené
misoft
01.04.15,12:27
...lebo včera už bolo neskoro... a zajtra by chcela majetok užívať - po shopoch pochodiť......
Jo a wilmuš ... šak buď i ty riadne sarkastická.....
misoft
01.04.15,12:29
...tak v tomto máš pravdu - majú jednať, nie mudrovať....
Mária27
01.04.15,16:09
nám dala predtlačené splnomocnenie a nebolo treba overovať podpis!!!
lacotinka
01.04.15,20:20
ale veď ty si dones z anglicka zdrap papiera s neovereným podpisom
tannenkau
02.04.15,05:06
1, " Komunikuj s notárom,ktorý dedičstvo prejednáva .. Ak sú viacerí dediči,treba sa dohodnúť na podstatných veciach a spôsoboch vyrovnania "

2, " však notár ti spíše dokument: dedičné konanie - tak snáď musí vedieť, čo tam má vlastne napísať "

nevieš čítať ?
notárovi IBA povieš, ako sa dediči dohodli :D
nekonzultuješ s ním, čo on na to !!!!!!!!!!!!

PS
Takže iba skontroluje, či sa dohodli v medziach zákona - - inak ho je do toho : NIČ
Peggynka
02.04.15,06:25
Bol si už na dedičskom konaní? Písala som to v tomto duchu,keďže zadávateľka je zahraničí a potrebuje splnomocniť niekoho.Je lepšie,ak notár vie,kde je "sever".
tannenkau
02.04.15,06:33
Pegy

To ako mňa sa pýtaš, či som bol na dedičskom ???????????????????????????
??????????????
či tomu rozumiem ????????? :D :D

Ty si toľko LV a parciel (začínal som PK vložkami :D) ešte ani nevidela, koľko som ja v našej rodine "triedil"
a dedičské - - cca 4
+ novoobjavené
+ oprava "zjavnej chyby" po 32 rokoch
+ som napísal KPZ v roku cca 1985
tannenkau
02.04.15,06:37
Pegy.
Na predposlednom (okrem toho, že som im tam dovliekol všetky podklady) som ja (bez papierov) musel opraviť notárku, lebo diktovala zlé číslo LV - držala ho v ruke :D

No ale zas na jej obranu musím povedať, že mala 4 LV !
branislavp
15.10.15,02:27
Poznám prípad, keď notár konal v zmysle predloženého overeného splnomocnenia, i keď dedičom bola jedna osoba. Ten jediný dedič to dedičstvo aj nadobudol v 1/1.
branislavp
15.10.15,02:36
Z príspevku mi nie je zrozumiteľné, či sa máš zúčastniť na dedičskom konaní, alebo na súdnom pojednávaní. Dedičské konanie rieši notár, súdne konanie sudca.