MoniKu
01.04.15,12:16
Chcela by som si otvoriť kvetinárstvo doma, prípadne v obci prenajať miestnosť. Mám ŽL, treba ale k prevádzkovaniu kvetinárstva otvoriť ďalšiu konkrétnu živnosť? Koľko ma približne vyjdu vstupné náklady. Budem vám vďačná za vaše odpovede, tipy, prípadne rady.
Kabaka123
02.04.15,07:44
ivka70
02.04.15,07:51
Kluce? :)
Kabaka123
02.04.15,11:25
:)
korela
03.04.15,14:41
MoniKu, to si chceš otvoriť vo vlastnej obci, predpokladám. Dúfam, že dobre poznáš jej pomery. Aby sa ti nestalo, že si urobíš aj web, budeš tam aktualizovať novinky, a v podstate nič nepredáš, iba budú mamičky s deťmi chodiť na okuky a popapať propagačné sladkosti, a pri odchode z kvetinárstva ako lusk, bez kvetov. Pretože až o nejaký čas môžeš prísť na to, že ľudia z obce chodia kupovať kvety priamo k záhradníkovi. Tak som to robila desiatky rokov i ja u nás. Pretože ich predo mnou odstrihne, a nech kúpim ktorýkoľvek kvet v obchode, resp. kyticu, po troch dňoch končí. Vyhodené peniaze.
Takže môžeš mať vypracovaný s láskou a nadšením podnikateľský plán, keď budeš mať v revíre škodnú.
Toto si over ako prvé. Opísala som reálny prípad.
Inak ti veľmi prajem, aby ti tvoj zámer vyšiel.
buchač
03.04.15,15:12
Koľko má tá obec duší ?
Koľko obcí je v jej okolí ?
Aká je to lokalita ?
......atď

Pýtam sa len preto, lebo v obci, kde mám chalupu je cca 1.000 domácich plus v sezóne chalupári a títo dokopy veľa vody nenamútia.

Najbližšie kvetinárstvo je vo vedľajšej obci, ktorá je taká najväčšia v danej lokalite.
No dá sa povedať, že nie je to len a len ten samotný predaj kvetov. Obchodík má v ponuke ešte tovar rôzneho charakteru, blízky k záhradkárstvu.

Na Tvojom mieste by som šiel určite do tých svojich priestorov a ušetril na nákladoch. Ono tie kvety potrebujú svoje...to iste vieš, keď sa chceš venovať hentomu druhu podnikania.

Ďalšou stránkou (a dôležitou) je to samotné aranžovanie a viazanie kvetov. Ak nemáš k nim vzťah a nevieš, tak nerieš. Predsa je potrebné vedieť zladiť kvety v kytici a aj primerane zabaliť. Lebo sa pomýliš raz-dva krát a v tom momente strácaš zákazníka do budúcnosti (to vravím za seba, určité kvetinárstva sú u mňa tabu).