Monča
18.05.06,13:33
Včera mi po 2 injekciách napokon úspešne vytiahli "zub múdrosti", ktorý som mala vrastený až kdesi pri mandliach a korene ako kly... Od včera nemôžem otvoriť ústa, bolí ma celá sánka, lebo mi ju museli pridržiavať, nemôžem jesť, hovoriť a ako na potvoru dnes najviac zvoní telefón. Som napchatá Ibalginom 400, ale ani ten nezaberá, hlavne v noci je to zlé ...
Máte s tým nejakú skúsenosť? Poraďte, čím vyplachovať, dávať obklady - teplé - studené?
Pepa
18.05.06,12:00
Včera mi po 2 injekciách napokon úspešne vytiahli "zub múdrosti", ktorý som mala vrastený až kdesi pri mandliach a korene ako kly... Od včera nemôžem otvoriť ústa, bolí ma celá sánka, lebo mi ju museli pridržiavať, nemôžem jesť, hovoriť a ako na potvoru dnes najviac zvoní telefón. Som napchatá Ibalginom 400, ale ani ten nezaberá, hlavne v noci je to zlé ...
Máte s tým nejakú skúsenosť? Poraďte, čím vyplachovať, dávať obklady - teplé - studené?
Moni, vydržať!!!!! Mňa takýto zákrok "poznačil" na takmer 10 dní. Postupne sa to bude zmierňovať. Bolo mi poradené vyplachovať repíkom, ale som to nerobila. A ak Ibalgin 400, tak mne zabrali 2 tb. Potom som to vymenila za Valetol.
zuveska
18.05.06,12:21
Mojej dcére takto vytrhli , lepšie povedané vyrezali, všetky štyri zuby múdrosti. Pri treťom odpadávala od strachu a bolesti v kresle, lebo injekcia jej nezabrala. Liečenie trvalo tiež asi 10 dní. Prvé dva dni prežila na Ibalgine, potom to už celkom išlo aj bez neho. Celú dobu liečenia prakticky nejedla a keď tak len polievky. Jej pomáhali studené obklady, takže vyťahovala z mrazničky čo našla také akurát do ruky. Prajem rýchle uzdravenie.
Sany
18.05.06,12:33
Nestrašte. Moju dcéru to čaká 25.5 jedna a 12.6. druhá osmička chirurgické odstránenie. Sme objednané na operačku, ešte jej ani nerastú. To je fakt také hrozné? A keď si predstavím, že ju to čaká s hornými trojkami, ktoré jej nemajú kam vyrásť, začína mi byť ťažko. A potom jej ešte asi budú lámať hornú čeľusť....má ju vraj malú. Už teraz má v puse kovovú konštrukciu, ktorá jej zväčšovala sánku a ak to bude málo, tak lámanie...brrrrrrrrr
Pepa
18.05.06,12:59
Nestrašte. Moju dcéru to čaká 25.5 jedna a 12.6. druhá osmička chirurgické odstránenie. Sme objednané na operačku, ešte jej ani nerastú. To je fakt také hrozné? A keď si predstavím, že ju to čaká s hornými trojkami, ktoré jej nemajú kam vyrásť, začína mi byť ťažko. A potom jej ešte asi budú lámať hornú čeľusť....má ju vraj malú. Už teraz má v puse kovovú konštrukciu, ktorá jej zväčšovala sánku a ak to bude málo, tak lámanie...brrrrrrrrr
Toto vyzerá na spoločnú dcéru:D:D:D
Ale vážne, nie je to také hrozné. Aj my čakáme čo bude s hornými trojkami. Možno jej pôjdu von kolmo:D My máme zatiaľ "vypľúvací" a "papulienku" tiež rozťahujeme. A lámanie hornej čeľuste som odmietla. To nie, bude mať teda o pár zubov menej. Aj ja existujem bez dvojok /horných/ už 100 rokov /nikdy si to okrem zubára nik nevšimol/ a zato som sa vydala:D:D
bezradná
18.05.06,13:03
Moni, vydržať!!!!! Mňa takýto zákrok "poznačil" na takmer 10 dní. Postupne sa to bude zmierňovať. Bolo mi poradené vyplachovať repíkom, ale som to nerobila. A ak Ibalgin 400, tak mne zabrali 2 tb. Potom som to vymenila za Valetol. Sestre vôbec nevyšiel zub múdrosti a bolo treba narezať ďasno. Najprv musela ísť na stomat. chirurgiu, narezali jej ďasno a vyplnili tampónom, aby sa ďasno nestiahlo. Keďže bol piatok, pekne celý víkend chodila na pohotovosť na výmenu, naposledy jej lekár už len vybral a povedal, že sa to pekne hojí a netreba s tým nič robiť. Na druhý deň musela nabehnúť k svojej doktorke, lebo sa jej to parádne zapálilo. Teraz jej ten zúbok vyrastá a doktorka ju utešuje, že akonáhle vylezie, hneď jej ho vytrhne. Pekné vyhliadky, že?:eek:
Muška
18.05.06,13:04
Tak baby, moja dcéra /26 rokov/ nemala, nemá a ani už nebude mať všetky 5 a 8.
Takže 5 má mliečne.
janasv
25.05.06,05:11
Poradte - co s citlivymi dasnami a zubami?:eek::eek::eek::eek:
Vopred dakujem.
pavel9
22.06.06,09:19
Do budúcnosti. Každý z nás je jedinečný ako pacient a aj lekári sú tiež jedineční. Možno mám šťastie že v rodine mám zubného lekára. Mne vytiahol zub múdrosti ale aj ďalšiu 8 bez problémov u mňa. Uvedomme si, že extrakcia zuba je zásah do organizmu. Prirovnanie = zlomenina.
Tweety
22.06.06,09:23
Do budúcnosti. Každý z nás je jedinečný ako pacient a aj lekári sú tiež jedineční. Možno mám šťastie že v rodine mám zubného lekára. Mne vytiahol zub múdrosti ale aj ďalšiu 8 bez problémov u mňa. Uvedomme si, že extrakcia zuba je zásah do organizmu. Prirovnanie = zlomenina. Mňa by zaujímalo, prečo sa im hovorí zuby múdrosti, keď sú to najhoršie aké môžeme mať. Ešte ani nevylezú a už sú chrobačné.:p:mee:
Barbara
22.06.06,09:28
Mňa by zaujímalo, prečo sa im hovorí zuby múdrosti, keď sú to najhoršie aké môžeme mať. Ešte ani nevylezú a už sú chrobačné.:p:mee:


:D no predsa, keď už ich máme, aby sme vedeli, že už sme moc múdrí:D :D
Tweety
22.06.06,09:32
:D no predsa, aby sme vedeli, že už sme moc múdrí:D :D
No chápala som to tiež tak, ale chcela som počuť aj iné názory.