zuzkamark
01.04.15,22:00
Ahojte,
prosim Vas neviete mi povedat problizne ci mi bude stacit rozpocet 20 000 pre komplet prerobenie podkrovia nasho domu na byt?
dakujem
Chobot
01.04.15,20:17
Určite.

A možno aj nie.

Musím pozrieť do vešteckej gule.


Ale veď je prvý apríííííl....
buchač
01.04.15,20:24
Na záchod možno aj hej...
zuzkamark
01.04.15,20:32
hehe dakujem
zuzkamark
01.04.15,20:47
tak dufam ze aj na toaletny papier
Chobot
01.04.15,21:22
Nemáš za čo.

Ako kriticky si prečítaj svoju otázku. Vedela by si na základe toho odpovedať? Nevieme aká je plocha podkrovia, aké práce a materiál tam pôjdu. Bude sa zatepľovať strecha? Aká je tam podlaha? Budeš dávať strešné okno? Koľko izieb? Bude aj kúpeľňa?

Bez projektu alebo nákresu ti nikto nepovie, koľko to bude stáť. Môže to byť od 15000 do 150000 EUR. Ak z toho chceš spraviť komplet byt, tak 20.000 bude málo.
zuzkamark
01.04.15,21:27
hej hej mas pravdu moc som to nerozpisala, len som myslela ze KOMPLET znamena kompletne vsetko od zateplenia , cez strechu atd... ja len tak asi priblizne aby som vedela... ale dakujem
expeeert
02.04.15,04:21
Spýtam sa ťa podobne - myslíš že by mi stačilo 10 € na komplet večeru?
A teraz hádaj či chcem večerať chleba s masťou alebo steak (= cena použitých materiálov, ich množstvo a druh), či budem večerať sám alebo nás bude 10 (= rozloha bytu/domu), či si večeru spravím sám alebo pôjdem do reštaurácie (=budem si to robiť svojpomocne alebo si zavolám na to stavebnú firmu...) a tak podobne...
buchač
02.04.15,05:24
neviete mi povedat problizne ci mi bude stacit rozpocet 20 000 pre komplet prerobenie podkrovia nasho domu na byt?
===============================

Na hlúpe otázky dávam adekvátne odpovede.
...ale to by ich musel jeden aj pochopiť...

Capisci ???
zuzkamark
02.04.15,18:22
no ok, mohli by ste vsetci zabudnut trosku na svoje ego a nerozoberat to do nekonecna ako som to zle napisala. Viem ze som to nerozpisala do podrobna lebo otazka bola cisto teoreticka a ze ci priblizne by mi to stacilo. Nepotrebovala som presne rozpocty atd.. . Vsak haloooo neutocte hned jak pirane...
dakujem
lapejko
05.04.15,11:59
Daj aspoň pár foto pôjda aj strechy zvonku, aká je výška podmurovky krovu, tým pádom vieme približne určiť využiteľnosť plochy, upresni aký je tam prístup, či nie je nutné dorábať schodisko, ako ďaleko je kanál a voda kvôli kúpelni a kuchyni...
chandler
07.04.15,07:06
20000 je urcite malo, ak to zadate firme. ak to pocitas len na material a pracu spravite sami tak by to malo stacit.
fortunka
07.04.15,07:33
Na byt??? Cize cisto teoreticky: kupelna+obklady 3000+, kuchyna 5000+, podlahy komplet tazko povedat... nová strecha, stierky, stena, elektrina, voda, svietidla... no aj málo ti bude + práca ak to nebudes robit sama, co je niekedy aj raz tolko ako materiál.Cisto teoreticky si radsej otvor excel a napis si udaje co a kolko potrebujes, kolko m2 to bude, co potrebujes na streche opravit, ci ide komplet nova.. s takymto zoznamom ti radi majstri poradia :))) A najdu schodnejsiu cestu ak by si potrebovala znizit rozpocet
buchač
07.04.15,07:51
Veru...teória a prax sú dve premenné.

Aká je strecha ? Bude nová od základu ?
To sú dôležité otázky !
Lebo len samotná likvidácia prípadného eternitu ide do tisícov.

Ak následne nová strecha (trámy a dosky), tak je to tiež solídna položka.
------------------------------------------------------------

Takže, ako som spomenul v príspevku...."Na záchod možno aj hej..."...na ten možno (MOŽNO) niečo zostane...ale len na ten "posed"...;) :D
fortunka
07.04.15,09:11
:P mozno bude iba diera...
Stavbar2000
14.06.15,10:47
ved oslov stavebne firmy, dohodni sa s nimi na obhliadkach, daj si to zamerat, povedz im co presne chces urobit a nasledne im to daj nacenit. potom budes vediet, ci ano alebo nie :)