suzuki
18.05.06,13:50
Ahojte - vedel by mi niekto poradiť?? Akým spôsobom môžem tlačové zostavy uložiť tak, aby som ich mohla posielať mailom. Ak dám tlačovú zostavu uložiť do súboru (pri tlači), tak mi to nefunguje a ak mi náhodou aj niečo uloží, tak sa to nedá otvoriť v čitateľnej forme.

vďaka za pomoc.
neznama22
18.05.06,13:24
Ahoj,

tlačové zostavy, alebo faktúry je možné posielať vo formáte pdf. Je ale potrebné stiahnúť si z nejakej stránky virtuálnu pdf tlačiareň. Viem že niečo také ponúkajú na www.602.cz - len neviem či nieje za poplatok. Alebo ak si dáš do nejakého vyhladávača pdf print, tak by ti to malo nejaké stránky nájsť.
Potom by si dal zostavu tlačiť a v nastavení tlače si vyberieš zo zoznamu tlačiarní tlačiareň - pdf-kovú a uložil by si si formulár v tomto formáte a poslal by si ho mailom ako prílohu.
Marianna01
28.05.06,11:19
Ahojte - vedel by mi niekto poradiť?? Akým spôsobom môžem tlačové zostavy uložiť tak, aby som ich mohla posielať mailom. Ak dám tlačovú zostavu uložiť do súboru (pri tlači), tak mi to nefunguje a ak mi náhodou aj niečo uloží, tak sa to nedá otvoriť v čitateľnej forme.

vďaka za pomoc.

Ja odporučím zase export -buď v pdf alebo excelovskom formáte. A excel zošit uložíš, do mailu priložíš ako prílohu a môžeš odoslať. Otvoríš aj v Exceli aj OpenOffice.
neznama22
29.05.06,06:47
Ja odporučím zase export -buď v pdf alebo excelovskom formáte. A excel zošit uložíš, do mailu priložíš ako prílohu a môžeš odoslať. Otvoríš aj v Exceli aj OpenOffice.

Ahoj, to čo hovoríš by bolo možné. Ale na to, aby to mohla dať tlačovú zostavu do pdf formátu musí mať nainštalovanú virtuálnu pdf tlačiareň.
A ak chce dať tlačovú zostavu do excelu tiež musí mať stiahnutú utilitu MonExcel (nájdete ju na www.money.sk (http://www.money.sk)) a cez túto utilitu si to načíta do excelu.
Ináč jej to Money neumožní.

S pozdravom ...:confused: