Majkas
18.05.06,13:57
Ahojte všetci,
veľmi rada športujem a chcela by som aj naďalej žiť zdravo. Pýtam sa preto: Kde si možem spravit kurz na cvičitelku aerobiku prípadne ako sa ňou možem stať?? Prosila by som aj o nejake linky o aerobiku.

ďakujem :rolleyes:
DanielaSL
18.05.06,12:08
Majka poznám pani , ktorá bola cvičiteľka aerobiku a skončila na invalidnom dôchodku. Od nej viem, že tento šport by mali aktívne cvičiť len mladé ženy do 25 rokov .Pretože ju napriek chorobe cvičenie lákalo, začala sa venovať kalanetike a zdravotným cvikom a jej stav sa zlepšil tak, že nakoniec robila už po 50-ke cvičiteľku kalanetiky a zdravotného cvičenia. Takže ak máš rada cvičenie, tak si dobre rozmysli ,ktorému sa budeš aktívne venovať.
Majkas
18.05.06,14:08
Danielka,ďakujem za reakciu, otázku písala dcéra,
ale kedysi som ja osobne aerobik cvičila a keď nam precvičovala fitneska (odborníčka), nemohlo sa nič take stať-"športom k trvalej invalidite" a preto viem, že to chce odborné vzdelanie, aby ľudia nerobili proti sebe, ale pre seba.
yenefer
24.05.06,04:32
Tiež som cvičiteľka už 18 rokov a ide presne o to, čo píše Majkas. Prešla som rôznymi obdobiami očarenia rôznymi štýlmi. Aerobicu sa dnes už nevenujem (ale nič proti nemu ak je človek zdravý a nemá výraznejšiu nadváhu) mojím favoritom je cantienica v spojení s rôznymi formatívnymi a zdravotnými cvičeniami. Dnes sa v telocvičniach stretneš úplne bežne s cvičiteľkami, ktoré niesú školené. Doplatia na to vždy cvičenci. Njahoršie je, že aj v zariadeniach, ktoré majú "meno" resp. by človek očakávala že ide o väčšie zariadenie tak bude poskytovať aj kvalitné služby. Rovnako je problém v povedomí ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že len ak ich po cvičení bolí celé telo a majú svalovku tak si dobre zacvičili... . Každé cvičenie by malo byť primerané zdravotnému stavu, hmotnosti a čiastočne aj veku, hoci to súvisí s prvými dvoma záležitosťami. Navyše je dnes veľmi veľa rôznych štýlov cvičenia a tak skutočne je si z čoho vybrať.
Ale vrátim sa k téme :-) Pre zaškolenie je možné sa obrátiť priamo na Slovenský zväz RTVŠ, Junácka 6, Bratislava, www.szrtvs.sk a potom existujú aj súkromné školy aerobicu, ktoré majú licencie na vystavenie trénerského preukazu. Presné adresy si neapmätám, ale ak zadáte tému do www.google.sk, určite to bez problémov nájdete. Športom k zdraviu! :-)