erikkubica
02.04.15,16:50
Zdravím,

včera som sa stal SZČO zajtra si dúfam založím firemný účet, na ktorý by som chcel dať nejaké peniažky, možno aj viac krát z osobného účtu, je to možné? Google mi moc nepomohol. Ako to zaúčtujem? Čo som čítal pri sro to zvyčajne robia cez krátkodobý úver.

Chcem to preto, lebo si chcem kúpiť "firemný" notebook na pôžičku a prvý mesiac tam chcem preniesť aspoň 150€, ostané mesiace mi tam už pôjde zárobok ~900€. Ak by ste sa pýtali prečo si to nekúpim z osobného účtu, tak mojou odpoveďou je: Takto si to viem odpísať.

Ďakujem
kn-alka
02.04.15,14:54
žiadny problém, v jednoduchom účtovníctve sa účtuje o osobnom vklade ako aj o osobnom výbere ako nedaňové príjmy a výdavky

.... a nemáš úplne pravdu o tom, že preto si môžeš odpísať, lebo to uhradíš z firemného účtu...... ale preto, lebo na faktúre budeš mať uvedené údaje firmy, t.j. IČO a DIČ !!

.... a nájdi si účtovníčku, ktorá ťa zasvätí do základov podnikania a následne aj účtovania, prípadných možností účtovania atď
erikkubica
02.04.15,14:58
Ďakujem za odpoveď, neviem či som to správne nazval, že odpis, mylsím na to, že mi to zníží celkový príjem za daný rok, takto teoreticky budem musieť platiť menej daní. Moc sa v tom ešte nevyznám. Ale nepoznám moc nikoho kto mi vie presne poradiť, čo a ako.
veronikasad
02.04.15,15:03
Účtovníctvo si chceš robiť sám ? Ak ano, naštuduj si Zákon o dani z príjmov a postupy účtovania v jednoduchom účtovníctve. Obidva dokumenty nájdeš na hornej lište Porady v sekcii Zákony.
erikkubica
02.04.15,15:06
Ďakujem, chcel by som to robiť sám, síce som študoval obchod a podnikanie, ale namiesto učenia účtovníctva som sa učil programovať, asi by som mal otvoriť aj poznámky k tým zákonom.